ZenMate Ücretsiz VPN Zenmate nasıl kullanılır?

Zenmate nedir? Zenmate nasıl kullanılır? Kullanıcılar bu meselenin cevabını merak ediyor. Bilhassa yasaklanan sitelere ve ulaşım meselesi yaşanan platformlarda Zenmate gibi programlar kullanılarak giriş yapılabiliyor. Zenmate’i kısaca izah etmek gerekirse, web sitelerine kimliğinizi gizleyerek ulaşmanızı sağlayan bir yazılımdır. Bu programı tarayıcınıza eklenti olarak yükleyebilir ve sitelere giriş yapabilirsiniz.ZenMate Ücretsiz VPN Zenmate nasıl kullanılır? İşte ayrıntılı bilgiler yazımızda

ZenMate Nedir?

ZenMate, internet sitelerine güvenli ve anonim şekilde (kimliğiniz gizlenmiş) şekilde kolayca ulaşmanızı sağlayan bir yazılımdır. VPN ve Proxy ikilisi üzerine heyetmiştir. ZenMate internet tarayıcınıza eklenti olarak kurulur. Bir internet sitesine ulaşmak istediğinizde ulaşmak istediğiniz internet sitesi ZenMate sunucularına iletilir. Bu ZenMate sunucuları ulaşmak istediğiniz sitedeki verileri size servis eder.

Zenmate Nasıl Kullanılır?

Eklentiyi tabi ki öncelikle bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. İlk olarak Google Chrome mağazasına girmeniz gerekiyor ve buradan eklentiyi aratarak bulmanız gerekli. Karşınıza çıkan eklenti sayfasında “Fiyatsız” seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

Çok kısa bir müddet sonra eklentinin bilgisayarınıza indirilmesi bitirecektir ve bu işlemden sonra karşınıza çıkacak olan pencere üzerinde “İlave et” seçeneğini tıklamalısınız.

Tıkladıktan sonra eklentinin artık tarayıcınıza heyetmiş olması gerek. Heyetim işlemleriniz bitirir bitirmez, e-posta adresiniz ile kayıt olmanız gerekiyor. Zira kayıt işlemi olmadan Zenmate aktif hale gelmektedir ve kendi hesabınıza tanımlayacağınız Zenmate eklentinizin olması güvenliğiniz için de ihtiyaç duyulan olanlardan bir tanesidir. Alakalı yere e-posta adresinizi girdikten sonra “Get secured now” butonunu kullanarak kayıt işlemini bitirebilirsiniz.

Kayıt işleminizi bitirdiğiniz da mavi bir ekran açılacak ve burada yer alan parolanızı iyi not faktörüz gerekiyor. Zira daha sonra bu e-posta adresiyle eklentiyi başka tarayıcılarınıza veyahut bilgisayarlarınıza ilave ettiğiniz vakit çalışması için bu parola sorulacaktır. Tabi ki gizleme işlemini güvenli parola gizleme programlarında veyahut kendi belleğiniz da gerçekleştirmelisiniz.

Açılan mavi ekranda “Got it” butonuna da tıkladığınızda artık tüm işlemler bitirmiş olacaktır. Bu noktadan sonra proxy’iniz net olarak aktif vaziyete gelmiştir ve hiç zorlanmadan özürlü ve yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz. Bilgisayarınızda bulunan tarayıcınızın sağ üst köşesinde ki Zenmate eklenti ikonuna tıklar iseniz bir eklenti penceresi açılacaktır ve bu her şeyin bitirmiş ve yolunda olduğunu gösteriyor. Bu eklentiyi kullanmak istemez iseniz, Proxy’i kapatmak için sağ alt köşede yer alan “Sign out” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Kullandığınız proxy ülkenizi değiştirme ihtiyacı hissediyorsanız, ortada yer alan proxy ülkesi sekmesine tıklayabilir ve burada karşınıza çıkan ülkeler listesi arasından seçim yaparak değiştirebilirsiniz. “Choose” butonuna basarak ülke seçimini gerçekleştirmiş olacaksınız. Uygulamanın meselesiz ve üstün performanslı bir şekilde çalıştığını da ilave etmeye gerek duymuyoruz zira tecrübe ettiğiniz de buna siz karar vereceksiniz ve göreceksiniz.

Eklentimiz Zenmate vekil sunucu mantığı ile çalışmaktadır. Bilgisayarınızdan bir internet sitesine erişmek istediğinizde tarayıcınızın adres satırına erişmek istediğiniz sitenin adresini yazmanız yeterlidir. Eklentimiz Zenmate bu isteği alır ve ulaşmak istediğiniz internet sitesine erişir. İnternet sitesinden gelen verileri size eriştirir. Bu işlem uygulanır iken tüm verileriniz şifrelenir.

VPN uygulaması olarak neden Zenmate’i seçenek etmeliyiz?

Evvela söylemeliyiz ki Zenmate, VPN uygulamaları arasında en başarılısı değil hem de bir liste yapıldığında ilk sıralarda Zenmate’i göremeyebiliriz. Profesyonel internet kullanıcıları için fiyatlı, daha hızlı ve kimliğinizi gizleyebilen VPN uygulamaları mevcut. Ancak giriş ve orta düzeydeki internet kullanıcıları için Zenmate kolay, pratik ve fiyatsız bir çözüm. Şayet daha kaliteli bir hizmet istiyorsanız Zenmate Premium satın alabiliyorsunuz fakat yalnızca ulaşamadığınız sitelere kolaylıkla ulaşmak istiyorsanız bu hizmete ihtiyacınız yok. Zenmate Premium hizmetinin de profesyonel kullanıcılara hitap ettiği söylenebilir.

Zenmate bizi internette görünmez yapar mı?

Hayır, Zenmate kullandığınızda internette görünmez olduğunuzu düşünmemelisiniz. Zenmate uygulaması sadece sizi düzmece bir kimlikle değişik bir ülkeden bağlanır gibi engellenen sitelere sokabilir ancak Zenmate kimliğinizi tamamiyle gizlemez. Başka bir deyişle Zenmate açıkken şayet bir bilişim suçu işlerseniz elbette yeriniz belirleyebilir ve suça göre bir ceza-i yaptırımla karşılaşırsınız.

Zenmate nedir? Zenmate uygulaması nasıl kullanılır? gibi suallerin cevabını haberimizde sizlerle paylaşıyoruz. İnternet kullanıcılarının en büyük problemlerinden biri de ulaşım güçlüğü çekilen sitelere giriş yapmaktır. Bunun için geliştirilen yazılımlardan biri de Zenmate’dir. Bu uygulamanın nedir ve nasıl kullanılır? suallerinin cevabını, indirme işlemlerini ve daha fazlasını haberimizden görebilirsiniz.

Zenmate indirmek için tıkla

Son Yazılar

Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Tabii ki! İşte "Kariyer ve Kişisel Gelişim" konusunda 1000 kelimelik bir makale: Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Host Dosyası Nedir? Host Dosyası Nasıl Kullanılır?

Hosts dosyası nedir ?, bir bilgisayarın işletim sistemine ait bir dosyadır ve alan adlarını IP adresleriyle eşleştirmek için kullanılır. İnternet üzerindeki bir...

Telefonu 2. Mönitör Olarak Kullanma

Duet Display: Duet Display, iOS veya Android telefonunuzu ikincil bir monitör olarak kullanmanıza olanak tanıyan popüler bir uygulamadır. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağladıktan sonra...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

212BeğenenlerBeğen
1,762TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

Son yazılar

Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Tabii ki! İşte "Kariyer ve Kişisel Gelişim" konusunda 1000 kelimelik bir makale: Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Host Dosyası Nedir? Host Dosyası Nasıl Kullanılır?

Hosts dosyası nedir ?, bir bilgisayarın işletim sistemine ait bir dosyadır ve alan adlarını IP adresleriyle eşleştirmek için kullanılır. İnternet üzerindeki bir...

Telefonu 2. Mönitör Olarak Kullanma

Duet Display: Duet Display, iOS veya Android telefonunuzu ikincil bir monitör olarak kullanmanıza olanak tanıyan popüler bir uygulamadır. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağladıktan sonra...

Telegram hesabı nasıl hacklenir?

Şu anda sosyal ağlardaki diğer hesaplardan Telegram, hack'in hedef aldığı ağlardan biri. Bu, çok sayıda abonesi olan hesaplar için geçerlidir. Üstelik bu hesaplar son...

Helium mining cihazı nedir ? Helium mining device nasıl para kazanılır?

Hotspot veya Helium madencisi adı verilen bir kablosuz cihaz, HNT madenciliği için radyo teknolojilerini kullanır ve kapsama sağladığı için HNT jetonlarını ödüllendirir.