Çok Kazanmanın 5 Yolu

Çok Kazanmanın 5 Yolu,Yetersiz Kazanmanın Üstesinden Gelmenin 5 Yolu,Yetersiz Kazanmanın Üstesinden Gelme,Yetersiz Kazanmanın Üstesinden Nasıl Gelinir gibi sorulara yanıt arayacağız.

Mali çıkmazlardan oluşan bir kısır döngü içinde olduğunuzu fark ederseniz, işte bu konudan kurtulmanın beş yolu.

Barbara Stanny, 2005’te Underearning Underearning: A Simple Guide to a Simple Guide to a Richer Life adlı kitabını yayınlamış olsa da, görünüşe göre insanlar altı rakamdan fazlasını yapıp da hala yetersiz kazanmanın mümkün olduğunu henüz yeni keşfediyor.

Terimden de anlaşılacağı gibi, eksik kazanma, biri potansiyelinin altında kaldığında ve daha fazlasını hak etme veya kazanma konusunda zihinsel bir engele sahip olduğunda ortaya çıkar. Bir döngüde sıkışmış gibi hissedebilir – yalnızca geçinmeye yetecek kadar. Kötü alışkanlıkların birikmesinden veya hatta sınırlayıcı inançlarla dolu bir zihniyetten kaynaklanabilir. Her iki durumda da, düşük kazançtan muzdarip olan herkes bu döngüyü kırmayı hak eder.

Stanny’ye göre, az kazananlar “düşük ücrete karşı yüksek toleransa sahipler.”Yetersiz Kazanmanın Üstesinden Gelmenin 5 Yolu, Kendi kendine teşhis koymanın birkaç yolu vardır:

  • Sürekli finansal kriz: Her zaman finansal bir karmaşa içindesiniz, borç içindesiniz veya kendinizi iflas etmiş hissediyorsunuz.
  • Finansal cehalet: Ne kadar paranız olduğu, kazandığınız veya ihtiyacınız olduğu konusunda hiçbir fikriniz yok.
  • İzolasyon: Özellikle daha fazla kazanmanın veya işinizi daha verimli veya uygun maliyetli bir şekilde yapmanın yolları hakkında yardım istemek konusunda rahat değilsiniz.
  • Erteleme: Genellikle zamanınızı yanlış yönetirsiniz veya hızlı bir şekilde yapılabilecek işleri ertelersiniz.
  • Düşük ücretlendirme veya düşük ücreti kabul etme: Müşterileri kaybedeceğiniz veya bu kadarını hak etmediğinizden korktuğunuz için hizmetleri düşük fiyatlıyorsunuz. Bu, piyasa faktörlerinin yanı sıra düşük benlik saygısı ile haklı çıkarılabilir.

Eksik kazanma çeşitli şekillerde ortaya çıkabilse de, kronik yetersiz kazanmayı düzeltme sürecinin genellikle beş çözümü vardır.Yetersiz Kazanmanın Üstesinden Gelmenin 5 Yolu;

1-Durumu Kabul Et


Mali durumunuz hakkında inkar içindeyseniz, bunu düzeltmek için gereken para hareketlerini yapamazsınız. Önce bir sorununuz olduğunu kabul etmelisiniz. Belki de belirli bir eşiği aşarsanız, arkadaşlarınızın ve ailenizin sadaka bekleyeceğinden korkuyorsunuz. Ya da belki de tanıdığınız hiç kimse belirli bir miktarın üzerinde para kazanmadı, bu yüzden sizin bunu yapmanızın imkansız olduğunu düşünüyorsunuz. Belki sadece sertifikaları ve dereceleri olan veya belirli alanlarda çalışanların artan miktarlarda kazanabileceğini düşünüyorsunuz.

Sorunu kabul etmek, kendini kabul etmenin bir şeklidir. Kendinizi veya başkalarını suçlamanıza gerek yok; bugün az kazandığınızı ve devam etmek istemediğinizi kabul edin. Artık bu finansal zorluklara neden sahip olduğunuzu ve kendi kendinizi sabote etmenin yollarını düşünmeye başlayabilirsiniz.

2-Eğitim almak.

Bilgi toplayın: kazançlarınız, harcamalarınız, borçlarınız, varlıklarınız, alışkanlıklarınız, tercihleriniz ve mali durumunuzu etkileyen her şey. Harcamalarınızın ne olduğu ve olması gerekenden daha yüksek olup olmadığı konusunda netleşmeniz gerekecek. İhtiyacınız olmayan abonelikleri iptal edin ve hane gelirinizi tüketen her şeyden kurtulun.

Ardından, dışarı akan nakit miktarını azaltabilecek uygun maliyetli alternatifler hakkında bilgi edinin. Ve kolayca daha fazla para kazanmanızı sağlayacak hızlı ve kolay kazançlara zihninizi açmayı planlayın. Bu, kendinizi bir zam için nasıl konumlandıracağınızı veya işinizde bir fiyat artışını nasıl haklı çıkaracağınızı öğrenmek için sektörünüzdeki ücretsiz YouTube ve TedX videolarını izlemeyi taahhüt etmek anlamına gelebilir. Öğrenmeye açık olmak, alışkanlıklarınızı geliştirmek ve kazancınızı artırmak için önemlidir.

İlgili:Yüksek Lisans Nasıl Yapılır?

3-Organize olun.

Yetersiz eğitimden muzdarip olduğunuzda, her şey karmakarışıkmış gibi hissedebilirsiniz. En önemli şeylerin kontrolü asla sizde olmaz – zamanınız ve paranız. Eğitimden elde edilen netlikle, organize olmayı taahhüt etmeniz gerekecek. Zamanınızı ve paranızı nasıl harcadığınızın bir envanterini çıkarın. Size para kazandırmayan şeylere çok fazla zaman harcıyor musunuz? Daha fazla müşteri edinme veya idari işler için personel işe alma konusunda daha verimli olabilir misiniz ? Mevcut kalıplarınızdaki verimsizlikleri bulmak ve organize olmak için stratejiler oluşturmak için yeterince organize olduğunuzda, eksik kazanma döngüsünü kırma yolundasınız.

4-Doğru türde kaynaklara erişin.

Bunu okuduğunuza göre, muhtemelen yardımcı kaynaklar arıyorsunuz. Ancak aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok kaynak var ve hepsi de buna değmez. Örneğin, sizi neyin engellediğini gerçekten belirlemek için birden üçe kadar olan adımları henüz yapmadıysanız, aramanız yanlış yerleştirilmiş olabilir. Bir tasarruf sorununuz olduğunu keşfederseniz, büyük meblağlar kazansanız bile parayı elinde tutmanın sizin için neden bu kadar zor olduğunu anlamanıza yardımcı olabilecek kitaplar, podcast’ler ve uzmanlar aramak isteyeceksiniz.

Piyasa oranlarını ve başarılarınızı karşılaştırdıktan sonra bile işinizi sürekli olarak değersizleştirdiğinizi fark ederseniz, düşük özgüvenle mücadele etmenize yardımcı olacak bir terapiste ihtiyacınız olabilir. Veya şirketiniz için satış ve faturalama işlemlerini yürütmek üzere özel olarak birini işe almak isteyebilirsiniz, böylece fiyatların yükseltilmesi veya oranların yükseltilmesiyle ilgili bu zor konuşmaları yapmak zorunda kalmazsınız.

Araştırmanızı yapın, derslere katılın, destek gruplarına katılın ve sektörünüz, yaşınız, beceri setiniz veya geçmişiniz ne olursa olsun kendinizi daha fazla kazanacak bir konuma getirin. Bir zamanlar sizi geride tutan engelleri aşmanıza yardım etme konusunda acımasız olun.

5-Bunu bir uygulama haline getirin.

Alıştırma her zaman mükemmel yapmaz, ancak sizi eskisinden çok daha iyi yapar. Canlandırmaya çalıştığınız değişiklik ne olursa olsun, zorlu bir başlangıç ​​yapsanız bile, bunları yapmaya devam etmelisiniz. Nükslerden kaçınılabilir, ancak bunlar yaygındır. Harcamalarınız olacak ve bir faturayı kapatmayı unutacaksınız. Ancak zamanla ve pratikle bu hatalar daha az sıklıkta olacaktır.

Borçtan ve eksik kazançtan kurtulmak, içine girmekten çok daha zordur. Durumunuzu azar azar iyileştirirken kendinize karşı nazik olun. Her üç ayda bir geriye bakın ve eskisinden çok daha iyi yaptığınız şeyler için kendinizi tebrik edin. Zamanla, banka hesabınız tökezlemelerinizi değil, kazançlarınızı yansıtacaktır.

Çok Kazanmanın 5 Yolu,Yetersiz Kazanmanın Üstesinden Gelmenin 5 Yolu,Yetersiz Kazanmanın Üstesinden Gelme,Yetersiz Kazanmanın Üstesinden başlıklı yazımızı beğendiyseniz, Başarımızı Geliştirmek İçin Neler yapılmalıyız başlıklı yazımıza göz ataabilirsiniz.

Son Yazılar

Instagram Threads Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Threads'de profil oluşturmak için Instagram hesabınızla giriş yapmanız gerekir. Instagram hesabınız yoksa bir hesap oluşturabilirsiniz. Threads'de, sahip olduğunuz her...

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir ?

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir yazımıza hoş geldiniz. Instagramın yeni kullanıma açtığı threads uygulamasını beğenmemiş olabilirsiniz.Threads uygulamasının nasıl silindiğini merak...

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır?

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Whatsapp Takip Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nedir, gibi sorulara cevap...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

212BeğenenlerBeğen
1,762TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

Son yazılar

Instagram Threads Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Threads'de profil oluşturmak için Instagram hesabınızla giriş yapmanız gerekir. Instagram hesabınız yoksa bir hesap oluşturabilirsiniz. Threads'de, sahip olduğunuz her...

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir ?

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir yazımıza hoş geldiniz. Instagramın yeni kullanıma açtığı threads uygulamasını beğenmemiş olabilirsiniz.Threads uygulamasının nasıl silindiğini merak...

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır?

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Whatsapp Takip Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nedir, gibi sorulara cevap...

Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Tabii ki! İşte "Kariyer ve Kişisel Gelişim" konusunda 1000 kelimelik bir makale: Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Host Dosyası Nedir? Host Dosyası Nasıl Kullanılır?

Hosts dosyası nedir ?, bir bilgisayarın işletim sistemine ait bir dosyadır ve alan adlarını IP adresleriyle eşleştirmek için kullanılır. İnternet üzerindeki bir...