Evinize Değer Katabilecek Boya Renkleri

Renk, evinizin farklı bölümlerindeki havayı ve havayı ayarlayarak duyguları ve anıları çağrıştırabilir ve ayrıca bir evin değerini artırabilir. 

Evinizi piyasaya sürmeyi düşünüyorsanız, doğru renkleri seçerseniz, evinizdeki boyayı yükseltmek toplam değerini artırabilir ve potansiyel alıcıları çekebilir. 

New York lüks iç tasarım firması Liz Walton Home’un CEO’su Liz Walton, “Yeni bir kat boya, yüzde 100 yatırım getirisi sağlar ve evinizin değerini yüzde 5 artırmaya dayanabilir” diyor .

Evet, evinizi boyamak zaman ve para gerektirir, ancak seçtiğiniz renklere göre önemli getiriler elde edebilirsiniz. Renk seçimi oldukça öznel olduğundan, genel bir kural olarak, açık ve nötr renkler tercih edilir.

Kurucularından David Bluhm, “Herkesin ne isteyip nelerden hoşlandığına (renkler, ruh halleri ve enerji açısından) ilişkin fikirleri çok farklıdır” diye açıklıyor.Plunk , ev sahiplerinin iyileştirmeler yoluyla ev sermayelerini artırmalarına yardımcı olan bir uygulama. 

“Yani ne kadar cesur renk seçimleri yaparsanız, potansiyel alıcılardan oluşan daha küçük bir kitleye hitap etme riskini o kadar fazla davet edersiniz.”

Evinizin dışı için seçeceğiniz renk de önemlidir ve değerinin artmasında rol oynar. Garanti servisi direktörü Eamon Lynch, “Dış açıdan bakıldığında, evinizin rengi kaldırım çekiciliğinizi büyük ölçüde artırabilir” diyor.

Güç Ev Tadilat . Evinizin dışı için beyaz, gri ve ten rengi önerir çünkü bunlar “tarzlar ve bölgeler arasında en evrensel ve zamansız olanlardır”.

Evinize bir renk patlaması eklemek istiyorsanız, bunu yapacağınız yer dışarısıdır. Lynch, evinizi öne çıkarmak için aynı renkte bir açıklama kapısı, pencere çiçek kutuları ve kepenkler önerir. Aslında, kapınızı siyaha veya kömür grisine boyamak, ev değerini 6.000 Tl artırabilir.

İşte evinizi güzelleştirecek ve değerini artıracak en iyi nötr boya renkleri.

Beyaz

Evinizi aydınlatacak, mekanları daha büyük ve daha davetkar gösterecek ve hissettirecek bir renk arıyorsanız, beyazla yanlış gidemezsiniz. Çevrimiçi ev inşa platformu Welcome Homes’un tasarımdan sorumlu başkan yardımcısı Anthony Carrino, “Gerçekten de evinizin değerini artıran veya daha doğrusu, evinizin değerini düşürmeyen tek bir renk vardır” diyor . 

Beyaz, mutfaklar için özellikle iyi bir renktir. Lars Remodeling and Design’ın kıdemli iç mimarı Wendy McCleery, “Beyaz mutfaklar benim deneyimimde en büyük kalabalığı memnun eden şeyler” diyor .

Sıcak beyaz gibi nötr bir renge bağlı kalmak, potansiyel alıcıların kendilerini bir alanda görmelerine izin verebilir – cesur bir rengin önüne geçebilecek bir şey. Walton, “Evinizi yumuşak beyaza veya nötr renge boyamak, evinizi kitleler için daha pazarlanabilir hale getirecek, daha büyük ve temiz bir tuval gibi görünmesine yardımcı olacaktır” diyor. 

Krem

Beyazın daha sıcak bir tonu olan krem, bir alanı tazeleyebilecek başka bir nötrdür. Ticari gayrimenkul yatırımcısı ve PropertyCashin’in kurucusu Marina Vaamonde, “Bir mülkü ters çevirdiğimizde, iç duvarlarda açık krem ​​renkleri kullanmayı seviyoruz” diyor . Vaamonde, kremin bir odaya davetkar bir his verdiğini ve bir evin algılanan değerini birkaç bin dolar artırabileceğini söylüyor. 

Açık mavi

Zillow’da 2021’de yapılan bir anket , açık mavinin bir banyoyu boyamak için en popüler renk olduğunu ve ortalama olarak bir evin değerini 5.000 Tl artırabileceğini buldu. Lynch, “Banyolar, ev sahiplerinin kendilerini rahat hissetmek istedikleri alanlardır; bu duyguyu beslemeye yardımcı olan herhangi bir renk anında daha fazla değer sağlar” diyor. 

McLeery, açık mavinin bir banyoyu “davetkar, konforlu ve rahat ama aynı zamanda daha geniş” gösterebileceğini söylüyor. 

Bir kez daha açık mavi, nötr bir renk olarak kabul edilir ve bu, geniş bir stil ve zevk yelpazesine hitap etme olasılığı daha yüksektir. Ev dekorasyonu ve iç tasarım sitesi Swanky Den’in ortak sahibi Kate Diaz, “Barış ve dinginlik duygularını ileten, yaşaması kolay bir renk olduğu söyleniyor” diyor . 

Gri

Hem gri hem de bej, iç mekanları boyamak için mükemmel nötrlerdir, ancak ikisi arasında karar veremiyorsanız, grej bir kombinasyon sunar. Emlak yatırımcısı ve Prestige Home Buyers’ın sahibi Warner Quiroga, “Greige, beyaz ve griye bir alternatif olabilir ve bir zarafet ve incelik duygusu getirir” diyor .

Greige sadece evinize sıcak, yüksek bir görünüm kazandırmakla kalmaz; değerini de artıracaktır. Angi’de evde bakım uzmanı Bailey Carson, “Oturma odanızı gri, bej veya açık kahverengi gibi nötr bir renge yeniden boyamak, evinizin değerine 2.000 Tl’a kadar katkıda bulunabilir, bu da beyaz vurgularla modernize edilebilir” diyor . 

Evinizin Değerini Arttıracak Öneriler

Son Yazılar

Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Tabii ki! İşte "Kariyer ve Kişisel Gelişim" konusunda 1000 kelimelik bir makale: Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Host Dosyası Nedir? Host Dosyası Nasıl Kullanılır?

Hosts dosyası nedir ?, bir bilgisayarın işletim sistemine ait bir dosyadır ve alan adlarını IP adresleriyle eşleştirmek için kullanılır. İnternet üzerindeki bir...

Telefonu 2. Mönitör Olarak Kullanma

Duet Display: Duet Display, iOS veya Android telefonunuzu ikincil bir monitör olarak kullanmanıza olanak tanıyan popüler bir uygulamadır. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağladıktan sonra...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

212BeğenenlerBeğen
1,762TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

Son yazılar

Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Tabii ki! İşte "Kariyer ve Kişisel Gelişim" konusunda 1000 kelimelik bir makale: Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Host Dosyası Nedir? Host Dosyası Nasıl Kullanılır?

Hosts dosyası nedir ?, bir bilgisayarın işletim sistemine ait bir dosyadır ve alan adlarını IP adresleriyle eşleştirmek için kullanılır. İnternet üzerindeki bir...

Telefonu 2. Mönitör Olarak Kullanma

Duet Display: Duet Display, iOS veya Android telefonunuzu ikincil bir monitör olarak kullanmanıza olanak tanıyan popüler bir uygulamadır. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağladıktan sonra...

Telegram hesabı nasıl hacklenir?

Şu anda sosyal ağlardaki diğer hesaplardan Telegram, hack'in hedef aldığı ağlardan biri. Bu, çok sayıda abonesi olan hesaplar için geçerlidir. Üstelik bu hesaplar son...

Helium mining cihazı nedir ? Helium mining device nasıl para kazanılır?

Hotspot veya Helium madencisi adı verilen bir kablosuz cihaz, HNT madenciliği için radyo teknolojilerini kullanır ve kapsama sağladığı için HNT jetonlarını ödüllendirir.