Evde yapılabilecek hobiler nelerdir ?

Evde yapılabilecek hobiler nelerdir ? Evde yapılabilecek hobiler ? Evde hobiler nelerdir ? Evde yapılan hobiler nelerdir? Evde yapılan hobiler ? gibi aramalar yapıyorsanız tam size göre çeşitli hobileri bi araya getiren yazı oluşturduk.

Ben bir senedir evden çalışıyorum. seni bilmiyorum ama biraz deliye dönüyorum. Evimde düşündüğümden daha fazla zaman geçirdim. Bu süreç benim için çok sıkıcı olmaya başladı. Hobiler üretmeye başladım ve araştırmalara koyuldum. Evde yapılabilecek hobiler nelerdir diye . Evde kaldığı sürece hala da devam eediyor gerçi kilerimi yeniden düzenledim, mobilyalarımı “taze tutmak” için yeniden düzenledim ve katımdaki ahşap kalasların sayısını saymış bile olabilirim . 

Evde geçirdiğim bunca zamanla, işi zevkten ayırmakta zorlandım ve hayatım, bilgisayarımda çalışmanın ve haber bültenimdeki kötü haberler ve politik olarak yanlış memler arasında gezinerek sona eren bir mavi ışık bloğu haline geldi. Aynı zamanda yaratıcılığınızı ateşlemenin, ruhunuzu eğlendirmenin farklı bir yolunu bulmanın ve “ben” zamanınıza istekli olmanın yollarını arıyorsanız, Evde yapılabilecek hobiler nelerdir arayarak yeni bir hobi edinmeyi deneyebilirsiniz. Neyse ki, kendi evinizin rahatlığında yapabileceğiniz (kendinizi destekleyin) Instagram’da gezinmeyi içermeyen birçok eğlence var.

Evde yapılabilecek 21 hobi ?

Evde yapılabilecek hobiler nelerdir sizlerle birlikte hobilere bakacağız içlerinde çok güzel önerilerimiz var o halde lafı fazla uzatmadan Evde yapılabilecek hobiler nelerdir içeriğimize bakalım.

1. Hat sanatı öğrenin

Evde yapılabilecek hobiler nelerdir hat sanatı öğrenerek sevdiklerinize hediye edebilirsiniz .Kaligrafi ile ilgili beni bu kadar  büyüleyen şey ne bilmiyorum  , ama tatmin olmuş hissetmek için bu hayatta öğrenmem gerektiğini hissediyorum. Bu son derece uygun fiyatlı başlangıç ​​alıştırma kitabını ve bu fırça kalemlerini Amazon’da satın almamı ve alıştırma için planlayıcımın her yerine küçük harfli e’leri karalayarak terlediğim sahneleri kesip atmamı isteyin.  

2. Çevrimiçi egzersiz yapın

Terlemeden bahsetmişken, dün gece Corepower Yoga’nın ev sahipliğinde 60 dakikalık ücretsiz yoga dersi yaptım ve vay canına , hareket etmek iyi geldi mi? Normal spor salonu seçeneklerim, COVID-19 önlemleri nedeniyle masanın dışında, ancak yine de yoga matım ve nefesim vardı ve işe yaradı! Kedimin neden bu kadar çok yere inip yerde yuvarlandığım konusunda kafası karışıktı, ancak birkaç dakika sonra sağ Airpod’umla oynamanın daha ilginç olduğunu fark etti.

Pek çok spor salonu kapandı, ancak bazı spor salonları hızlanıyor ve evde ücretsiz sanal egzersiz seçenekleri sunuyor. Peloton’un çevrimiçi dersleri için ücretsiz 90 günlük deneme sunmasının yanı sıra , Tone It Up , Beachbody , ObéFitness , P.volve , YogaWorks ve Pilates Anytime , aynı zamanda paradan tasarruf etmenize yardımcı olacak ücretsiz denemeler sunan çevrimiçi tabanlı programlardır. kendi evinizde aktif kalmak.

3. Nasıl pişirileceğini öğrenin

Dinle, ben tereyağlı erişte ve kırmızı şarapla yaşamaktan yanayım, ama yeni bir tarifte ustalaşmak ve kendinizi tok ve başarılı hissettirmek için rutininizi değiştirmekle ilgili bir şeyler var . Yemek pişirme konusunda yeniyseniz, kendinize dikkat edin ve bir şeyin alev alması durumunda yedek bir plan yapın (burada kişisel deneyimlerinizden bahsediyorum). Zaten bir profesyonelseniz, aylardır izlediğiniz tek  tarifi ele alın . Tatlı pişirmek de memnuniyetle karşılanır ve teşvik edilir. Tüm artıkları bana yolladığınızdan emin olun. 

4. Meditasyon yapın

Bir kez söyledim ve tekrar söyleyeceğim: meditasyon hayatımı önemli ölçüde iyileştirdi . Sana olmadığını kavramış kez  sahip gözlerin kapalı ve uyandım ile bağdaş kurup oturmak için aslında edilebilir meditasyon neyi , ben hayatın kaos uzak adıma ve ile kontrol için harika bir yol olmasını bulduk kötü halim Meditasyonun en iyi yanı, başlamak için gereken tüm araçlara zaten sahip olmanızdır. Bunu istediğiniz yerde yapabilirsiniz ve ücretsizdir!

5. İğne işi alın

S: Beni ekranımdan uzaklaştıran ve ellerimi meşgul eden bir hobi nedir? C: Örgü veya tığ işi . Martha Stewart Magazine’e göre , iki tür iğne işi arasındaki fark, kullanılan “teknik ve alet” açısından farklılık gösteriyor. Büyükannemin hayal kırıklığına uğramış olmasına rağmen, hiçbir etkinliğe katılmadım, ancak YouTube’da nasıl yapılır videolarını izlemek bile son derece tatmin edici. Pinterest’e layık merinos yünü battaniyelerinden birini yapmak için can atıyorum (bir el örgü tekniği kullanan) ve bu, hayallerimi gerçeğe dönüştürmek için mükemmel bir zaman gibi geliyor.

6. Bir enstrüman öğrenin

Evde yapılabilecek hobiler nelerdir dendiğinde ilk akla gelen konudur .İlkokuldaki kayıt cihazınızı çıkarın, çünkü o bebeğin parlama zamanı. İşin eğlenceli yanı, lisede YouTube aracılığıyla Justin Bieber’ın Baby adlı şarkısını piyanoda nasıl çalacağımı öğrendim ve bu benim bugüne kadarki en sevdiğim parti numaram. Müzik yönünüzle bağlantı kurmak için bundan daha iyi bir zaman olamaz ve YouTube’da müzik yapmaya karar verirseniz verin, başlamanıza yardımcı olacak çok sayıda video vardır. 

7. Boya 

İçinizdeki Frida Kahlo’yu kanalize edin ve resim yapmaya başlayın yegenlerim. Bir fırça alıp meşgul olmak için sanatçı olmanıza gerek yok. Serbestçe gitmek istiyorsanız , Amazon’un bu boyama kiti , başlamak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Benim gibiyseniz ve biraz yön (ve garantili güzel bir sonuç) istiyorsanız, bu sayılarla boyama seti mutlaka sahip olunması gereken bir şeydir. En sevdiğiniz şarkılardan bazılarını koyun, bir kadeh şarap alın ve iddialı olun.

8. Kendi sabunu, mumlarını yap, adını sen koy …

Ekmek yapmaktan ve görünen her şeyi kravat boyamaktan bıktınız mı? İşçiliğinizin seviyesini yükseltme zamanı. Her zamankinden daha fazla sabun kullanıyorsunuz (tüm bu el yıkama gerçekten sabun koleksiyonunuzu etkiliyor) ve mumlar her zaman biraz ambiyans katıyor. Neden kendinizinkini yapmayı denemiyorsunuz? Kendinize biraz malzeme sipariş edin, birkaç nasıl yapılır videosunu izleyin ve başlayın. Bonus: Artık ayrı kalırken doğum günlerini kutlayan arkadaşlarınız için kolay hediyeleriniz var.

9. Photoshop öğrenin

Evde yapılabilecek hobiler nelerdir arasında çok işinize yarayacak bir program. Bir medya şirketinde gururla çalışan biri olarak, Photoshop öğrenmeyi çok uzun süredir ertelediğimi itiraf etmeliyim. Her zaman yetenekli iş arkadaşlarımın tıklanarak güzel içerikler yaratmasını izlerim ve kendimi grafik tasarlamayı ne kadar kolay hale getirdiklerine hayran buluyorum. Uygulamayı açtığımda (evet, o gün “kesinlikle bağlayıp öğreneceğimi” düşünerek geri aldım), bir kafa karışıklığı ve yaklaşan kıyamet duygusu hissediyorum. Şimdiye kadar, Photoshop öğrenmenin getirdiği öğrenme eğrisinin üstesinden gelmek için zaman bulamadım. Sadece bizim Photoshop kursu indirilen (* mutlu dansı *) ve am nihayet gerçekleşmesi için gidiyor. Birlikte grafik tasarım dünyasını ele alalım Everygirls!

10. Makyajınızı nasıl uygulayacağınızı öğrenin

Makyaj dersleri neden  bu kadar eğlenceli? Muhtemelen tam yüz görünümü uzak bir rüya gibi göründüğü için – kimin 32 üst düzey ürün için parası var ve kim her zaman göz alıcı olacak kadar süslü bir yere gidiyor? Bundan çok nefret edemem – makyaj hakkında öğrendiğim her şeyi en sevdiğim YouTube güzellik simgelerinden öğrendim. Önce ve sonra, yeni teknikler denemek (örneğin, kanatlı bir göz kalemi konusunda ustalaşmak) ve 411’i yeni ürün incelemelerine almaktan çok hoşlanıyorum. En sevdiğim güzellik blog yazarlarından bazıları arasında Desi Perkins ,  Carli Bybel ve Jackie Aina var . (Birini izledikten sonra dikkatli olun, YouTube’da güzellik eğitici bir tavşan deliğine düşmek kolaydır — bu, şu anda dünyadaki en kötü şey olmayabilir.)

11. Kod yazmayı öğrenin

Tamam, yani evde kalırken olabildiğince üretken olmaya odaklanmak istemiyorsunuz, ama bizi dinleyin: kodlama, ister umuyor olun, kariyeriniz için büyük şeyler ifade edebilecek gerçek bir aktarılabilir beceridir. bir iş değişikliği yapın ya da sadece bilgi tabanınızı yolun sonuna doğru genişletmekle ilgileniyorsunuz. Size koltuğunuzdan kod yazmayı öğretebilecek tonlarca çevrimiçi kurs var, yani ofise geri dönmeye hazır olduğunuzda, yanınızda getirebileceğiniz yepyeni bir beceriye sahip olacaksınız.

12. Bitkilerinize iyi bakın

Yazımız önemli btkiler ve dikmek Evde yapılabilecek hobiler nelerdir yazımızın en güzel yazısıdır Siz de son birkaç ayda daha fazla bitki edindiyseniz, bitkilerin düzenli bakıma ve bakıma ihtiyacı olduğunu muhtemelen zaten çok iyi biliyorsunuzdur. Ancak en az birinin ölümünü çoktan gördüyseniz, bitki koleksiyonunuzu büyütmek için gerekenlere gerçekten sahipseniz tereddüt edebilirsiniz. İçin Opt bitkiler kolay bakım-için daha rahat hissedene kadar. Size yeni gelen bir bitki hakkındaki kaynaklara dalın. Tonlarca ışığa ihtiyacı var mı? Seyrek su? Belirli bir sıcaklık veya nem seviyesi? Öğrenecek çok şey var ama bir houseplant uzmanı olmanıza yardımcı olacak çok fazla kaynak var.

13. Fotoğrafçılığı ele alın

Yurtdışına seyahatinizde kullanacağınıza yemin ettiğiniz DSLR’ı temizleyin  ve hadi öğrenmeye başlayalım! DSLR’nizi “otomatik” modda kullanıyorsanız, yanlış yapıyorsunuz. Resimleriniz iyi çıksa bile, muhtemelen kameranızı tam potansiyeliyle kullanmıyorsunuzdur.

DSLR olsun ya da olmasın, fotoğrafçılığın temelini öğrenmek, oyununuzu geliştirmenize ve gelecekte daha iyi fotoğraflar çekmenize yardımcı olabilir. Fotoğrafçılıkla ilgili temel bilgiler  ( diyafram , pozlama , enstantane hızı ve ISO ),  ipuçları / püf noktaları ve kaçınılması gereken hatalar hakkında bilgi edinmek için YouTube videolarını izlemek , sahip olduğunuz kamerayı anlamanıza yardımcı olabilir veya bir tanesine yatırım yapmanız için size ilham verebilir. Harika Fotoğraflar Çekmek İstiyorsanız Bunu Okuyun Henry Carroll, Amazon’da harika incelemelere sahip ve başlamak için harika bir yer!

14. Yeni bir saç modeli öğrenin

Pek aşina olmadığınız bir şeyi yapmak için zamanınız olmadığı için saçınızı çoğu gün aynı şekilde takma eğilimindeyseniz, şimdi dallanma ve yeni bir şeyler öğrenme zamanı. YouTube veya Instagram’daki eğitimleri izleyin, ihtiyacınız olabilecek araçları veya malzemeleri toplayın ve deneyin. Ne de olsa pratik mükemmelleştirir.

15. Pratik günlük tutma

Bir makine ve ya telefon ile çekebilirsiniz .Evde yapılabilecek hobiler nelerdir evde en masrafsız ve en hatrın kalan anısıdır. Zaten günlük tutmuyorsanız, şimdi başlamak için ideal bir zaman olacaktır. Günün olup bitenleri hakkında yazmak ya da kalbinizde ne ağırlık varsa terapötik olabilir, ancak günlük tutma sanatı burada bitmez. Geçen yıl kendim hakkında yazmaktan sıkıldım, bu yüzden beynimin yeni alanlarına girmeme yardımcı olacak günlük bilgi istemleri için harika siteler buldum . En sevdiğiniz kalemi ( bunlara takıntılıyım ) ve bir defter alın ve hazırsınız.

16. Mali sağlığınıza öncelik verin

Finansal planlama her zaman yapılacak şeyler listemizin başında olmalıdır, ancak dürüst olalım: hayat telaşlı olduğunda, çoğumuz (ben de dahil olmak üzere) finansmanı arka plana atıyoruz. Paranızı kontrol altına almak için şu andan daha iyi bir zaman olamaz. Finansmanla uğraşmak kolay bir iş değil, ama yalnız değilsin! Başlamak için iyi bir yer? Finans arşivlerimize göz atın veya bu 10 TEG onaylı mali yardım kitabından birini alın ve yola çıkın .

17. Bir vizyon panosu yapın

Bir vizyon panosu yapmak, hem kurnaz olmanın hem de geleceğe odaklanmanın mükemmel bir yoludur . Kim olmak istediğinizi, nereye gitmek istediğinizi ve neyi başarmak istediğinizi size hatırlatacak görsel bir yardıma sahip olmak yardımcı olabilir. İhtiyacınız olan tek şey bir kanvas / poster panosu, bir yazıcı, birkaç dergi, yapıştırıcı, makas ve keçeli kalemler ve hayallerinizi kısa sürede görselleştireceksiniz. Bir arkadaşınızla FaceTime yaparsanız ve bunu yaparken biraz şampanya patlatırsanız bonus puanlar – birlikte hedefler koyan arkadaşlar bir arada kalır, değil mi?

18. Eski mobilyalarınızı yenileyin

Evde yapılabilecek hobiler nelerdir belki de en maliyetli konusudur. Oturma odanızdaki eski sehpa bize biraz güncelleme yapabilir. Ne yapmak istediğinize (ve mobilyaların şu anda neye benzediğine) bağlı olarak, zımpara ve kazıma malzemelerine, biraz plastik kaplamaya (üzerinde çalışmak için) ve biraz yeni boyaya ihtiyacınız olacak. Hiç vakit kaybetmeden alanınızın tüm görünümünü değiştirin.

19. Bir hayvanı beslemek

Hayvanları beslemek, Evde yapılabilecek hobiler nelerdir bunu bir hobi değil; yaşam prensibi edinmeliyiz. zamanınızı geçirmenin inanılmaz derecede harika bir yoludur. Yerel barınağınıza ulaşın ve ihtiyacı olan tüylü arkadaşlarınıza yardım etmek için nasıl dahil olabileceğinizi görün. Bu sadece bir şirinlik aşırı, sarılmalar ve öpücükler neden olabilir, ancak ileride kabulü için hayvan hazırlamak yardımcı olacağız ve yeni hayvanlar almaya barınak sağlayan barınakta oda boşaltmak. Bazı köpek alın (ya da pisi) uzun vadeli bağlılık olmadan seviyorum ve sonra bana teşekkür ederim.

20. TBR yığınınızla mücadele edin

Bazı insanlar için, son birkaç ay okuma söz konusu olduğunda biraz ilgi gördü ya da özledim, ancak okunmayı bekleyen çok sayıda kitabınız varsa , biraz zaman ayırmayı ve dalmayı düşünün. bu yıl bir plaj tatiline gidebiliyorsunuz, ancak bu, kaliteli bir okuma zamanı alamayacağınız anlamına gelmez.

21. Kendinize yeni bir dil öğretin

Ben indirilen Duolingo (gerçekten benim lise dil kursu sırasında daha iyi dikkat isterdim) benim İspanyolca tazelemek için geçen yıl, ve benim favori meşgaleleri biri. 

Evde yapılabilecek hobiler nelerdir ? yazımız umarım sizler için faydalı olmuştur . Kendim evde çalışırken böyle bir araştırma yaptım bir çoğunu da uyguladım .

Evde yapılabilecek hobiler nelerdir ? beğendiyseniz ; İp Baskısı Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızı göz atabilirsiniz.

Son Yazılar

Instagram Threads Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Threads'de profil oluşturmak için Instagram hesabınızla giriş yapmanız gerekir. Instagram hesabınız yoksa bir hesap oluşturabilirsiniz. Threads'de, sahip olduğunuz her...

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir ?

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir yazımıza hoş geldiniz. Instagramın yeni kullanıma açtığı threads uygulamasını beğenmemiş olabilirsiniz.Threads uygulamasının nasıl silindiğini merak...

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır?

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Whatsapp Takip Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nedir, gibi sorulara cevap...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

212BeğenenlerBeğen
1,762TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

Son yazılar

Instagram Threads Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Threads'de profil oluşturmak için Instagram hesabınızla giriş yapmanız gerekir. Instagram hesabınız yoksa bir hesap oluşturabilirsiniz. Threads'de, sahip olduğunuz her...

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir ?

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir yazımıza hoş geldiniz. Instagramın yeni kullanıma açtığı threads uygulamasını beğenmemiş olabilirsiniz.Threads uygulamasının nasıl silindiğini merak...

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır?

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Whatsapp Takip Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nedir, gibi sorulara cevap...

Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Tabii ki! İşte "Kariyer ve Kişisel Gelişim" konusunda 1000 kelimelik bir makale: Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Host Dosyası Nedir? Host Dosyası Nasıl Kullanılır?

Hosts dosyası nedir ?, bir bilgisayarın işletim sistemine ait bir dosyadır ve alan adlarını IP adresleriyle eşleştirmek için kullanılır. İnternet üzerindeki bir...