Darkwebe nasıl giriş yapılır?

Darkwebe nasıl giriş yapılır,deepwebe nasıl giriş yapılır,Darkweb nedir,Deepweb nedir, Darkwebe giriş yapılır, Darkweb giriş, Deepwebe giriş yapılır,Deepweb giriş,Tor tarayıcı nasıl indirilir ,Tor tarayıcı, Tor tarayıcı nedir , Tor Browser nasıl indirilir ,Tor Browser, Tor Browser nedir gibi sorular soruyorsanız bu yazı tam size göre…

Deepweb (Darkweb) Nedir ?

Deep web nedir diğer bir adıyla darkweb nedir, İnternet’in çıktığı ilk tarihlerden itibaren arama motorlarının indeksleyemediği verilerin bulunduğu bilgileri içeren binlerce linkten oluşan bir sistemdir. Arama linki verilmeyen veya arama motorları tarafından bulunamayan bütün siteler Deep web’e dahildir.

İnternet siteleri çeşitli nedenlerden görüntülenmemek isteyebilir. Örneğin; kütüphane arşivleri, kamu ve özel şirket bilgileri gibi genellikle herkes tarafından görülmesi istenmeyen veya indekslenmeleri zor olan içerik taşıdıkları için arama motorlarında görüntülenmek istemezler. Bunların dışında flash siteler, ajaxlı siteler (jQuery ile çalışan), şifre ile girilen siteler, ftp siteler de arama motorları tarafından okunmaları zor olduğu için Deep web’e dahildir. Güvenlik açıkları oluşmaması için forumlardaki ve sitelerdeki, sistem ve yönetici klasörleri de otomatik olarak arama sonuçlarında gösterilmez. Deep web’e farklı arama motorları kullanarak ulaşmak mümkündür ayrıca kullanıcı güvenliği için bu bağlantılar normal tarayıcılar ile açılmaz.

Kaliforniya Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre 2001 yılında[1] 7.5 petabayt büyüklüğünde bir verinin Deep web’de olduğu tahmin ediliyordu.

Deep web adı verilen bu sisteme kapalı uçlu dns yönlendirmeleri ile girilebilir.Bu da özel olarak tasarlanmış tarayıcı veya işletim sistemleri ile mümkündür.Tarayıcı uygulamalarının başında ilk olarak ABD Donanması tarafından üretilen, sonrasında iptal edilip İnternet’te paylaşılan Tor Browser gelmektedir.

Kaynak:Vikipedi

Darkwebe nasıl giriş yapılır? Deepwebe nasıl giriş yapılır?

Darkwebe nasıl giriş yapılır, diğer bir adıyla Deepwebe nasıl giriş yapılır , konumuza geçmeden önce darkwebe giriş yapabilmek için tor browser yüklü olması gerekmektedir.

Tor kullanarak karanlık ağa nasıl güvenli ve anonim olarak erişebileceğinizi göstereceğiz. Uçuruma körü körüne hücum etmeyin. Kendinizi korumak için bu önlemleri alın!

Dark web’in büyük çoğunluğuna erişmek için Tor’a ihtiyacınız olacak . Tor, kullanıcının internet bağlantısının yönlendirildiği bir gönüllü aktarım ağıdır. Bağlantı şifrelenir ve tüm trafik, dünyanın farklı yerlerinde bulunan röleler arasında gidip gelir ve kullanıcıyı anonim hale getirir.

Tor Browser Edinin

Tor’a erişmenin en kolay yolu Tor Tarayıcıdır . Şunları yapabilirsiniz indirmek ve ücretsiz olarak yükleyin. Tor Tarayıcı indirmenizi bir VPN ve mevcut tarayıcınızın özel / gizli modunu kullanarak gizlemek isteyebilirsiniz.

Firefox’a dayalı olan Tor Browser, hem net hem de karanlık web’de gezinmenize izin verir. Tüm trafiğiniz otomatik olarak Tor Ağı üzerinden yönlendirilir. Cihazınıza kötü amaçlı yazılım, casus yazılım veya başka bir virüs indirme riskini almamak için Tor Tarayıcı’yı yalnızca resmi web sitesinden indirdiğinizden emin olun.

Resmi olarak Tor Tarayıcı yalnızca Windows, Mac, Android ve Linux’ta mevcuttur. Birçok uzman, Tor Ağı’nı kullanan üçüncü taraf mobil tarayıcıların kullanılmamasını tavsiye ediyor. Üzgünüm, iOS kullanıcıları.

Ek güvenlik: VPN kullanın

Darkwebe nasıl giriş yapılır, yazımızın olmazsa olmazı deepweb yani darkwebe giriş yaparken kesinlikle bir vpn sahip olmanız gerekmektedir. İnternet sağlayıcıları ve web siteleri, Tor’un ne zaman kullanıldığını algılayabilir çünkü Tor düğümü IP’leri halka açıktır. Web siteleri sizi tanımlayamasalar ve ISS’ler internet trafiğinizin şifresini çözemese de Tor’un kullanıldığını görebilirler. Bu, şüpheleri artırabilir ve istenmeyen dikkat çekebilir.

Tor’u özel olarak kullanmak istiyorsanız, bir VPN veya Tor Köprüleri (genel olarak endekslenmemiş Tor düğümleri) kullanabilirsiniz. Özellikle ABD’deki Tor kullanıcıları, daha hızlı ve daha güvenilir olacak bir VPN kullanmak isteyebilir.

Dark web için bir VPN kullanırken , ISS’niz bir Tor düğümüne bağlı olduğunuzu göremez, yalnızca bir VPN sunucusuna şifrelenmiş bir tünel bağlanır.

NordVPN, Tor için 1 numaralı seçimdir ve Tor kullanıcıları düşünülerek tasarlanmıştır.

Karanlık ağda gezinmek

Artık Tor’a sahip olduğunuza göre, Darkwebe nasıl giriş yapılır detaylarına inebiliriz. karanlık ağa erişebilirsiniz. Dark net web siteleri “Tor gizli hizmetleri” olarak adlandırılır ve URL’leri ile normal web sitelerinden ayırt edilebilirler.

“.Com” veya “.org” yerine, karanlık web adresleri üst düzey alan ” .onion ” ile ayırt edilebilir .

Açıkçası, bu .onion web sitelerini bulmak, Google arama sonuçlarında görünmeyecekleri için ilk zorluktur. Sadece Google “İpek Yolu” olamaz ve karanlık web sitesine girmeyi umamazsınız.

İndeks .onion siteleri yapmak koyu net arama motorları bir avuç dahil NotEvil , Ahmia , Mum ve Meşale . Dark.fail gibi dizinler de vardır .

ANCAK SÖZÜMÜ ALMAYIN …

Herkese açık olarak yayınlanan onion URL’lerini kullanırken her zaman çok dikkatli olun. Güvendiğiniz birinden kişisel bir öneri alamıyorsanız, birden çok farklı kaynaktan URL’yi doğrulayın.

Dark web’de yeni başlayanları kandırmak için tasarlanmış dolandırıcılık, kimlik avı siteleri ve kötü amaçlı yazılımlar konusunda hiçbir eksiklik yoktur. Özellikle açık ağa gönderilen bağlantılar genellikle kötü amaçlıdır. Ve karanlık ağda çok az HTTPS kullanıldığından, bir web sitesinin gerçek olup olmadığını bir SSL sertifikası kullanarak doğrulamak mümkün değildir.

Reddit, aradığınız karanlık ağı veya derin web sitesini bulmak için de değerli bir kaynaktır. / R / deepweb, / r / onions ve / r / Tor alt dizinlerini deneyin.

Anonimlik senin elinde

Darkwebe nasıl giriş yapılır yazımızın bir önemli maddesi ise anonimlik….Artık karanlık web sitelerine ve gizli wikilere güvenle göz atabilirsiniz, ancak bundan daha fazlasını yapmayı planlıyorsanız, birkaç önlem almanız gerekir. Ölen annenizin hayatta kalması için çaresizce ihtiyaç duyduğu ilaçları almak için İpek Yolu gibi karanlık bir pazarda satın almayı planlıyorsanız, örneğin sahte bir kimlik oluşturmanız gerekir. Bu, yeni bir e-posta adresiyle şifrelenmiş e-posta kurmak, PGP ile mesajları şifrelemek, takma ad kullanmak, anonim bir bitcoin cüzdanı kurmak, Tor Tarayıcı’da Javascript’i devre dışı bırakmak, satıcıları araştırmak ve daha fazlası anlamına gelir.

Yine, güvenlik ve anonimliğin karanlık web sitelerindekiler için çok önemli olduğunu yeterince vurgulayamayız. İnternet servis sağlayıcınız ve hükümet, Tor Ağı üzerindeyken faaliyetinizi göremeyebilir, ancak Tor Ağında olduğunuzu biliyorlar ve bu tek başına kaşlarınızı kaldırmak için yeterli. Aslında, ABD Yüksek Mahkemesi’nin yakın tarihli bir kararı , sadece Tor’u kullanmanın, kolluk kuvvetlerinin dünyadaki herhangi bir bilgisayarı aramaları ve ele geçirmeleri için yeterli olası neden olduğunu gösterdi.

Bir diğer önemli önlem, .onion URL’lerinizin doğru olmasını sağlamaktır. Soğan URL’leri genellikle rastgele görünen harfler ve sayılardan oluşan bir dizi içerir. Doğru URL’ye sahip olduğunuzdan emin olduğunuzda, şifrelenmiş bir nota kaydedin — Tor tarayıcısı onu daha sonra önbelleğe almayacaktır. Aksi takdirde, bu sahte bitcoin karıştırıcı gibi bir kimlik avı dolandırıcılığının kurbanı olma ihtimali yüksektir .

Bir VPN aracılığıyla başka bir güvenlik katmanı kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Derin ağ nedir?

Darkwebe nasıl giriş yapılır yazımızda bu konuya değinmeseydik olmazdı .Derin ağ genellikle karanlık ağ ile karıştırılır. Basitçe söylemek gerekirse, derin web, arama motorları tarafından indekslenmeyen, çevrimiçi olarak depolanan tüm bilgilerdir. Deep web’in çoğuna erişmek için herhangi bir özel araca veya karanlık bir ağ tarayıcısına ihtiyacınız yok; Sadece nereye bakacağını bilmen gerek. Özel arama motorları, dizinler ve wiki’ler, kullanıcıların aradıkları verileri bulmalarına yardımcı olabilir.

Bu bilgilerin çoğu gizlidir çünkü kullanıcıların büyük çoğunluğu onu alakalı bulmaz. Çoğu, Google’ın ilgilenmediği veya taraması yasaklanan veritabanlarında gizlenmiştir. Bir çoğu eski ve modası geçmiş. İPhone uygulamalarının içerikleri, Dropbox hesabınızdaki dosyalar, akademik dergiler, mahkeme kayıtları ve özel sosyal medya profillerinin tümü, Google tarafından mutlaka indekslenmeyen ancak internette bulunan verilere örnektir.

Alltheweb, DeeperWeb ve CompletePlanet gibi en iyi genel derin web arama motorlarının çoğu kapandı veya satın alındı. Yalnızca bir çift Google, Bing veya Yahoo’dan daha eksiksiz sonuçlar sunacaktır:

  • Dogpile – Diğer birçok arama motorundan sonuçları derleyen, kopyaları kaldıran ve sonuç veren bir meta arama motoru
  • WWW Sanal Kitaplığı  – Web’in orijinal dizini, ancak bir arama motorundan çok bir dizin.

Sorun değil, ancak özel arama motorları, derin web’de bilgi bulmak için genel arama motorlarından daha iyi olma eğilimindedir. Örneğin bir mahkeme davası arıyorsanız, eyaletinizin veya ülkenizin kamuya açık kayıtları aramasını kullanın. Akademik dergilere ihtiyacınız varsa, akademik ve bilimsel araştırmalar için derin web arama motorlarını kullanma hakkındaki makalemize bakın . Ne kadar spesifik olursanız, o kadar iyidir, yoksa Google’da bulacağınız arama sonuçlarının aynısına sahip olursunuz. Excel dosyası veya PDF gibi belirli bir dosya türüne ihtiyacınız varsa, bu dosya türü için aramaları nasıl belirteceğinizi öğrenin (örneğin, sorgunuza “dosya türü: PDF” yazın).

Tor üzerinden VPN’e karşı VPN üzerinden Tor

Tüm detayları paylaşmak istiyoruz Darkwebe nasıl giriş yapılır konusunda… Bir VPN, bir kullanıcının cihazına giden ve cihazından giden tüm internet trafiğini şifrelemesine ve kullanıcının seçtiği bir konumdaki bir sunucu üzerinden yönlendirmesine olanak tanır. Tor ile birlikte bir VPN, kullanıcının güvenliğini ve anonimliğini daha da artırır.

Tor biraz benzer olsa da anonimliğe vurgu yapar ve VPN gizliliği vurgular.

Bunları birleştirmek riski azaltır, ancak bu iki aracın nasıl etkileşim kurduğu konusunda önemli bir ayrım vardır. Önce Tor üzerinden VPN konusunu ele alalım.

Darkwebe nasıl giriş yapılır konusunda artık neredeyse tüm konulara ele aldık.

VPN’inize bağlanır ve Tor Browser’ı çalıştırırsanız, Tor üzerinden VPN kullanıyorsunuzdur , bu açık arayla en yaygın yöntemdir. Cihazınızın tüm internet trafiği önce VPN sunucusuna gider, ardından nihai hedefine ulaşmadan önce Tor Ağı üzerinden sıçrar. ISP’niz yalnızca şifrelenmiş VPN trafiğini görür ve Tor’da olduğunuzu bilmez. .Onion web sitelerine normal şekilde erişebilirsiniz.

Tor over VPN, şifrelenmiş Tor trafiğinizin içeriğini göremese de Tor kullandığınızı görebilen ve meta veri günlükleri tutabilen VPN sağlayıcınıza güvenmenizi gerektirir. Herhangi bir trafik kaydı veya oturum kaydı saklamayan kayıtsız bir VPN oldukça tercih edilir. Trafik günlükleri, arama sorguları ve ziyaret ettiğiniz web siteleri gibi internet trafiğinizin içeriğini içerirken, oturum günlükleri IP adresiniz, VPN’de ne zaman oturum açtığınız ve ne kadar veri aktarıldığı gibi meta verileri içerir. Trafik günlükleri, oturum günlüklerinden daha önemlidir, ancak ikisi de iyi değildir.

Yerleşik Tor over VPN işlevi için NordVPN, sizi Tor ağı üzerinden otomatik olarak yönlendiren özel sunucular çalıştırır . Tor Tarayıcı kullanmanıza bile gerek yok, ancak diğer tarayıcıların ağ üzerinden kimlik bilgileri aktarabileceğini unutmayın. Alternatif olarak, Tor için dünyanın bir numaralı VPN’i olduğunu iddia eden  ve şiddetle tavsiye edilen IPVanish var , burada yıllık planda% 60 tasarruf edebilirsiniz .

Darkwebe nasıl giriş yapılır konusunda anonim olmanız için en iyi vpnleri paylaşıyoruz.

Tor over VPN ayrıca kullanıcıları kötü niyetli Tor çıkış düğümlerinden korumaz. Tor düğümleri gönüllülerden oluştuğu için hepsi kurallara göre oynamıyor. Trafiğiniz hedef web sitesine gitmeden önceki son geçiş, çıkış düğümü olarak bilinir. Çıkış düğümü trafiğinizin şifresini çözer ve böylece kişisel bilgilerinizi çalabilir veya kötü amaçlı kod enjekte edebilir. Ek olarak, Tor çıkış düğümleri genellikle kendilerine güvenmeyen web siteleri tarafından engellenir ve VPN üzerinden Tor da bu konuda hiçbir şey yapamaz.

Sonra , resmi Tor Projesi tarafından tavsiye edilmeyen Tor üzerinden daha az popüler olan  VPN var  . AirVPN ve BolehVPN , bildiğimiz sadece iki VPN sağlayıcısı bu hizmeti sunuyor, ancak bunların hiçbiri hız için yüksek puan almıyor . Bu durumda, iki aracın sırası değiştirilir. İnternet trafiği önce Tor Ağından sonra da VPN üzerinden geçer. Bu, VPN sağlayıcısının gerçek IP adresinizi görmediği ve VPN’in sizi bu kötü çıkış düğümlerinden koruduğu anlamına gelir.

En büyük dezavantajı, ISS’nizin Tor kullandığınızı bilecek olmasıdır, bu da bazı yerlerde endişe kaynağıdır ve birçok kişinin bu yöntemi kullanmasına engel olur. Bu durumda da, kayıtsız bir VPN kullanmak ve anonim kalmak için yapabiliyorsanız Bitcoin ile ödeme yapmak önemlidir . Tor üzerinden VPN tekniği, uçtan uca bir zamanlama saldırısına karşı da hassastır, ancak pek olası değildir.

Tor over VPN, VPN sağlayıcınıza biraz güvenmenizi gerektirir, ancak ISS’nize güvenmemenizi gerektirir ve .onion web sitelerine erişmek istiyorsanız en iyisi budur. Tor üzerinden VPN, ISS’nize güvenmenizi gerektirir, ancak VPN’inize güvenmemenizi gerektirir ve kötü Tor çıkış düğümlerinden kaçınmak istiyorsanız en iyisidir. Bazıları Tor üzerinden VPN’i daha güvenli olarak değerlendirir çünkü tüm süreç boyunca anonimliği korur (VPN’iniz için anonim olarak ödeme yaptığınızı varsayarak). Resmi Tor Projesi, Tor üzerinden VPN’e karşı tavsiyede bulunsa da, her iki yöntem de VPN kullanmamaya göre daha üstündür.

En büyük uyarı hızdır. Trafiğinizin geçtiği tüm düğümler nedeniyle, Tor tek başına bant genişliğini önemli ölçüde sınırlar. Ona bir VPN eklemek, IPVanish gibi hızlı bir VPN bile onu daha da yavaşlatacaktır, bu yüzden lütfen sabırlı olun.

I2P

Darkwebe nasıl giriş yapılır sadece tor ile değil I2P ilede darkwebe giriş yapabilirsiniz.

I2P , Tor’a alternatif bir anonim ağdır. Tor’un aksine, ancak, halka açık internete erişmek için kullanılamaz. Yalnızca I2P ağına özgü gizli hizmetlere erişmek için kullanılabilir. I2P, Tor’dan tamamen ayrı bir ağ olduğundan .onion sitelerine erişmek için kullanılamaz. Bunun yerine I2P, “eepsites” adı verilen kendi gizli site markasını kullanır.

Öyleyse neden Tor yerine I2P kullanasınız? Sonuçta, diğer dezavantajların yanı sıra çok daha az popüler, normal web sitelerine erişmek için kullanılamaz ve kullanımı o kadar kolay değildir. Her ikisi de, göz atmayı gizli ve anonim hale getirmek için katmanlı şifrelemeyle birleştirilmiş bir uçtan uca yönlendirme yapısına güvenir.

Yine de I2P’nin birkaç avantajı var. Bir dizi teknik nedenden ötürü Tor’dan çok daha hızlı ve güvenilirdir. Eşler arası yönlendirme yapısı daha gelişmiştir ve rota bilgilerini almak için güvenilir bir dizine dayanmaz. I2P, tek yönlü tüneller kullanır, bu nedenle bir dinleyici, her ikisini birden değil, yalnızca giden veya gelen trafiği yakalayabilir.

I2P’yi kurmak, kullanıcı tarafında Tor’dan daha fazla yapılandırma gerektirir. I2P indirilmeli ve kurulmalıdır, ardından yapılandırma yönlendirici konsolu aracılığıyla yapılır. Daha sonra ayrı uygulamaların her birinin I2P ile çalışacak şekilde ayrı ayrı yapılandırılması gerekir. Bir web tarayıcısında, doğru bağlantı noktasını kullanmak için tarayıcınızın proxy ayarlarını yapılandırmanız gerekir.

Freenet

Darkwebe nasıl giriş yapılır yazımızda diğer bir program ise;I2P gibi, Freenet de ağ içindeki bağımsız bir ağdır ve genel web’deki sitelere erişmek için kullanılamaz. Yalnızca, eşler arası dağıtılmış bir veri deposu olan Freenet’e yüklenen içeriğe erişmek için kullanılabilir. I2P ve Tor’dan farklı olarak, içeriği barındırmak için bir sunucuya ihtiyacınız yoktur. Bir şey yüklediğinizde, popüler olduğu sürece Freenet’i kullanmayı bıraksanız bile süresiz olarak orada kalır.

Freenet, kullanıcıların iki moddan birinde bağlanmasına izin verir: darknet ve opennet. Darknet modu, ağdaki arkadaşlarınızın kim olduğunu belirlemenize ve yalnızca onlarla bağlantı kurup içerik paylaşmanıza olanak tanır. Bu, insan gruplarının yalnızca tanıdıkları ve güvendikleri kişilerden oluşan kapalı anonim ağlar oluşturmasına olanak tanır.

Alternatif olarak, kullanıcılar ağdaki eşleri otomatik olarak atayan opennet modunda bağlanabilirler. Darknet modunun aksine, opennet, merkezi olmayan eşler arası ağa ek olarak bir avuç merkezi sunucu kullanır.

Yapılandırma oldukça basittir. Sadece indirin, kurun ve çalıştırın. Varsayılan tarayıcınızı açtığınızda, Freenet hazır olacak ve web tabanlı arayüzü üzerinden çalışacaktır. Anonimliği sağlamaya yardımcı olmak için normalde kullandığınızdan farklı bir tarayıcı kullanmanız gerektiğini unutmayın.Darkwebe nasıl giriş yapılır yazımız umarım faydalı olmuştur.

Darkwebe nasıl giriş yapılır yazımız bu şekilde lütfen anonim olmaya özen gösterin vpn kullanın…

Darkwebe nasıl giriş yapılır,deepwebe nasıl giriş yapılır,Darkweb nedir,Deepweb nedir, Darkwebe giriş yapılır, Darkweb giriş, Deepwebe giriş yapılır,Deepweb giriş,Tor tarayıcı nasıl indirilir ,Tor tarayıcı, Tor tarayıcı nedir , Tor Browser nasıl indirilir ,Tor Browser, Tor Browser nedir gibi sorularınıza cevap verdiğimizi umuyoruz.

Darkwebe nasıl giriş yapılır yazımızı beğendiyseniz , Instagram gizli peofil görüntüleme başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son Yazılar

Instagram Threads Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Threads'de profil oluşturmak için Instagram hesabınızla giriş yapmanız gerekir. Instagram hesabınız yoksa bir hesap oluşturabilirsiniz. Threads'de, sahip olduğunuz her...

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir ?

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir yazımıza hoş geldiniz. Instagramın yeni kullanıma açtığı threads uygulamasını beğenmemiş olabilirsiniz.Threads uygulamasının nasıl silindiğini merak...

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır?

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Whatsapp Takip Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nedir, gibi sorulara cevap...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

212BeğenenlerBeğen
1,762TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

Son yazılar

Instagram Threads Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Threads'de profil oluşturmak için Instagram hesabınızla giriş yapmanız gerekir. Instagram hesabınız yoksa bir hesap oluşturabilirsiniz. Threads'de, sahip olduğunuz her...

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir ?

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir yazımıza hoş geldiniz. Instagramın yeni kullanıma açtığı threads uygulamasını beğenmemiş olabilirsiniz.Threads uygulamasının nasıl silindiğini merak...

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır?

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Whatsapp Takip Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nedir, gibi sorulara cevap...

Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Tabii ki! İşte "Kariyer ve Kişisel Gelişim" konusunda 1000 kelimelik bir makale: Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Host Dosyası Nedir? Host Dosyası Nasıl Kullanılır?

Hosts dosyası nedir ?, bir bilgisayarın işletim sistemine ait bir dosyadır ve alan adlarını IP adresleriyle eşleştirmek için kullanılır. İnternet üzerindeki bir...