Google Adsense Nasıl Para Kazanılır ?

Google Adsense Para Kazanma ? Google Adsense blogcuların ve Webmasterların en sevilen blog para kazanma yöntemlerinden birisidir. Web sitesi sahiplerinin çoğunluğu, özellikle de blog yazarları, Adsense hesaplarının kariyerinin başında onaylanmasını dört gözle bekliyorlar.

Google Adsense ile para kazanma sürecini yıkacağım – para kazanma işine Adsense ile çok daha iyi bir başlangıç ​​yapmanıza yardım edebilir. Ancak unutmayın ki Google Adsense şüphesiz PPC reklamları yayıncılığında liderdir, fakat bağlı kuruluş pazarlaması ve freelance gibi diğer para kazanma yöntemlerini gözardı etmeyin .

Doğrudur ki nerdeyse her başarılı blog yazarı , Google Adsense ile blogculuk yolculuğuna başlar ve arenaya katılan pek çok blog yazarı hala aynı şeyi yapıyor ve enteresan olanı, Adsense fırsatını her zamankinden daha fazla kavramak istiyorlar.

Bu yüzden Google Adsense programında çok fazla dikkat düşündüğümde, o zaman bu konu hakkında biraz ışık tutmaya karar verdim ve önerilerimin Google Adsense kazançlarınızı çok yakında başlatmanıza yardımcı olacağını umuyorum.

Google Adsense Hesabına Başvurmadan Önce Yapılması Gerekenler:

Pekala, dürüst olalım, Adsense artık bir gün kolay değil. Şeyler bir kez 2006, 2007 ve 2008’de geri döndüğünüz gibi değil, şu an için 2018’dir, fakat iyi bir şey yalnız değilsiniz!

Yaşınız :

Ulusal bir kimliğe sahip olmakla 18 yaşından küçük olmalısın. Bundan daha gençseniz, ebeveyn / vasi adınızı yazmayı düşünün veya Google’dan çek / ödemeler almak için bir bankada akrabanızla ortak bir hesap açmanız gerekebilir.

Kalite İçeriği:

Google, piyasada kopyalanmış, çoğaltılmış ya da zaten mevcut içerik aramaktadır. Google’ın gerçekten aradığı şey, piyasada halihazırda mevcut olmayan nitelikli içeriktir. Bu, dilbilgisel olarak doğru, benzersiz olmalı ve aradıkları konu hakkında kullanıcıya nitelikli bilgi vermelidir.

Gizlilik Politikası, Hakkımızda veya İletişim Sayfası:

Eğer adsense’den çevrimiçi para kazanmak konusunda ciddi iseniz, o zaman web sayfanız ve blogunuzla ciddi olmalısınız. Kendiniz ve web sayfanız hakkında profesyonellik göstermek için gizlilik politikası, durum koşulları, hakkımızda bilgi ekleyin ve bizi arayın.

Adres detayları :

Adsense için Başvuru yaparken, doğru ev adresini yazdığınızdan emin olun çünkü Google, çapraz kontrol için size belirtilen adresiniz üstünde bir pin gönderir.

İçeriğinizi Kontrol Edin:

Zaten akılda tutmanız gerekli olan içerik taktiklerinin azından bahsettiğim halde, hemde bir şey daha var; bu da nişler. Aşağıda, adsense’in beğenmediği nişlerden bazıları bulunur; dolayısı ile aşağıda belirtilen kategorilere göre bir siteniz var ise, adsense önermiyoruz.

İçerik, Adsense Politikalarına Aykırıdır
Pornografi / yetişkin malzemeleri
Korsan İçerik
Hacking ya da Cracking Öğreticiler
Yasadışı Uyuşturucular / Ekipman
Herhangi bir Yasadışı Şeyler
AdSense tarafından desteklenen birkaç dil vardır, bu sebeple blog dilinizin bu listede bulunduğundan emin olun.
Google Adsense tarafından hangi dillerin desteklendiğini kontrol edin

Google Adsense Hesabı Nasıl Başvurulur? :

Google AdSense hesabı için nasıl başvuracağımıza geçelim .

Ülkenizle birlikte web sitenizi / blog URL’inizi ve Google AdSense politikalarına uyacağınızı kabul etmek için bir işaret işareti yazmanız gerekebilir.

Form gönderildikten sonra, Google’dan bir yanıt görmek için 24 ila 48 saat beklemeniz istenecektir.

İçeriği Tutarlı Olarak Yaz

Tutarlılık başarının anahtarıdır. İçeriğiniz düzenli ilaçlanma yazılacağınız zaman, içeriğinizin arama motorlarında yüksek sıralamaya başlama şansı artar. Benzer şekilde, içeriğiniz belirli kitleye uygunsa ve paylaşmaya başladıklarında, içeriğiniz sosyal ağlarda viral olabilir. Bir içeriğin sosyal ağlarda neden paylaşıldığına ilişkin farklı etkenler vardır. Örneğin, belirli bir problemi çözerse veya belirli bir grup için yazılmışsa veya kitlesel bir konuyu ele alıyorsa veya bazı ilgili haberleri kesiyorsa, o zaman çok fazla dikkat çekiyor.

Niş üzerinde odaklanın

Google Adsense kazanımı, tıklamaların beraberinde ziyaretçi sayısı ve sayfa görüntülemelerine de çok bağlıdır. Bu, Adsense’den para kazanmak için blogunuzda düzenli ziyaretçilerin bulunduğu bir paketinizin olması gerektiği manasına gelir. Nişinizde zaman içerisinde daha fazla yetki alması için içerik oluşturmanız önerilir. Öte yandan, farklı içerik türlerini karıştırırsanız hiçbir şey sıralamamaya son vereceksiniz ve zaman içerisinde yetkileri oluşturma konusunda başarısız olabilirsiniz. Nişinize odaklanın ve bir otorite blogu yapabilmek için nişinizin muhtemel her yönünü kapsamaya çalışın. Durumda, yüksek ödemeli nişlerden bahsetmediğimi düşünüyorsanız, bunun sebebi, yüksek faiz ödemeyen niş yerine, ilgilenmediği nişe odaklanılması gerektiğidir Takipte.

Coğrafi Etki

Blog ziyaretçilerinin coğrafi konumu Google Adsense kazanç çok sayılır. Amerika ya da İngiltere’den ya da Avustralya’dan yapılan bir tıklamanın Kenya ya da Zimbabwe ya da Butan’tan yapılan tıklama ile karşılaştırılamayacağı gerçeğidir. Ziyaretçileri Amerika, Kanada, Avustralya ve İngiltere gibi ülkelerden almanın tek yolu, bu ülkelerin insanlarının okumak istedikleri içeriği yaratmaktır. Bu stratejinin kısayolu yok. Blog ziyaretçilerinizin çoğunluğu bu ülkelerden geliyorsa, AdSense geliriniz muhtemelen Asya trafiğine sahip bir blog’dan daha fazla olacaktır.

Blog Tasarımı ve Düzen

Alakasız gelebilir ama gelir kazanma söz konusu olduğunda önemi var. Blog tasarımınız (tema) cazip değilse, okuyucular içeriğinize sadık kalmayacaktır. Güzel bir tasarım hazırladıysanız, ziyaretçiler daha uzun kalacak ve içeriğinizle etkileşimde bulunacaklar. Blog tasarımınız daha az çekici ve simetri içermiyorsa, tıklanabilirlik azalacak ve ziyaretçilerin sitede daha az zaman harcaması muhtemel. Bu nedenle, blog tasarımına herhangi bir maliyetle dikkat edin.

Adsense için farklı reklam birimleri nelerdir?

Adsense, çeşitli kategorilere bağlı olarak çeşitli reklam birimlerini desteklemektedir.

 • Metin Reklamlar
 • Görüntülü Reklam veya Resim Reklamları
 • Video Reklamlar [Adsense şimdi onları desteklemeyi durdurdu]
 • Reklam Bağlantı Birimleri
 • Yem Reklamları

Referanslarınız için, Google Reklam Boyutları Kılavuzu’nu tamamlamanız için bir bağlantı var .

Önerilen AdSense Reklam Biçimleri

Etkileşimli, takip eden adsense reklam biçimleri üzerindeki çoğunluk yaygın şekilde kullanılmaktadır.

 • 336 x 280 – Büyük Dikdörtgen
 • 300 x 250 – Dikdörtgen
 • 728 x 90 – Liderlik Tablosu
 • 160 x 600 – Geniş Gökdelen

Yüksek Ödenen Google Adsense Anahtar Kelimeleri

Tutkulu olduğunuz konularda çalışmanızı kesinlikle öneririm, ancak şu nişlerden herhangi birini yazmaya tutkulu iseniz kendinizi şanslı hissedin:Yüksek Ödenen Adsense Anahtar Kelimeler

 • Sigorta
 • Avukat
 • Bankacılık / Kredi Kartı / Tasarruf Hesapları / Kredi
 • Ev Finansmanı / İpotek / Otomobil Finansmanı
 • Bağış / STK
 • Sağlık
 • Avukat
 • Barındırma

Google Adwords Çevrimiçi reklam vermeye çalışıyorsanız, o zaman Adwords doğru bir platformdur.

Kripto Para Nasıl Oluşturulur?

Son Yazılar

Instagram Threads Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Threads'de profil oluşturmak için Instagram hesabınızla giriş yapmanız gerekir. Instagram hesabınız yoksa bir hesap oluşturabilirsiniz. Threads'de, sahip olduğunuz her...

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir ?

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir yazımıza hoş geldiniz. Instagramın yeni kullanıma açtığı threads uygulamasını beğenmemiş olabilirsiniz.Threads uygulamasının nasıl silindiğini merak...

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır?

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Whatsapp Takip Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nedir, gibi sorulara cevap...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

212BeğenenlerBeğen
1,762TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

Son yazılar

Instagram Threads Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Threads'de profil oluşturmak için Instagram hesabınızla giriş yapmanız gerekir. Instagram hesabınız yoksa bir hesap oluşturabilirsiniz. Threads'de, sahip olduğunuz her...

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir ?

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir yazımıza hoş geldiniz. Instagramın yeni kullanıma açtığı threads uygulamasını beğenmemiş olabilirsiniz.Threads uygulamasının nasıl silindiğini merak...

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır?

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Whatsapp Takip Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nedir, gibi sorulara cevap...

Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Tabii ki! İşte "Kariyer ve Kişisel Gelişim" konusunda 1000 kelimelik bir makale: Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Host Dosyası Nedir? Host Dosyası Nasıl Kullanılır?

Hosts dosyası nedir ?, bir bilgisayarın işletim sistemine ait bir dosyadır ve alan adlarını IP adresleriyle eşleştirmek için kullanılır. İnternet üzerindeki bir...