Facebook takipçi kasma nasıl yapılır ?

Facebook takipçi kasma nasıl yapılır , Facebook takipçi kasma nasıl yapılıyor , Facebook takipçi kasma 2021 , Facebook takipçi kasma 2020 , Facebook takipçi arttırma nasıl yapılır , Facebook takipçi kasma nasıl yapılır , Facebook takipçi arttırma nasıl yapılır, Facebook beğeni kasma nasıl yapılır , Facebook beğeni kasma nasıl yapılıyor , Facebook beğeni kasma 2021 , Facebook beğeni kasma 2020 , Facebook beğeni arttırma nasıl yapılır , Facebook beğeni kasma nasıl yapılır , Facebook beğeni arttırma nasıl yapılır

Facebook takipçi kasma nasıl yapılır öğrenmek için tüm yazıyı dikkatlice okumanızda fayda var. Facebook takipçi kasma nasıl yapılır yazımıza başlayalım.

Facebook takipçi kasma nasıl yapılır

Facebook takipçi kasma nasıl yapılır yazımızı 18 maddede inceleyeceğiz o halde gelin Facebook takipçi kasma nasıl yapılır yazımıza hep birlikte bakalım .

1. Facebook Reklamlarını Çalıştırın

Facebook takipçilerini nasıl edineceğinizi anlamaya çalışıyorsanız, en bariz çözüm Facebook reklamlarıdır . 

Markanızın Facebook’ta görünürlüğünü artırmanıza yardımcı olan “Etkileşim” reklamları yayınlayabilirsiniz. 

Açıkçası, oluşturduğunuz herhangi bir reklam, “Dönüşüm” reklamları bile büyük olasılıkla takipçi sayısında artış getirecektir. 

Facebook kullanıcıları reklam içeriğini beğenirse, muhtemelen gönderiyle etkileşime girecek ve potansiyel olarak Facebook sayfanızı beğenecek veya takip edeceklerdir. 

Dolayısıyla, asıl amacınız mağaza satışları elde etmekse , bir dönüşüm reklamı yayınlayabilir ve yine de sayfanıza Facebook beğenilerini artırabilirsiniz. Facebook reklamcılığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu Facebook reklamları soruları videosuna göz atın .

2. İnsanları Sayfanızı Beğenmeye Davet Edin

Facebook takipçi kasma nasıl yapılır yazımızın en önemli maddesidir. Facebook takipçilerini artırmanın en kolay yolu, insanları sayfanızı beğenmeye davet etmektir. Buradaki en az asılı meyve, arkadaşlarınızı ve ailenizi davet etmektir.

Mağazanız için reklam yayınlamaya başladığınızda, Facebook size ara sıra insanları sayfanızı beğenmeye davet etmenizi isteyen bildirimler gönderir. 

Genelde etkileşim reklamları yayınlarsam, sayfayı beğenmeye davet edebileceğim daha fazla sayıda insan elde edeceğimi fark ettim. 

Ancak, insanları manuel olarak davet etmeme rağmen, sonunda Facebook tarafından geçici olarak bloke edildim. Bu nedenle, bir seferde davet ettiğiniz kişi sayısını belirlemeniz gerekir. 

Ayrıca, geçici olarak engellenirseniz, Facebook yine de insanları davet etmenizi söyleyen bildirimler gönderebilir. Ama yine de kimseyi davet edemezsin. Daha fazla insanı davet etmeden önce bir veya iki gün bekleyin. 

Arkadaşlarınızı ve ailenizi de sayfanızı beğenmeye davet edebilirsiniz. Ancak, gelecekteki reklamlarınızın etkinliğini sınırlayabileceği için, büyük ve geniş bir kitleye sahip olmaktansa küçük, hedeflenmiş bir kitleye sahip olmanın daha iyi olduğunu unutmayın.

3. Viral İçerik Oluşturun

En popüler mağazamın Facebook sayfasında komik videoları ve ilişkilendirilebilir alıntıları paylaşırdım. 

İnsanlar, genellikle sosyal medya katılımını artırmaya yardımcı olan ancak aynı zamanda sosyal erişimi artırmaya yardımcı olan gönderide arkadaşlarını etiketlerdi .

Chubbies , viral türde içerik oluşturan başka bir çevrimiçi perakendecidir. Ürünlerini kullanarak düzenli olarak komik içerikler oluştururlar. Bu videoda , pantolonların insanlara verdiği sorunlar hakkında saçma bir videoyla şortlarını tanıtıyorlar.

Senaryolar oldukça dramatize edildiğinden, sosyal paylaşımları artırmaya yardımcı olan komik içeriklerle sonuçlanır. Videoyu yaklaşık 290 beğendi ve 128 kişi paylaştı. 

Kendi viral içeriğinizi oluşturmak için sanatsal piramitlere sahip değilseniz, her zaman viral niş içeriği izleyicilerinizle paylaşabilirsiniz. Ancak her zaman içerik oluşturucuya itibar ettiğinizden emin olun.

4. Bir Hediye Verin

Facebook takipçi kasma nasıl yapılır bir önemli madde de bu. Eşantiyonlar , Facebook beğenilerini artırmanın harika bir yoludur. 

Rafflecopter gibi bir araç kullanarak web sitenizde bir hediye barındırabilirsiniz . 

Eşantiyonunuzu niş Facebook gruplarına veya forumlarına, hediye web sitelerine ve elbette Facebook sayfanızda paylaşın. 

“Facebook sayfasını ziyaret et” e girmenin yollarından birini yaparak, sahip olduğunuz Facebook takipçi sayısını artırma olasılığınız artar. 

Aşağıda, CatLadyBox’ın Facebook sayfasında paylaştığı bir hediye örneği bulunmaktadır . Eşantiyon anahtar kelimesine vurgu yapmak için emojiyi kullandılar . 

Kendi sayfalarında paylaştıkları için, muhtemelen Facebook takipçileri de görecek. Hediye gönderisini arkadaşlarıyla paylaşabilirler, bu da Facebook takipçilerinin artmasına yardımcı olabilir. 

Her şeyi ayarladıktan sonra kendinizi Facebook ile sınırlamayın. Bu bebeği sahip olduğunuz her sosyal ve pazarlama kanalında paylaşın

5. Dikkat Çeken İçerik Gönderin

Facebook takipçi kasma nasıl yapılır bir başka önemli nokta da bu! Facebook beğenilerini nasıl elde edeceğinizi belirlemeye çalışıyorsanız, içeriğinizin beslemelerde öne çıktığından emin olmak isteyebilirsiniz. 

Şimdi, bunun işe yaraması için sizi takip eden bir kitleye ihtiyacınız olacak. Ancak Taco Bell’in iki saatte 2,5 bin Facebook beğeni toplayan ve aynı dönemde 549 hisse alan gif gönderisine hızlıca göz atalım. 

Gif, her birkaç saniyede bir ileri geri hareket ederek dikkatinizi çekmek için gönderinin arka plan rengini çapraz bir şekilde değiştirir. Beslemede dolaşırken, gözleriniz onu yakalar ve bu da onu farketmenizi ve etkileşime girmenizi sağlar. 

Bu tür içeriklerin yayınlanması, benzersizliği ve çekiciliği nedeniyle Facebook takipçileri edinmenize yardımcı olur.

6. Facebook Beğenileri Pop-Up’ı ekleyin

Bazı çevrimiçi mağazalar, çıkış niyetiyle e-postalar ister. 

Bununla birlikte, asıl amacınız aboneler yerine Facebook beğenilerini artırmaksa, bunun yerine Facebook benzeri bir açılır pencere oluşturabilirsiniz. 

OptinMonster , yeni potansiyel müşteriler kazanmanıza olanak tanıyan popüler bir açılır pencere aracıdır ve aynı zamanda Facebook beğenilerini artırmak için yeniden kullanılabilir. 

Ayrıca, bir kişi web sitenizde belirli bir süre kaldıktan sonra açılır pencerenin görünmesi için bir zamanlayıcı ayarlamayı da seçebilirsiniz. 

Web sitenize çok fazla pop-up eklemekten kaçının çünkü bunlar mobil cihazlarda bunaltıcı olabilir ve insanların daha hızlı çıkmasına neden olabilir. 

Dolayısıyla, web sitenize Facebook benzeri bir açılır pencere eklerseniz, bunun tek olduğundan emin olun.

7. Facebook Live’ı deneyin

En viral videolardan bazıları Facebook Live videoları olmuştur. 

Niş bir mağaza inşa ediyorsanız , Facebook Live’ınız genel niş ipuçları hakkında daha fazla olabilir. 

Bununla birlikte, mağazanıza yeni ürünler eklediyseniz ve numune sipariş ettiyseniz, Facebook Live’daki ürünlere ilk bir bakış sunabilirsiniz. 

Örneğin, müşterilerinize ve takipçilerinize her Salı canlı yayın yaptığınızı söyleyerek Facebook takipçilerini artırabilirsiniz. 

Tüm Facebook Canlı videoları Facebook Canlı Haritası’nda gösterilir, böylece canlı yayınınızda ne kadar çok izleyici olursa, akışta o kadar yüksek görünürsünüz.

Boom. Daha fazla Facebook beğenisi.

8. Etkileyici ile ortak olun

Facebook takipçilerini nasıl edineceğinizi öğrenmek istiyorsanız, sır bazen influencer ortaklıklarında yatıyor . 

Şimdiye kadar ortak olduğum en iyi etkileyiciler, gerçekten etkileyiciler değildi. Aslında çoğu niş hayran sayfalarıydı. 

Bilirsiniz, bir niş hakkında havalı ürünler veya harika makaleler paylaşan bir niş için olan sayfalar. Facebook’un her yerindeler. Ve genellikle çok büyük bir izleyici kitlesi toplarlar. Ve genellikle bir etkileyiciden daha ucuzdurlar. 

Bu strateji, çok sıkı bir bütçeniz varsa iyi çalışır. Ancak gerçek bir etkileyiciyle ortak olmak istiyorsanız, nişinizde etkileyiciler de bulabilirsiniz. 

Bunu yapmanın en kolay yolu, Google’da “[niş] blogger” araması yapmaktır. Örneğin moda blogcularına bakabilirsiniz. Ardından hayran sayfalarına bakarsınız ve oranlarını öğrenmek için onlara ulaşırsınız. 

Potansiyel etkileyiciler işbirliği yapmak için hazırsa, modellemeleri için onlara örnek bir ürün göndereceksiniz. Gönderiyi Facebook’ta paylaştıklarında, gönderide Facebook sayfanızı etiketlemelerini isteyin. Bu şekilde, ürününüzle ilgilenen kişilerin sizi takip etme olasılığı daha yüksektir.

Daha fazla bilgi edinmek için, Influencer Pazarlamasına Başlarken Tam Kılavuzu adlı kılavuzumuzu okuyun .

9. Diğer Facebook Sayfalarında Etiketlenin

Facebook takipçi kasma nasıl yapılır bu da bir o kadar önemli bir maddedir. Daha büyük Facebook sayfalarından organik mesajlar almak, daha fazla Facebook takipçisi edinmenize yardımcı olabilir. 

Hayranlık duymak için, sosyal medya sitelerinde müşterilerini veya rakip olmayan diğer işletmeleri düzenli olarak tanıtan markaları arayın . 

Ardından, size benzer bir kitleye sahip olan veya en azından biraz ilişkili olan markaları seçin. 

Örneğin, saat satıyorsanız, başka bir markanın güneş gözlükleriyle birlikte saatinizle birlikte resimdeki markayı etiketleyerek bir resim gönderebilirsiniz. Bu, onları yayınınızı izleyicileriyle paylaşmaya ikna edebilir. 

İşte Samsung’un telefonunda bir müşterinin Facebook sayfasında paylaştığı bir fotoğrafı paylaştığı bir örnek.

10. Aktivitenizi Arttırmak için Otomasyon Araçlarını Kullanın

Pazarlama otomasyonu , Facebook takipçileri edinmenize yardımcı olabilir. 

Nasıl? Facebook’ta hiç gönderi paylaşmazsanız, Facebook beğenilerini artırmayacaksınız. Ve bir mağaza işletmek meşgul olabilir. Bu yüzden bazen Facebook’ta paylaşım yapmak gibi şeyler yol kenarına düşer. 

Sosyal medya pazarlamanız için haftada toplam 20 dakikanız mı var? Önümüzdeki birkaç gün içinde bir dizi gönderi oluşturmak için bir otomasyon aracı kullanın. 

Gönderinize, sayfaya bir bağlantı, yazdığınız bir içerik parçası veya hatta çevrimiçi bulduğunuz komik bir video veya resim (tabii ki uygun bir kaynakla) ile ürün resimleri ekleyebilirsiniz. 

Her Cuma saat 17: 00’de gelecek hafta için gönderi planlamanız gerektiğini biliyorsanız, sonraki haftayı daha yüksek etkili projeler üzerinde çalışarak geçirmenize olanak tanır. 

Facebook’ta ne kadar çok gönderi paylaşırsanız, daha fazla Facebook takipçisi edinme şansınız o kadar artar.

11. Bir Facebook Beğen Widget’ı Ekleyin

Facebook beğenilerini artırmak istiyorsanız, bunu e-ticaret web sitenizde yapmanın en kolay yolu, Widgetic tarafından bir Facebook Beğen Widget’ı eklemektir . 

Ücretsiz Shopify uygulaması gibi mağaza belli sayfalarına bir benzeri simge ekler ürün sayfalarında . 

Ayrıca, daha fazla Facebook takipçisi edinmeniz için size biraz sosyal kanıt sunması için sayfanızı beğenen alışveriş yapanlara da gösterebilir . 

Facebook’ta takipçileri nasıl artıracağınızı yeni anlamaya başlıyorsanız, bu ücretsiz araç sizin için basit bir şekilde Facebook’u büyütmeye devam ediyor.

Kaç yeni mağaza sahibinin sosyal medya bağlantılarını web sitelerine eklemeyi unuttuğuna şaşıracaksınız. 

Temanıza bağlı olarak, sosyal simgeleriniz üstbilgi, altbilgi veya kenar çubuğu menüsünde olabilir.

 Yerleşimlerini vurgulamak istiyorsanız bir Shopify Uzmanıyla iletişime geçebilir veya bazı küçük geliştirme çalışmalarını yaptırmak için Hey Carson’ı kullanabilirsiniz .

13. Listenizi E-postayla Gönderin

Facebook takipçi kasma nasıl yapılır adımlarından biri de budur.

Facebook’ta takipçileri nasıl artıracağınızı öğrenmek istiyorsanız, mevcut e-posta listenizi kullanmayı deneyin. 

Tüm e-postalarınıza sosyal medya simgelerini (Facebook dahil) eklemeyi seçebilir veya doğrudan listenize e-posta gönderebilir ve Facebook sayfanızı takip etmelerini söyleyebilirsiniz. 

Bir e-posta listesi oluşturmadıysanız, ancak e-posta ile pazarlamayı kabul eden müşterileriniz varsa, Facebook beğenilerini artırmak için bu kişilere e-posta gönderebilirsiniz. 

Bu e-posta listesini Shopify kontrol panelinizde Müşteriler> E-posta Aboneleri altında bulabilirsiniz .

14. Daha Fazla Video İçeriği Oluşturun

Facebook beğenilerini nasıl edineceğinizi öğrenmek ister misiniz? Video pazarlamayı deneyin . 

Facebook’taki video içeriği genellikle resimlerden veya metin tabanlı gönderilerden daha yüksek düzeyde etkileşim alır. Sonuç olarak, içeriğinizi daha fazla kişi görecek. 

Ne kadar çok izleyici ve Facebook beğeni alırsanız, içeriğinizin potansiyel yeni Facebook takipçileri tarafından bulunma şansı o kadar yüksek olur. 

Yeni takipçiler edinmenin sırrı her zaman bir kitle oluşturmak değil, aynı zamanda markanızı oluşturmakla da ilgilidir. Popüler bir biçimde düzenli olarak harika içerikler oluşturmak, daha güçlü bir takipçi kitlesi oluşturmanıza yardımcı olabilir. 

Dolayısıyla, Facebook beğenilerini artırmak istiyorsanız, video içeriği stratejinizi geliştirmeniz gerekecek .

15. Topluluğunuzla Etkileşim Kurun

En büyük e-ticaret markalarından bazıları müşterileriyle etkileşim kurmuyor. Bu, en küçük perakendeciye bile büyük bir rekabet avantajı sağlar. 

Ancak topluluğunuzla etkileşim kurmak, teslimat süreleriyle ilgili sorulara yanıt vermek gibi yalnızca müşteri hizmetleri ile ilgili değildir . Aynı zamanda ilişkiler kurmakla da ilgilidir. Ve bunu yapmanın biraz oyunbaz olmaktan veya müşterinin arkadaşlarıyla sohbet ediyormuş gibi hissettiği bir şekilde karşılık vermekten daha iyi bir yolu yoktur. 

Netflix , Facebook’ta düzenli olarak müşterilerle etkileşim kuran bir markanın harika bir örneğidir. Yorumları neredeyse her zaman komiktir, bu da sizi markayla etkileşimde bulunmak istemenize neden olur.

 Takipçilerinizle etkileşim kurduğunuzda, sonuç olarak onların arkadaşları sizi takip edebilir.

Profesyonel ipucu: Facebook işletme sayfanıza yorum yapan insanlarla etkileşim kurmanın yanı sıra , ilgili Facebook gruplarına katılabilir ve ilginç konular etrafındaki tartışmalara katkıda bulunabilirsiniz.

16. Hashtag Yap

“Hashtag” çoğu insanı Twitter veya Instagram hakkında düşündürürken, Facebook gönderilerinizde hashtag kullanarak Facebook’taki takipçileri de artırabilirsiniz. 

Hashtag’ler söz konusu olduğunda, iki temel yaklaşım vardır. Bir moda gönderisi için #fashion gibi gerçek bir hashtag kullanabilir ya da Sephora’nın yaptığı gibi kitle odaklı bir hashtag kullanabilirsiniz. 

Bu Sephora gönderisi #fitspo (fitness ilhamı) ile ilgili değil. Ancak hashtag’i, fitness ilhamıyla ilgilenen kullanıcıları markalarına çekmek için kullandılar. 

Bu durumda hashtag, Sephora’nın gönderileriyle yeni bir kitleye ulaşmasına yardımcı olur – potansiyel olarak Facebook takipçisi olabilecek bir kitle.

17. Facebook Sayfanızı Beğenmek İçin Bir Kupon Sunun

Facebook takipçi kazanmanın tek amacı satış yapmaktır. Facebook Beğenme Popup uygulamasıyla, sayfanızı beğenen müşterilere bir kupon sunabilirsiniz. 

Bu nedenle, yalnızca potansiyel bir izleyici kitlesi elde etmekle kalmazsınız, aynı zamanda müşteri, satın alma işlemlerinde indirim almak için kuponu kullanabilir. 

Bu çıkış amacı uygulaması, Facebook sayfalarında sosyal kanıt elde etmek ve belki de birkaç satış yapmak isteyenler için mükemmeldir.

18. Müşteriler Tarafından Etiketlenin

Müşterinize bir ürün teslim edildikten sonra bir e-posta gönderin (pazarlamayı kabul ettilerse) ve fotoğraflarını gönderirken sizi etiketlemelerini isteyin. 

İnsanlar ürünlerini genellikle sosyal medyada paylaşırlar ve müşteriler tarafından etiketlenmek daha fazla Facebook takipçisi ve daha fazla satış elde etmenize yardımcı olabilir. 

Kitle çekişi daha küçük olacak, ancak bu ağızdan ağza pazarlama gerçek olduğu için daha etkili.

Sonuç

Facebook takipçi kasma nasıl yapılır , Facebook takipçi kasma nasıl yapılıyor , Facebook takipçi kasma 2021 , Facebook takipçi kasma 2020 , Facebook takipçi arttırma nasıl yapılır , Facebook takipçi kasma nasıl yapılır , Facebook takipçi arttırma nasıl yapılır, Facebook beğeni kasma nasıl yapılır , Facebook beğeni kasma nasıl yapılıyor , Facebook beğeni kasma 2021 , Facebook beğeni kasma 2020 , Facebook beğeni arttırma nasıl yapılır , Facebook beğeni kasma nasıl yapılır , Facebook beğeni arttırma nasıl yapılır diye arama yaptıysanız yukarıda ki çözümleri uygulayabilirsiniz.

Artık Facebook’ta takipçileri nasıl artıracağınıza dair bir düşünceniz var. 

Geçtiğimiz birkaç ay içinde Facebook’ta pek çok büyük değişiklik oldu, ancak bu Facebook’u bir güç merkezi haline getirmiyor. 

Hala en popüler sosyal platform. Ve aylık 2,60 milyar aktif kullanıcıları şaka değil. 

Kartlarınızı doğru oynarsanız, tüm bu kullanıcılar büyük büyüme fırsatlarına dönüşebilir.

Umarım, bu ipuçlarından bazıları sahip olduğunuz Facebook takipçi sayısını artırmanıza yardımcı olur, böylece iş hedeflerinizi yıkmaya devam edebilirsiniz.

Facebook takipçi kasma nasıl yapılır , Facebook takipçi kasma nasıl yapılıyor , Facebook takipçi kasma 2021 , Facebook takipçi kasma 2020 , Facebook takipçi arttırma nasıl yapılır , Facebook takipçi kasma nasıl yapılır , Facebook takipçi arttırma nasıl yapılır, Facebook beğeni kasma nasıl yapılır , Facebook beğeni kasma nasıl yapılıyor , Facebook beğeni kasma 2021 , Facebook beğeni kasma 2020 , Facebook beğeni arttırma nasıl yapılır , Facebook beğeni kasma nasıl yapılır , Facebook beğeni arttırma nasıl yapılır yazımızı beğendiyseniz Instagram hesap hackleme nasıl yapılıyor a bakmanızda fayda var.

Son Yazılar

Instagram Threads Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Threads'de profil oluşturmak için Instagram hesabınızla giriş yapmanız gerekir. Instagram hesabınız yoksa bir hesap oluşturabilirsiniz. Threads'de, sahip olduğunuz her...

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir ?

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir yazımıza hoş geldiniz. Instagramın yeni kullanıma açtığı threads uygulamasını beğenmemiş olabilirsiniz.Threads uygulamasının nasıl silindiğini merak...

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır?

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Whatsapp Takip Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nedir, gibi sorulara cevap...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

212BeğenenlerBeğen
1,762TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

Son yazılar

Instagram Threads Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Threads'de profil oluşturmak için Instagram hesabınızla giriş yapmanız gerekir. Instagram hesabınız yoksa bir hesap oluşturabilirsiniz. Threads'de, sahip olduğunuz her...

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir ?

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir yazımıza hoş geldiniz. Instagramın yeni kullanıma açtığı threads uygulamasını beğenmemiş olabilirsiniz.Threads uygulamasının nasıl silindiğini merak...

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır?

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Whatsapp Takip Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nedir, gibi sorulara cevap...

Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Tabii ki! İşte "Kariyer ve Kişisel Gelişim" konusunda 1000 kelimelik bir makale: Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Host Dosyası Nedir? Host Dosyası Nasıl Kullanılır?

Hosts dosyası nedir ?, bir bilgisayarın işletim sistemine ait bir dosyadır ve alan adlarını IP adresleriyle eşleştirmek için kullanılır. İnternet üzerindeki bir...