Icloud fotoğrafları bilgisayara aktarma nasıl yapılır?

Icloud fotoğrafları bilgisayara aktarma nasıl yapılır, Icloud fotoğrafları bilgisayara aktarma,Icloud fotoğrafları saklama ,Icloudda fotoğrafları bilgisayara aktarma nasıl yapılır, Icloudda fotoğrafları saklama , Icloudda fotoğrafları saklama nasıl yapılır ?

Icloud fotoğrafları bilgisayara aktarma nasıl yapılır, yeni bir iphone kullanıcısı iseniz ilk defa yaptığınız işlemleri biraz yapmakta güçlük çekebilirsiniz. Bu yazıyı icloud hesabından bilgisayara dosya aktarımı yapmak isteyenler için ele aldık.

Icloud fotoğrafları bilgisayara aktarma nasıl yapılır

İCloud fotoğraflarını ve videolarını indirin

İCloud Fotoğrafları ile fotoğraflarınızın ve videolarınızın bir kopyasını herhangi bir aygıta indirebilirsiniz.

İCloud.com’dan fotoğraf ve video indirme

Icloud fotoğrafları bilgisayara aktarma nasıl yapılır , Fotoğraflarınızın ve videolarınızın kopyalarını iCloud.com’dan iPhone, iPad, iPod touch veya Mac ya da PC’nize kaydetmek istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

İPhone, iPad veya iPod touch’ınızda

 1. On  iCloud.com , Fotoğraf dokunun. 
 2. Seç’e ve ardından bir fotoğrafa veya videoya dokunun. Birden fazla fotoğraf veya video seçmek için birden fazlasına dokunun. Kitaplığınızın tamamını seçmek için Tümünü Seç’e dokunun.
 3. Daha fazla düğmesine dokunun   .
 4. İndir’i seçin, ardından onaylamak için İndir’e dokunun. 

Fotoğraflarınız ZIP arşivi olarak indiriliyorsa , iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda klasörü nasıl açacağınızı öğrenin  . 

Mac veya PC’nizde

 1. On iCloud.com , Fotoğraflar tıklayın ve bir fotoğraf veya video seçin. Birden çok fotoğraf veya video seçmek için Mac’inizdeki komut tuşunu veya PC’nizdeki kontrol tuşunu basılı tutun. 
 2. iCloud indirme simgesi Pencerenin üst köşesindeki indirme düğmesini tıklayın ve basılı tutun  . Fotoğrafınızı veya videonuzu orijinal çekildiği veya içe aktarıldığı haliyle indirmek istiyorsanız, Değiştirilmemiş Orijinal’i seçin. JPEG veya H.264 formatı için – düzenlemeler dahil ve orijinal olarak HEIF veya HEVC formatında olsa bile   – En Uyumlu’yu seçin. *
 3. İndir seçeneğine tıklayın.

Fotoğraflarınız bir ZIP arşivi olarak indiriliyorsa , Mac’inizde veya  PC’nizde klasörü nasıl açacağınızı öğrenin . 

Fotoğrafları veya videoları sildiğinizde ne olur?

Icloud fotoğrafları bilgisayara aktarma nasıl yapılır bahsettik. Birde silerseniz ne olur ona bakalım. Bir fotoğrafı iCloud Fotoğrafları’ndan sildiğinizde, Orijinalleri İndir ve Sakla veya Orijinalleri Bu Mac’e İndir’i açsanız bile iCloud’dan ve aynı Apple Kimliğiyle giriş yaptığınız diğer aygıtlardan da silineceğini unutmayın. Orijinallerinizi indirmeyi seçerseniz, bu aynı zamanda cihazınızın depolama alanını da etkiler. Cihaz depolama alanınızı nasıl yöneteceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin  . Fotoğraflarınızı ve videolarınızı başka bir cihaza AirDrop ile nasıl aktaracağınızı da öğrenebilirsiniz  .


Fotoğraflar uygulamasından fotoğraflar ve videolar nasıl indirilir

Fotoğraf ve videolarınızın tam boyutlu bir kopyasını Fotoğraflar uygulamasından iOS 10.3 veya sonraki bir sürümü veya iPadOS ile iPhone, iPad veya iPod touch’ınıza ya da OS X Yosemite 10.10.3 veya sonraki bir sürümü yüklü Mac’inize indirmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin adımlar.

İPhone, iPad veya iPod touch’ınızda

 1. Ayarlar> [adınız] seçeneğine gidin.
 2. İCloud’a ve ardından Fotoğraflar’a dokunun.
 3. Orijinalleri İndir ve Sakla’yı seçin.

Mac’inizde

 1. Fotoğraflar uygulamasını açın.
 2. Fotoğraflar> Tercihler’i seçin.
 3. İCloud’u seçin, ardından Orijinalleri Bu Mac’e İndir’i tıklayın.

PC’nizde

PC kullanıyorsanız Windows için iCloud’u kurabilir ve iCloud Fotoğrafları’ndan fotoğraf ve videolarınızın bir kopyasını indirebilirsiniz .

İCloud Fotoğrafları’ndan bir fotoğrafı sildiğinizde ne olacağını öğrenin . 


Paylaşılan Albümlerden fotoğraflar ve videolar nasıl indirilir

Paylaşılan Albümlerdeki fotoğraf ve videoların kopyalarını kendi kitaplığınıza indirebilirsiniz. Paylaşılan Albümlerin nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinin . 

İPhone, iPad veya iPod touch’ınızda

 1. Fotoğraflar uygulamasını açın, ardından Albümler sekmesine gidin.
 2. Paylaşılan Albümler’e ilerleyin ve bir albüm seçin. 
 3. Fotoğrafa veya videoya ve ardından simgesine dokunun   paylaşım simgesi.
 4. Görüntüyü Kaydet veya Videoyu Kaydet’i seçin.

Mac’inizde

 1. Fotoğraflar’ı açın, ardından sol taraftaki menüden bir Paylaşılan Albüm seçin. 
 2. Fotoğrafı veya videoyu seçin.
 3. Bir fotoğrafı Kontrol tuşuna basarak tıklayın, ardından İçe Aktar’ı seçin. 

PC’nizde

Windows 11.1 için iCloud’da:

 1. Başlat menüsü> iCloud Paylaşılan Albümler’i seçin.
 2. Fotoğrafları veya videoları indirmek istediğiniz paylaşılan albüme çift tıklayın.
 3. Bir fotoğraf veya videoyu çift tıklayın, ardından bilgisayarınızdaki başka bir klasöre kopyalayın.

Windows 7.x için iCloud’da:

 1. Bir Windows Gezgini penceresi açın. 
 2. Gezinti bölmesinde iCloud Fotoğrafları’nı tıklayın. 
 3. Paylaşılan klasöre çift tıklayın.
 4. Fotoğrafları veya videoları indirmek istediğiniz paylaşılan albüme çift tıklayın.
 5. Bir fotoğraf veya videoyu çift tıklayın, ardından bilgisayarınızdaki başka bir klasöre kopyalayın.

Albümün tamamını indirmek için bir Dosya Gezgini penceresi veya Windows Gezgini penceresi (Windows 7) açın, Resimler klasörünü ve ardından iCloud Fotoğrafları klasörünü açın. Paylaşılan Albüm klasörünü bilgisayarınızdaki başka bir konuma kopyalayın. 


Fotoğraflarınızı veya videolarınızı indirmek için yardıma ihtiyacınız varsa

 • Cihazınızın Düşük Güç Modunda olmadığından emin olun. Düşük Güç Modu, iCloud Fotoğrafları’nı geçici olarak duraklatır. Düşük Güç Modu hakkında daha fazla bilgi edinin .
 • İnternet bağlantınıza ve indirdiğiniz fotoğrafların sayısına bağlı olarak indirme işleminizin tamamlanması biraz zaman alabilir. 
 • Fotoğraflarınızın yedeğini mi almak istiyorsunuz? İCloud’da sakladığınız bilgileri nasıl arşivleyeceğinizi veya kopyalarını oluşturacağınızı öğrenin  .
 • İPhone, iPad veya iPod touch’ınızdaki fotoğrafları ve videoları Mac’inize veya PC’nize nasıl aktaracağınızı görün  .

Icloud fotoğrafları bilgisayara aktarma nasıl yapılır yazımızı beğendiyseniz icloud hesap hackleme nasıl yapılır? bakabilirsiniz.

Son Yazılar

Instagram Threads Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Threads'de profil oluşturmak için Instagram hesabınızla giriş yapmanız gerekir. Instagram hesabınız yoksa bir hesap oluşturabilirsiniz. Threads'de, sahip olduğunuz her...

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir ?

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir yazımıza hoş geldiniz. Instagramın yeni kullanıma açtığı threads uygulamasını beğenmemiş olabilirsiniz.Threads uygulamasının nasıl silindiğini merak...

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır?

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Whatsapp Takip Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nedir, gibi sorulara cevap...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

212BeğenenlerBeğen
1,762TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

Son yazılar

Instagram Threads Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Threads'de profil oluşturmak için Instagram hesabınızla giriş yapmanız gerekir. Instagram hesabınız yoksa bir hesap oluşturabilirsiniz. Threads'de, sahip olduğunuz her...

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir ?

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir yazımıza hoş geldiniz. Instagramın yeni kullanıma açtığı threads uygulamasını beğenmemiş olabilirsiniz.Threads uygulamasının nasıl silindiğini merak...

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır?

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Whatsapp Takip Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nedir, gibi sorulara cevap...

Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Tabii ki! İşte "Kariyer ve Kişisel Gelişim" konusunda 1000 kelimelik bir makale: Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Host Dosyası Nedir? Host Dosyası Nasıl Kullanılır?

Hosts dosyası nedir ?, bir bilgisayarın işletim sistemine ait bir dosyadır ve alan adlarını IP adresleriyle eşleştirmek için kullanılır. İnternet üzerindeki bir...