20.3 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 5, 2021

Aşı takip sistemine nasıl kayıt olunur?

Aşı takvimi belirlendi. Merak edilen bir çok konu var Aşı takip sistemine nasıl kayıt olunur , Aşıla mobil uygulaması nasıl indirilir, aşı ne zaman olucam, öncelikli aşı gruplar kimler, aşı takvimini nasıl öğrenicem, aşı sırası nasıl öğrenilir ?

Aşıla mobil uygulama indirmeleri bir hayli hızlandı. Aşıla mobil uygulaması nasıl indirilir, sorusuna yanıt aranıyor. Koronavirüs aşı kayıtları, Sağlık Bakanlığı’nın geliştirmiş olduğu “Aşıla” mobil uygulaması üzerinden yapılacak. Telefonlara indirilecek uygulamayla Sağlık Bakanlığı’nın aşı takibi bir hayli kolaylaşacak. Sağlık Bakanlığı aşı uygulaması hakkında merak edilen ayrıntılar yazımızda…

Sağlık Bakanlığı, aşı takibini kolaylaştırmak için mobil telefonlara indirilerek kullanılabilecek “aşıla” uygulamasını geliştirdi. Birçok vatandaş ise Aşı takip sistemine nasıl kayıt olunur diye merak ediyor. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı kayıtları, Sağlık Bakanlığının geliştirmiş olduğu “aşıla” mobil uygulaması üzerinden yapılacak. Aşı takibi için indirme işleminin yapılması gerekli olan uygulama, Sağlık Bakanlığınca aşı takibini kolaylaştırmak için geliştirildi. Mobil telefonlara indirilerek kullanılabilecek “aşıla” uygulamasıyla Kovid-19 aşı kayıtları yapılacak. Bu kapsamda, aşıdan önce muhakkak “aşıla” üzerinden aşı uygunluğu kontrol edilecek, kare kodu okutularak kaydı bittikten sonra aşı yapılacak. Önce kayıt sonra aşı yapılacak. Peki, Aşıla mobil uygulama nasıl indirilir? Aşılama uygulaması nerden indirilecek? Aşı takip sistemine nasıl kayıt olunur? Sağlık Bakanlığı aşı uygulaması hakkında tüm detaylar…

Aşı takip sistemine nasıl kayıt olunur ? Aşıla mobil uygulama nasıl indirilir?

Aşıla uygulaması ile alakalı tüm bilgilere, dokümanlara, duyurulara ve eğitim videolarına “https://asila.Saglik.Gov.Tr” adresinden erişilebilecek.

Aşıla mobil uygulaması “https://mobilmarket.Saglik.Gov.Tr” adresi üzerinden İOS, Android ve Huawei telefonları için indirilebilecek. Uygulama yüklenirken, yükleme ve kullanım ayarlarına dikkat edilecek. İndirdikten sonra Aşı takip sistemine nasıl kayıt olunur merak edenler için tüm ayarlamaların düzgün yapılması gerekmektedir.

Sağlık Bakanlığının geliştirmiş olduğu uygulamayla hekimler ve sağlık çalışanı, kolay ve hızlı bir biçimde vatandaşların aşılanma sürecini takip edebilecek.

Aşı sırası nasıl öğrenilir?

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, vatandaşların koronavirüs aşısında sıranın kendilerine gelip gelmediğini E-Nabız sisteminden veya 2023’e ‘Aşıla’ yazarak SMS atarak öğrenebileceklerini söyledi. Memişoğlu ayrıca İstanbul’da 400 bine kadar günde aşı yapabilme kapasitesi olduğunu belirtti.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, A Haber canlı yayınında koronavirüs ve aşılama sürecine ilişkin önemli açıklama yaptı. Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, koronavirüs salgınıyla ilgili İstanbul’daki son durum ile aşılamanın nasıl yapılacağına ilişkin son bilgileri paylaştı.

İşte İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’nun açıklamaları:

“Temmuz – Ağustos seviyesindeyiz”

Son bir aydır vaka sayılarımız belirgin şekilde düşmeye başladı. Şu an Temmuz ve Ağustos seviyesine inmiş durumdayız, salgın kontrol altında. Salgınla mücadelede dünyanın örnek ülkelerinden birisiyiz. Tedbirlere sabırla devam edersek inşallah salgını minimize edip bu belayı ülkemizden defederiz diye umuyoruz. Toplumun uyumu da önemli.

İstanbul’un aşı takvimi nasıl olacak?

Aşı takip sistemimiz çocuklara ve belirli gruplara aşılama yapmaktayız. İstanbul’da 16 tane dağıtım sistemimiz var, 1403 noktada aşı yapabilme halindeyiz. İstanbul’da 400 bine kadar günde aşı yapabilme kapasitemiz var. Korona ile alakalı ayrı çalışma sürmekte. Bu inceleme tamamlandıktan sonra aşılama başladığı andan itibaren İstanbul’daki bütün insanlarımıza yönelik organizasyonumuzu yaptık.

Aşı takip sistemi

Bizim sağlık sistemimizin elektronik altyapısının ne kadar kuvvetli olduğunu gösteren bir salgın oldu. Biz nerde pozitif vakamız var, onları görerek sistemi yönetmeye çalışmaktayız. Aşı Takip Sistemimiz var. Aşılama programı hemde korona aşısının ne zaman nerde yapılacağına dair program oluşturdu.

E-nabız ya da 2023’e SMS

İnsanlar da e-nabız sisteminden ya da 2023’e AŞILA diye mesaj atarak kendinin aşıyı hak edip etmediğini öğrenecek. Bakanlık açıklayacak ama kişiler de bu mesajla bunları öğrenebilecek. Kendileri ne zaman nerde aşı olmak istiyorlarsa, randevusunu alıp biz onlara o aşıyı orada ulaştıracağız. Kişiler de randevu zamanı ve yerde aşıyı olacaklar.

Aşı takip sistemine nasıl kayıt olunur ? başlıklı yazımızı beğendiyseniz Corona virüsü testi nasıl yapılıyor?

Son Yazılar

Ucuz – Kolay Hobiler

Hobiler! Size bir başarı duygusu sağlarlar, size kendinizi öğretirler ve sizi dünyayla ilgili yeni insanlar, kavramlar ve gerçeklerle tanıştırırlar.Ucuz - Kolay Hobiler Nedir?Yeni...

Kulak çınlaması nasıl geçer?

Kulak çınlaması nasıl geçer , Kulak çınlaması nedir, Kulak çınlaması neden olur , Kulak çınlaması nasıl tedavi edilir gibi soruların cevabını vereceğiz.

EasyShift Nedir ?

EasyShift nedir? Sizi yakınınızdaki mağazalarda çalışmaya (Vardiyalara) bağlar. Pek çok uygulamanın aksine, EasyShift sizi nakit ile ödüllendirir. Her gün yeni Vardiya eklenir!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

205BeğenenlerBeğen
2,008TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

Son yazılar

Ucuz – Kolay Hobiler

Hobiler! Size bir başarı duygusu sağlarlar, size kendinizi öğretirler ve sizi dünyayla ilgili yeni insanlar, kavramlar ve gerçeklerle tanıştırırlar.Ucuz - Kolay Hobiler Nedir?Yeni...

Kulak çınlaması nasıl geçer?

Kulak çınlaması nasıl geçer , Kulak çınlaması nedir, Kulak çınlaması neden olur , Kulak çınlaması nasıl tedavi edilir gibi soruların cevabını vereceğiz.

EasyShift Nedir ?

EasyShift nedir? Sizi yakınınızdaki mağazalarda çalışmaya (Vardiyalara) bağlar. Pek çok uygulamanın aksine, EasyShift sizi nakit ile ödüllendirir. Her gün yeni Vardiya eklenir!

Gigwalk Nedir ?

Gigwalk, işletmelerin verileri toplamasına ve geniş ölçekte görevleri yerine getirmesine yardımcı olur. Kendi ekibinizi getirin veya 1,7 milyon Gigwalker'dan oluşan ağımına girin

CryptoTab Nedir ? Nasıl Para Kazanılır ?

CryptoTab Nedir ? Nasıl Para Kazanılır ?Önde gelen web teknolojilerini benzersiz bir yerleşik madencilik algoritması ile birleştirdik. Ve artık tüm cihazlarınızda günlük olarak...