İşinizi büyütmek için 5 İnstagram Önerisi 

Sosyal medya , uygulamanızı pazarlamanın, markanızı genişletmenin ve yeni müşteriler edinmenin harika bir yoludur. 2010’da piyasaya sürülmesinden bu yana popülaritesi artmaya devam eden bir görsel platform Instagram’dır . Instagram, resimler aracılığıyla iletişimi kolaylaştırmanıza olanak tanır.

1. Henüz Profesyonel Bir Instagram Hesabınız Yok ise Hemen Alın!

İnstagram, takipçi oluşturmanın ve markanızı tanıtmanın en iyi yollarından biridir. Katılmak için asla erken değildir! Hala okuldaysanız veya yenilik alanına yeni giriyorsanız, iyi haber şu ki Instagram tamamen ücretsiz ve yönetimi kolaydır.

Instagram’da ne paylaşacağınızdan emin olmadığınız için henüz bir hesap oluşturmadıysanız, bir sağlık ve zindelik uzmanıyla çalışmak isteseniz ne görmek isteyeceğinizi düşünün. Birçok başarılı hesap, yemek, antrenman, motivasyonel alıntılar ve bir işletmeyi yönetmenin perde arkası eyleminin fotoğraflarını paylaşır. Küçük başlayabilir ve platformla daha rahat hale geldikçe Instagram hesabınızın gelişmesine izin verebilirsiniz.

Yalnızca hesabınızı oluşturuyorsanız veya sosyal medya pazarlama stratejinizi yeniliyorsanız, “genel” bir profesyonel hesap oluşturmanızı öneririz. Bu, yeni kullanıcıların hesabınızı takip etmesine olanak tanır ve gönderilerinizi görüntülemelerini, beğenmelerini ve onlarla etkileşim kurmalarını kolaylaştırır. Hesabınızı gizli tutarsanız, yeni takipçilerin sizi takip etme talebinde bulunması gerekir ve her takipçiyi manuel olarak onaylamanız gerekir. Dahası, hesabınız gizliyse, kullanıcılar belirli hashtag’leri aradığında gönderileriniz görünmeyecektir (daha fazlası aşağıdadır).

Zaten bir kişisel hesabınız varsa, artık kişisel ve profesyonel hesaplarınız arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Hesaplar arasında geçiş yapmak için ana profil sayfanıza gidin, üst kısımdaki kullanıcı adınıza tıklayın ve bir açılır liste görünecektir. Alternatif olarak, ekranın sağ alt köşesindeki profil fotoğrafınızı basılı tutup görüntülemek istediğiniz hesaba tıklayabilirsiniz.

Yeni bir hesap eklemek için profil sayfanızdaki dişli simgesine tıklayın > “Hesap Ekle”ye tıklamak için aşağı kaydırın.

2. Özgün Olun

İşletmenizi büyütmek için Instagram’ı kullanmanın en iyi yollarından biri kendiniz olmaktır! Sosyal medya, sizi benzersiz ve birlikte çalışmak için özel yapan şeyleri daha fazla paylaşmanız için bir fırsat sunar.

Profesyonel Instagram hesabınıza kişiliğinizi enjekte etmenin bazı yolları:

 • Profilinize kendinizle ilgili benzersiz bir şey ekleyin.
 • Feed’inizde veya Instagram Stories’de takipçilerinizle özgün bir şekilde bağlantı kurun . Takipçileriniz, akraba olduğunuzu görmek istiyor!
 • Takipçilerinizi sadece takipçiler olarak değil, bir topluluk olarak düşünün. Onlar bir gün hizmetlerinize yatırım yapabilecek gerçek insanlar!
 • Instagram’da oluşturduğunuz ilişkileri besleyin. Yorumlara ve sorulara yanıt verin.
 • Kişiselleşmekten korkmayın! Çalışırken, sosyal medyada profesyonel görünmek isteseniz de, sadece bir sağlık profesyoneli değilsiniz, aynı zamanda bir insansınız. Her Instagram gönderisinin besleyici beslenmeye odaklanması gerekmez.

Unutmayın, profesyonel bakmak güzel ama birçok insan sosyal medyayı “perde arkası” eylemine bir göz atmak için kullanıyor. Her resim mükemmel şekilde kaplanmamışsa sorun yok. Sonuçta, işinizi büyütmek için Instagram’ı kullanmak için, sadece güzel yemek resimlerine bakmaktan hoşlanan rastgele kişiler yerine, müşteri olma potansiyeline sahip daha az sayıda kişiyi takip etmeniz daha iyi olabilir!

3. Takipçilerinize Değer Sağlayın

Bir dahaki sefere fotoğraf paylaşmaya gittiğinizde, ideal müşterinizin karşısında oturuyormuş gibi yapın ve kendinize sorun: Bu fotoğrafı görmek isterler miydi? Birisinin şu anda kullanabileceği değerli bilgileri paylaşıyor muyum? Cevabınız evet ise yayınlayın! Tereddüt ediyorsanız veya yalnızca “göndermek için gönderiyorsanız”, Instagram stratejinizi yeniden düşünmek isteyebilirsiniz.

İşte ne hakkında yayınlayacağınıza dair bazı fikirler:

 • En sevdiğiniz yiyecekler hakkında yayın yapın! Yediğiniz her yemeğin bir resmini paylaşmak zorunda değilsiniz, ancak balkabağı konusunda deli iseniz, balkabağı çorbası yemeden önce hızlı bir fotoğraf çekmek isteyebilirsiniz! Bu aynı zamanda, yemeğinizle ilgili herhangi bir beslenme gerçeğini paylaşarak sağlık bilginizi yaymak için harika bir fırsat.
 • Motive etmek için bir dakikanızı ayırın. Size ilham veren alıntılar yayınlayın. Sizi takip eden müşterileriniz, sağlıklı alışkanlıklarını sürdürmek için destek arayan herkes kadar olumlu mesajları da takdir edeceklerdir.
 • En sevdiğiniz tarifleri paylaşın. İster kendi tarifinizi yaratıyor olun ister başka birinin tarifini deniyor olun, yemek yapma yaklaşımınızı göstermek her zaman harika bir fikirdir. Kendi tarifinizi paylaşmak, özellikle alerji kısıtlamaları varsa veya yemek alternatifleriyle ilgileniyorlarsa, müşterileriniz için çok yararlı bir araç olabilir.

4. Gönderileriniz İçin En İyi Hashtag’leri Kullanın

En iyi hashtag’leri seçmek, gönderilerinizi gören hedeflenen kişilerin sayısını önemli ölçüde artırabilir. Herkese açık bir Instagram hesabınız varsa, birileri sizi doğrudan takip etsin ya da etmesin (henüz!), birileri belirli bir hashtag ararken fotoğraflarınızı görebilir.

hashtag nedir? Merriam-Webster’a göre , bir hashtag, “eşlik eden metni (bir tweet gibi) sınıflandıran veya kategorize eden # sembolünden önce gelen bir kelime veya kelime öbeğidir.”

Instagram şu anda 30’a kadar hashtag listelemenize izin veriyor. 30’unu da kullanmanızı öneririz, ancak ideal müşteriniz olma olasılığı daha yüksek olan kişileri çekmek için yararlı olduklarından emin olun.

Hashtag seçmek pratik ve biraz deneme yanılma gerektirir. İşin iyi yanı, hashtag’leri yazmaya başladığınızda, benzer hashtag’lerin (ve ne kadar popüler olduklarının) bir listesi açılır. Önemli sayıda gönderi içeren, ancak çok fazla olmayan hashtag’leri seçmenizi öneririz, çünkü bu, insanların bu konuyla ilgilendiği ve bu konuyu aradığı anlamına gelir, ancak bu, bireylerin sizi bulamayacağı kadar doygun değildir.

Başlamak için: Bir resim yayınlarken, yorumunuzun sonuna #nutritionist , #personaltrainerlife veya #healthcoach gibi ne yaptığınızı açıklayan hashtag’ler ekleyin .

5. Instagram Hesabınızı Diğer Sosyal Medya Hesaplarına ve Web Sitenize Bağlayın

Takipçileri artırmak amacıyla Instagram profilinize gelen trafiği en üst düzeye çıkarmak için, uygun olan herhangi bir yere Instagram hesabınızın bir bağlantısını ekleyin.

Instagram hesabınızı şu diğer yerlerde paylaşabilirsiniz:

 • Facebook sayfanız, Twitter profiliniz ve Tumblr hesabınız gibi diğer sosyal medya hesaplarındaki profiller
 • Diğer sosyal medya hesaplarının içeriğinde
 • Profesyonel ipucu: Instagram hesabınızı Facebook, Twitter veya Tumblr hesap(lar)ınıza bağlamak için dişli çark simgesine tıklayın >> Bağlantılı Hesaplar >> Bağlamak istediğiniz hesaplara tıklayın. Her hesapta oturum açmanız istenecektir.
 • Bülten
 • Özel web sitesi
 • Fotoğrafları gömerek blog gönderileri ;
 • Instagram fotoğraflarınızı doğrudan yeni blog gönderilerine ekleyin. İzleyiciler blogunuzu ziyaret edip bir fotoğrafa tıkladığında, onları otomatik olarak Instagram hesabınıza gönderir.
 • Nasıl Yapılır: Lütfen, Instagram hesabınız gizliyse, bu sonraki işlevleri gerçekleştiremeyeceğinizi unutmayın. Bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarda, gömmek istediğiniz Instagram fotoğrafına gidin. Fotoğrafın sağ alt köşesindeki üç noktayı tıklayın >> Yerleştir’i seçin >> Yerleştirme Kodunu Kopyala >> Kodu Blogunuzda fotoğrafın görünmesini istediğiniz yere yapıştırın.

Bu son ipucu zor olsa da ve dürüst olmak gerekirse, uzun bir atış (sonuçta 800 milyondan fazla Instagram kullanıcısı var), @Instagram’ı takip edin ve #projelerine katılın Dikkate alabilir ve sizi önerilen bir kullanıcı olarak listeleyebilirler. Bu, profilinizi geniş bir kitleye tanıtacaktır.


İnstagram Hesap Güvenliği Nasıl Artırılır

Son Yazılar

Instagram Threads Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Threads'de profil oluşturmak için Instagram hesabınızla giriş yapmanız gerekir. Instagram hesabınız yoksa bir hesap oluşturabilirsiniz. Threads'de, sahip olduğunuz her...

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir ?

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir yazımıza hoş geldiniz. Instagramın yeni kullanıma açtığı threads uygulamasını beğenmemiş olabilirsiniz.Threads uygulamasının nasıl silindiğini merak...

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır?

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Whatsapp Takip Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nedir, gibi sorulara cevap...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

212BeğenenlerBeğen
1,762TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

Son yazılar

Instagram Threads Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Threads'de profil oluşturmak için Instagram hesabınızla giriş yapmanız gerekir. Instagram hesabınız yoksa bir hesap oluşturabilirsiniz. Threads'de, sahip olduğunuz her...

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir ?

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir yazımıza hoş geldiniz. Instagramın yeni kullanıma açtığı threads uygulamasını beğenmemiş olabilirsiniz.Threads uygulamasının nasıl silindiğini merak...

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır?

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Whatsapp Takip Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nedir, gibi sorulara cevap...

Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Tabii ki! İşte "Kariyer ve Kişisel Gelişim" konusunda 1000 kelimelik bir makale: Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Host Dosyası Nedir? Host Dosyası Nasıl Kullanılır?

Hosts dosyası nedir ?, bir bilgisayarın işletim sistemine ait bir dosyadır ve alan adlarını IP adresleriyle eşleştirmek için kullanılır. İnternet üzerindeki bir...