Eski instagram hesabı nasıl bulunur ?

Eski instagram hesabı nasıl bulunur ? Eski Instagram hesabınıza giriş yapamıyorsanız, seçenekleriniz var. Hangi e-posta adresini kullandığınızı biliyorsanız, yeniden diriltmeyi deneyebilirsiniz. Bunun yerine bir kullanıcı adı hatırlıyorsanız, Instagram’ın kendisinden giriş yardımı alabilirsiniz. Hiçbir şey hatırlamıyorsanız, yeniden başlamanız gerekebilir.

Instagram harika ve giderek güçleniyor gibi görünüyor. Rakiplerinin peşinden koşarken, sosyal ağ, seçeneklerin bol olduğu bir dünyada farklı ve ilginç kalabilmek için yeniliği benimsemek zorunda kaldı.

Bazıları için oturum açma hatası almaktan daha kötü bir şey yoktur. Bunun nedeni ister hesap devre dışı bırakılmış olsun, ister gerçekten uzun bir süredir kullanmamış olmanız veya kimlik bilgilerinizi unuttuysanız, hesabınıza geri dönmek için ne yapabileceğinizi bilmek önemlidir.

Bu makalede, giriş seçeneklerinizden bazılarının yanı sıra gelecekte kilitlenmekten kaçınmanın bazı yollarını gözden geçireceğiz.

Eski instagram hesabı nasıl bulunur ?

Instagram şifrenizi unuttunuz

Parolalar modern yaşamın belasıdır. Onlara her şey için ihtiyacımız var ama aynı hesabı birden fazla hesap için kullanamayız, aksi takdirde her birini tehlikeye atarız. Daha iyisi gelene kadar şifre yöneticilerine veya iyi bir hafızaya ihtiyacımız var. İkincisi sizi hayal kırıklığına uğrattığında, şifre hatırlatıcıları kendilerine gelir.

Instagram’da bir tane var.

 1. Cihazınızda Instagram uygulamasını açın.
 2. Oturum açma ekranının hemen altında Oturum açma konusunda yardım alın’ı seçin.
 3. Android kullanıyorsanız Kullanıcı Adı veya E-posta Kullan, SMS Gönder veya Facebook ile Giriş Yap’ı seçin.
 4. iOS kullanıyorsanız Kullanıcı Adı veya Telefon’u seçin.
 5. Giriş Bağlantısını Gönder’i seçin.

Instagram daha sonra şifrenizi sıfırlamanız için e-posta adresinize veya telefonunuza SMS olarak bir bağlantı gönderecektir. Ardından, bağlantı aracılığıyla hesabı doğrulamanız ve yeni bir şifre oluşturmanız gerekecektir. Daha sonra bu yeni şifreyi kullanarak Instagram’a giriş yapmanız gerekecek.

Tüm Instagram giriş bilgilerinizi unuttunuz

Instagram girişinizin tamamını unuttuysanız, Instagram’ın kendisinden yardım almayı deneyebilir veya yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Bu, ne kadar içeriğe sahip olduğunuza ve arkadaşlarınızın yeni hesabınıza bağlanmasını sağlayıp sağlayamayacağınıza bağlıdır.

Eski instagram hesabı nasıl bulunur ?

E-posta adresinizi, kullanıcı adınızı ve şifrenizi unuttuysanız Instagram sizin için pek bir şey yapamazken, en azından deniyorlar.

Kullanıcı adınızı unutursanız, bunun yerine e-posta adresinizi kullanabilirsiniz. E-posta adresinizi veya kullanıcı adınızı hatırlayamıyorsanız, telefon numaranızı deneyin. Size yardımcı olması veya bir şifre hatırlatıcısı tetiklemesi için Instagram hesabınızı tanımlaması için birine veya diğerine ihtiyacınız olacak.

Kullanıcı Adınızı Nasıl Bulursunuz

Eski instagram hesabı nasıl bulunur ? yazımza devam ediyoruz .Instagram hesabınızın ne kadar süreyle kilitli kaldığına bağlı olarak, hesapla ilgili önemli ayrıntıları hatırlamakta gerçekten zorlanabilirsiniz. Böyle bir şeyi unutmanın çılgınca olduğunu düşünüyorsanız, insanlar hesaplarını oluştururken genellikle özel karakterler ve sayılar kullanırlar ve bu da giriş yapmayı zorlaştırır.

Kullanıcı adınızı almanın bazı yolları şunlardır:

 • E-posta hesaplarınızı kontrol edin – Her e-posta istemcisinin bir arama işlevi vardır. Her birini ziyaret edin ve “Instagram” yazın. E-postaları düzenli olarak silmediğinizi varsayarsak, bir noktada bir doğrulama kodu veya hesap kurulum e-postası almış olmanız gerekir. Bağlantıya tıklamak size hesabın kullanıcı adını verebilir, ancak en kötü senaryo; artık giriş yapmak için e-posta adresine sahipsiniz.
 • Arkadaşlarına sor – Instagram’da daha önce arkadaşların olduysa, muhtemelen seni arkadaş listesinden çekebilirler. Bir arkadaşınızdan listesinde gezinmesini ve size kullanıcı adınızı vermesini isteyin.
 • Adınızın varyasyonlarını deneyin – Bu uzun bir deneme ama denemeye değer olabilir. Kullanıcı adınıza, hesabı bugün oluşturuyor olsaydınız kullanacağınız sayılar veya özel karakterler eklemeyi deneyin. Bazen bu, hesabınızı geri alma seçeneği sunarak hafızanızı tazelemeye yardımcı olur.

Facebook Kullanarak Instagram Hesabınıza Giriş Yapın

Sosyal ağlar bilgi paylaşmayı ve çok sayıda kişisel veri toplamayı sevdiğinden, mümkün olan her şekilde birbirleriyle bağlantı kurmayı severler. Hesabınız, Instagram’ın ana şirketi olduğu için Facebook ile varsayılan giriş olarak ayarlanmış olabilir.

Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekiyorsa ancak şifreniz yoksa, bağlantılı bir Facebook hesabı kullanarak giriş yapmayı seçebilirsiniz. Bunun çalışması için Facebook’ta aynı tarayıcıda başka bir sekmede oturum açtığınızdan emin olun. Bunu yapmak, Instagram’ın Facebook kimlik bilgilerinizi otomatik olarak algılayacağı için süreci biraz daha pürüzsüz hale getirir.

Facebook kimlik bilgilerinizle giriş yapmak için şunu yapın:

 1. Instagram’ın web sitesine gidin ve “Facebook ile Giriş Yap” seçeneğine tıklayın
 2. İstenirse hesabınızı doğrulayın.
 3. Instagram kullanıcı adınıza tıklayın.

Hesaplarınızın bağlı olduğunu varsayarak yapmanız gereken tek şey bu. Hala giriş yapamıyorsanız, hemen pes etmeyin, şunu deneyin:

Girişinizi Facebook kimlik bilgileriyle sıfırlamak için şunu deneyin:

 1. Instagram uygulamasını açın ve Şifremi unuttum seçeneğini seçin.
 2. Facebook Kullanarak Sıfırla’yı seçin.
 3. Henüz yapmadıysanız Facebook’ta oturum açın.
 4. Facebook uygulamasında görünen Sıfırla istemini seçin.
 5. Kutuya yeni bir parola girin ve Bitti’yi seçin.
 6. Bu yeni şifreyi kullanarak Instagram’a giriş yapın.

Bu, açıkçası yalnızca Facebook ile Instagram’ı bağladıysanız işe yarar. Bu, yeni bir kullanıcı adı istemez ve yalnızca şifreler üzerinde çalışır. Tüm bilgilerinizi unuttuysanız, başka bir Instagram hesabı oluşturmanız ve bununla işiniz bitebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram hesabımı geri alabilir miyim?

Çoğu zaman hesabınızı geri alabilirsiniz, ancak birkaç istisna vardır. Daha eski bir hesabı yeniden etkinleştirmeye çalışmak, sizi etkin olmayan hesap politikası alanına götürebilir. Instagram, etkin olmayan Instagram hesaplarını periyodik olarak boşaltmaya önem verir. Bir süredir giriş yapmadıysanız veya herhangi bir şey yayınlamadıysanız, şirket hesabınızı silme hakkını saklı tutar. Bu durumda, eski hesabınızı geri alamazsınız, ancak hala kullanılabilir olduğunu varsayarak aynı kullanıcı adıyla yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.

Instagram, topluluk kurallarının ihlali nedeniyle hesabınızı devre dışı bırakırsa, hesabınıza bir daha asla erişim sağlayamazsınız. Şirket, hesabınızı herhangi bir nedenle kaldırma seçeneğine sahiptir.

Son olarak, eski hesabınız hakkında hiçbir bilginiz yoksa ve başka herhangi bir sosyal medya web sitesine bağlı değilse, geri almanız olası değildir. Instagram Desteği bile hesap girişinizin ne olduğunu bilmeyecek.

Hesabıma her zaman girebileceğimden nasıl emin olabilirim?

Yani unutulan şifreler hepimizin başına gelen bir şeydir. Hesabınızı sonsuza kadar saklamak istiyorsanız, asla kaybetmemek için bugün yapabileceğiniz birkaç şey var:

 • Telefon numaranızı ekleyin ve doğrulayın – Sadece bir telefon numarası ile eski bir Instagram hesabına tekrar erişim sağlayabilirsiniz. Bu, muhtemelen yıllarca sahip olacağınız şeylerden biridir, bu nedenle, e-posta adresinizi değiştirseniz bile gelecekte hesabınızı doğrulamayı mümkün kılacaktır.
 • E-postanızı güncel tutun – Instagram hesabınızı korumanın ve sürdürmenin gerçekten önemli bir diğer adımı da iletişim bilgilerinizi güncel tutmaktır. Bu yalnızca hesabınızın güvenliğinde rol oynamakla kalmaz, aynı zamanda oturum açmanıza ve 2FA’yı doğrulamanıza da yardımcı olur.
 • Daha güçlü bir parola kullanın – Bir Instagram hesabının kilitlenmesiyle ilgili en büyük sorunlardan biri, ele geçirmedir. Birisi hesabınızı ele geçirirse, iletişim bilgilerini değiştirirse ve kendi hesabı gibi kullanırsa, yapabileceğiniz tek şey onu dolandırıcı olarak bildirmektir. Güçlü bir parola ve 2FA kullanın.
 • Sık oturum açın – Yukarıda belirtildiği gibi, oturum açmazsanız Instagram hesabınızı siler. Instagram’ın kapatma riskini önlemek için hesabı sık sık kullanın.

Ayrıntıları unuttuğunuzda eski Instagram hesabınıza giriş yapmanın başka yollarını biliyor musunuz? Yaparsanız bize aşağıdan bahsedin!

Eski instagram hesabı nasıl bulunur yazımızı beğendiyseniz, Eski snapchat hesabı nasıl bulunur yazımıza bakabilirsiniz.

Son Yazılar

Instagram Threads Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Threads'de profil oluşturmak için Instagram hesabınızla giriş yapmanız gerekir. Instagram hesabınız yoksa bir hesap oluşturabilirsiniz. Threads'de, sahip olduğunuz her...

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir ?

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir yazımıza hoş geldiniz. Instagramın yeni kullanıma açtığı threads uygulamasını beğenmemiş olabilirsiniz.Threads uygulamasının nasıl silindiğini merak...

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır?

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Whatsapp Takip Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nedir, gibi sorulara cevap...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

212BeğenenlerBeğen
1,762TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

Son yazılar

Instagram Threads Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Threads'de profil oluşturmak için Instagram hesabınızla giriş yapmanız gerekir. Instagram hesabınız yoksa bir hesap oluşturabilirsiniz. Threads'de, sahip olduğunuz her...

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir ?

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir yazımıza hoş geldiniz. Instagramın yeni kullanıma açtığı threads uygulamasını beğenmemiş olabilirsiniz.Threads uygulamasının nasıl silindiğini merak...

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır?

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Whatsapp Takip Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nedir, gibi sorulara cevap...

Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Tabii ki! İşte "Kariyer ve Kişisel Gelişim" konusunda 1000 kelimelik bir makale: Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Host Dosyası Nedir? Host Dosyası Nasıl Kullanılır?

Hosts dosyası nedir ?, bir bilgisayarın işletim sistemine ait bir dosyadır ve alan adlarını IP adresleriyle eşleştirmek için kullanılır. İnternet üzerindeki bir...