Yılbaşında Otel Programi Nasıl Yapılıyor ?

Yılbaşı kutlamaları bu sene koronavirüsün gölgesinde geçecek. Koronavirüs salgınında vaka artışının önüne geçmek ve yayılımını azaltmak amacı ile yeni önlemler alındı. Yılbaşında 4 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, otellerde yeni yıla girmek isteyenlerde yılbaşı yasakları ile alakalı ayrıntıları merak ediyor. İnternette sıklıkla ‘Yılbaşı kutlamaları yasak mı? Otelde eğlence yasak mı?’ soruları aratılırken bir çok kişi de otellerin yılbaşı programlarını ve otel fiyatlarını araştırıyor. Peki,Peki, Yılbaşında oteller açık mı? Otelde yılbaşı yasak mı? Yılbaşında Otel Programi Nasıl Yapılıyor ?

2021 yılbaşı kutlamaları bu sene hanelerde yapılacak. Koronavirüsün gölgesinde geçecek kutlamalar yasaklar hasebiyle hanelerde ferdi olarak gerçekleşecek. Yılbaşı kutlamalarının olay sayılarını arttıracağı kaygısı yeni sene için tedbir alınmasını mecburi kıldı. Yılbaşında 4 günlük sokağa çıkma yasağı duyuru edildi.

Eğlenceler yasaklandı. Yılbaşı gecesi kolluk kuvvetlerinin de denetimlerini arttırması bekleniyor. Ancak, yılbaşı sokağa çıkma yasağı öncesinde otellere gitmek isteyenlerin sayısı da az değil. Çoğu kişi yılbaşını otellerde geçirmek için şimdiden yasakların kapsamını ve otel ücretlerini araştırmaya başladı dahi.  İnternette sıklıkla ‘Yılbaşı kutlamaları yasak mı? Otelde eğlence yasak mı?’ sualleri aratılırken pek çok kişi de otellerin yılbaşı programlarını ve otel ücretlerini merak ediyor. Peki, Yılbaşında oteller açık mı? Otelde yılbaşı yasak mı? Yılbaşı otel ücretleri ne kadar oldu? İşte tüm ayrıntıları ile yılbaşı yasakları ve otel ücretleri…

Tüm dünya koronavirüs salgınıyla mücadele ediyor. İlk olay 2019 seneyin son günlerinde Çin’in Vuhan şehrinde ortaya çıkmıştı. Koronavirüsle hemen hemen bir sene geçti. Koronavirüs pandemisine karşı tüm dünya bir sene süresince direndi. Yapılan çalışmalar, alınan tedbirler ve aşı derken salgınla geçen bir senesi geride bıraktık. Bu sene 2021 yılbaşı kutlamaları koronavirüsün gölgesinde geçecek. Hemen hemen hayatın tüm alanında kökten bir farklığa kapı aralayan koronavirüs bu sene hanelerde kutlanacak. 

YILBAŞINDA OTELLER AÇIK MI? 

Dünya yeni seneye koronavirüs salgınının gölgesinde girmeye hazırlanıyor. Aşılarla alakalı yeni pozitif gelişmeler sayesinde tünelin ucundaki ışık görünse de salgın kaynaklı hasta ve ölüm sayılarında yükseliş devam ediyor. Bu yüzden ülkelerin aldıkları önlemlerle de artıyor. Salgının başladığı aylarda olduğu gibi ülkeler bir biri ardında sokağa çıkma yasakları ilan ediyor, okulları kapatıyor, lokantalara yalnızca paket servis ile hizmet vermesine müsaade ediyor.

Geçmiş senelerde sanatçılı eğlencelerle, büyük partilerle yılbaşı eğlenceleri tertip eden oteller bu sene ‘sakin’ programlar oluşturdu. Yılbaşında 4 günlük sokağa çıkma yasağı duyuru edilirken, otellerde yeni seneye girmek isteyenler sokağa çıkma yasağının başladığı 31 Aralık’ta otele giriş yapıp, sokağa çıkma yasağının bittiği 4 Ocak günü çıkış yapabilecek. 

OTELDE YILBAŞI YASAK MI? OTEL EĞLENCELERİ OLACAK MI?

Otellerde bu sene pandemi hasebiyle yılbaşı konseri tertip etmiyor. Gece 22.00’ye kadar canlı müzik desturları olduğu için bu saatten sonra rastgele bir eğlence tertip edemeyecek. Ancak otel lobisinde ve diğer alanlarda müşterilerin eğlenebilmesi olası. 

YILBAŞI OTEL ÜCRETLERİ NE KADAR OLUCAK? 

4 gün hanede kalmak istemeyenler, daha yasak gelmeden önce tasarılarını yapmaya başladı. Hürriyet’ten Burak Çoşan’ın haberine göre, yılbaşında otelde kalmak isterseniz en az 7 bin TL’nin gözden çıkarılması gerekiyor. İstanbul’da Boğaz’da bir otelde 4 gece iki kişi için de fiyatlar 6 bin Euro’ya (57 bin TL) kadar çıkıyor.

Kar tatili yaparak yeni yıla girmek istenirse de ayrılması şart olan bütçe 25 bin TL. Şayet Antalya’da yeni senesi karşılamak istiyorsanız 4 gece için ödemeniz şart olan fiyat en az 6 bin TL. 

Bodrum otellerinin büyük çoğunluğunda da yılbaşı gecesinde pandemi hasebiyle değişik bir eğlence tertip etmiyor. Ancak saat 22.00’ye kadar canlı müzik ve yılbaşı yemeğinden yararlanabilir, saat 22.00’den sonra diğer otel imkanlarından istifade edebilirsiniz. Bodrum’da iki kişi 4 gece konaklama yapmak isterseniz ödemeniz gereken ücret 4 bin 500 ile 6 bin TL arasında değişiyor. Otellerin sundukları imkanlara göre fiyatlar daha da yukarıya çıkabiliyor.

Bolu Kartalkaya’da hizmet veren lüks otellerde de yılbaşında konaklama olanağı sunuyor. Daha yılbaşı eğlencesi ile ilgili net bir bilgi olmasa da otellerde yılbaşı dönemi için en az 4 gece konaklanılması gerekiyor. Şayet Bolu’da karlar altında yeni yıla girmek istenirse ödenmesi gereken ücret iki kişi için takriben 25 bin TL’yi buluyor. Şayet yılbaşı gecesinde bir program yapılırsa ekstra fiyat istemeyeceğini belirten otel çalışanları, sokağa çıkma yasaklarının tarihlerinin uzaması halinde kalınacak geceye göre ücretlerin artabileceğine dikkat çekiyor.

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’DE OTELDE YILBAŞI YASAK MI?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ) koronavirüs (Kovid-19) önlemleri dahilinde yeni tedbirler alındı. KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’ye girişte uygulanan 7 günlük karantina müddeti 10 güne çıkarıldı. Yurtdışından KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’ye, son 3 gün içerisinde yapılmış negatif PCR test2 neticenini ibraz etmek şartı ile giriş yapılabilecek. Lokantalarda ve otellerde yılbaşı kutlamaları ve eğlenceleri 15 Aralık 2020’den 01 Ocak 2021’e kadar (her iki tarih dahil) yasaklandı. Sokaklarda yılbaşı ve benzeri her türlü eğlence faaliyeti de 01 Ocak 2021’e kadar yapılamayacak.

İSTANBUL’DA MANZARALI KUTLAMA

Yasaklardan dolayı otelde tek gece konaklama yapmak mümkün gözükmüyor. Ancak yılbaşı eğlencesi ve sabah kahvaltısının dahil olduğu çeşitli paketler oluşturulmuş. Fiyatlar odanın konumuna göre farklık gösteriyor. İki kişi için 4 gecelik konaklamalı fiyatlar 2 bin 400 Euro’dan başlıyor, 6 bin Euro’ya kadar çıkıyor. Yılbaşı gecesi akşam 20.00 ile 22.00 arasında akşam yemeği sunuluyor. 23.00 ile 01.00 arasında ise açık alanda bir eğlence tertip edeceğinin bilgisini veren otel çalışanları, yılbaşı gecesi tertip edecek akşam yemeği için ödenecek ücretin ücrete dahil olmadığını dile getirdi.

Son Yazılar

Telefonu 2. Mönitör Olarak Kullanma

Duet Display: Duet Display, iOS veya Android telefonunuzu ikincil bir monitör olarak kullanmanıza olanak tanıyan popüler bir uygulamadır. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağladıktan sonra...

Telegram hesabı nasıl hacklenir?

Şu anda sosyal ağlardaki diğer hesaplardan Telegram, hack'in hedef aldığı ağlardan biri. Bu, çok sayıda abonesi olan hesaplar için geçerlidir. Üstelik bu hesaplar son...

Helium mining cihazı nedir ? Helium mining device nasıl para kazanılır?

Hotspot veya Helium madencisi adı verilen bir kablosuz cihaz, HNT madenciliği için radyo teknolojilerini kullanır ve kapsama sağladığı için HNT jetonlarını ödüllendirir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

212BeğenenlerBeğen
1,762TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

Son yazılar

Telefonu 2. Mönitör Olarak Kullanma

Duet Display: Duet Display, iOS veya Android telefonunuzu ikincil bir monitör olarak kullanmanıza olanak tanıyan popüler bir uygulamadır. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağladıktan sonra...

Telegram hesabı nasıl hacklenir?

Şu anda sosyal ağlardaki diğer hesaplardan Telegram, hack'in hedef aldığı ağlardan biri. Bu, çok sayıda abonesi olan hesaplar için geçerlidir. Üstelik bu hesaplar son...

Helium mining cihazı nedir ? Helium mining device nasıl para kazanılır?

Hotspot veya Helium madencisi adı verilen bir kablosuz cihaz, HNT madenciliği için radyo teknolojilerini kullanır ve kapsama sağladığı için HNT jetonlarını ödüllendirir.

Windows Bilgisayar Geçmişini Görüntüleme

Windows Bilgisayar Geçmişini Görüntüleme,İnternet Geçmişini Görüntüleme,İnternet Geçmişini Temizleme gibi sorularınıza cevap arıyorsanız yazımıza hoş geldiniz. Windows Bilgisayar Geçmişini...

Bubble Cash Para Kazanma

Bubble Cash, uyumlu iOS cihazları için App Store'da bulunan bir oyun uygulamasıdır. Oyun, beceriye dayalı bir pop shooter oyunu ve bir "balon patlatıcı"...