Çalınan instagram hesabı kurtarma

Çalınan instagram hesabı kurtarma,instagram çalınan hesabı kurtarma,instagramda çalınan hesabı kurtarma,instagram hacklenen hesabı kurtarma,instagram çalınan hesabı kurtarma,instagram hesap kurtarma,instagram çalınan hesabı nasıl kurtarılır, instagramda çalınan hesabı nasıl kurtarılır

Çalınan instagram hesabı kurtarma

Instagram, tasarımcılar için çok önemlidir , hem bir pazarlama hem de ağ oluşturma aracı olarak hizmet eder ve yeni müşteriler edinmenin önemli bir yolu. Ancak bugünlerde tüm dijital hesaplarda olduğu gibi, profilinizin kötü niyetli bir taraf tarafından hedef alınma ihtimali her zaman vardır.

Tasarım odaklı iletişim ajansı Novità’da bir sosyal medya stratejisti olan Matthew Krull, “Ortalama bir kullanıcının hayatında bir dereceye kadar saldırıya uğramasının yaygın olduğunu söyleyebilirim” diyor. “Arkadaşlarımdan ve meslektaşlarımdan hesaplarında bazı şüpheli etkinlikler yaşadıklarını daha sık duyuyorum.”

Instagram hesabınızın saldırıya uğramasından endişeleniyorsanız, işte ilk etapta onu korumak için atabileceğiniz adımların yanı sıra, en kötüsü gerçekleştiyse atabileceğiniz adımlar.

Instagram Hesabınızı Nasıl Korursunuz

Çalınan instagram hesabı kurtarma yazımıza geçmeden önce nasıl koruyabileceğinizden bahsedeceğim.

Hacking sadece yüksek profilli Instagram kullanıcıları ile sınırlı değildir, bu nedenle çok sayıda takipçiniz olmasa bile hesaplarınızı korumak çok önemlidir. “Herhangi bir hesap hedef olabilir, çünkü bilgisayar korsanları başarılı olursa, diğer şüpheli olmayan kullanıcılardan kredi kartı numaraları, adresler ve PIN’ler gibi önemli bilgileri almaya çalışmak için saldırıya uğramış hesabı kullanabilirler” diyor dijital pazarlamacı Jonathan Simon Ottawa Üniversitesi’ndeki Telfer İşletme Okulu’nda pazarlama ve iletişim.

Hepimiz güçlü bir parolanın bilgisayar korsanlarını dışarıda tutmaya yardımcı olduğunu bilsek de, Instagram hesabınızı korumaya yardımcı olmak için atmanız gereken ek adımlar var.

İki faktörlü kimlik doğrulamayı açın.

Çalınan instagram hesabı kurtarma gibi bir yazı okumak durumanda kalmak istemiyorsanız kesinlikle yapın. İki faktörlü kimlik doğrulama, kullanıcıların Google Authenticator gibi bir uygulamadan veya yeni bir cihazda her oturum açtıklarında cep telefonunuza metin yoluyla gönderilen bir kodu girmelerini gerektirir ve bu, bilgisayar korsanları için sağlam bir caydırıcıdır. Instagram bu hizmeti sunar ve bunu uygulamadaki güvenlik sayfası üzerinden kurabilirsiniz.

Giriş etkinliğinizi kontrol edin.

Uygulamanın güvenlik bölümünde de bulunabilen oturum açma etkinliğinize bir göz atın. Orada, hesabınızın şu anda giriş yapmış olduğu tüm cihazları ve bunların coğrafi konumlarını göreceksiniz. Burada şüpheli bir etkinlik görürseniz, kendinizi mevcut cihazınızdan bu cihazlardan kapatabilirsiniz.

Instagram’dan gelen e-postalara dikkat edin.

Birisi şifrenizi sıfırlamaya çalışırsa veya Instagram hesabınızda şüpheli bir etkinlik fark ederse, platform size değişikliği bildiren bir e-posta gönderir – bu da hızlı hareket etmeniz gerektiği anlamına gelir. Krull, “Instagram’dan yönettiğim hesaplardan herhangi birinde şüpheli etkinlik olduğunu bildiren bir bildirim veya e-posta alır almaz hemen harekete geçiyorum” diyor.

Birisinin şifrenizi değiştirmesini istediği ve siz yapmadığınız bir e-posta alırsanız, durumu o e-postadaki bağlantı aracılığıyla Instagram’a bildirin. Daha sonra şifrenizi değiştirmelisiniz. Birisinin hesabınızla ilişkili e-posta adresini değiştirdiğine dair bir e-posta alırsanız, bu e-posta bildirimi yoluyla “değişikliği geri alabilirsiniz”.

Ancak dikkatli olun – Instagram’dan geliyormuş gibi görünen bazı e-postalar aslında bilgisayar korsanlarının kimlik avı girişimleri olabilir. Ancak Instagram, sizi korumaya yardımcı olacak bir işlev geliştirdi. Uygulamanızın güvenlik bölümüne girerseniz, Instagram’ın size son 14 gün içinde gönderdiği e-postaları görebilir ve böylece bir e-postanın gerçekliğini doğrulamanıza yardımcı olabilirsiniz.

Hesabınıza Kilitlenirseniz Ne Yapmalısınız?

Çalınan instagram hesabı kurtarma için bir önemli maddedir.

Bazen, özellikle iş hesapları için kilitlenmek, sadece bir gözetimden kaynaklanır. New York ve tasarım markalarıyla çalışan Londra merkezli dijital içerik danışmanı Charlene C. Lam, “Örneğin, bir sosyal medya yöneticisinin şirketten ayrıldığını varsayalım” diyor. “Bir geçiş planı mevcut değilse, kalan ekip üyelerinin Instagram şifresini gerçekten bilmediklerini anlamaları biraz zaman alabilir.”

Bu durumda, o çalışana ulaşmak veya kurtarma kodlarınızı güvenli bir yerde saklamak kadar basittir. (Kurtarma kodları, iki faktörlü kimlik doğrulamayı sıfırlamak için kullanılır ve bunlar Instagram uygulamasının güvenlik sayfasında bulunabilir.)

Ancak, birisinin hesabınıza izinsiz olarak eriştiği gerçek bir bilgisayar korsanlığı var. Bilgisayar korsanlığının birkaç farklı düzeyi vardır; her birini nasıl ele alacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Instagram hesabımın bir başkasının eline geçtiğini düşünüyorum.
Hesabınızın bir başkasının eline geçtiğini düşünüyorsanız hesabınızı güvene almak için yapabileceğiniz birkaç şeyler vardır:

Çalınan instagram hesabı kurtarma için önemli maddeleri sıraladık .

Instagram hesabınıza giriş yapabiliyorsanız
Hesabınızın başkasının eline geçtiğini düşünüyorsanız ancak hesabınıza giriş yapabiliyorsanız hesabınızı güvende tutmanıza yardımcı olması için şunları yapabilirsiniz:

Şifrenizi değiştirin veya kendinize bir şifre yenileme postası gönderin.
Ek bir güvenlik önlemi olarak iki faktörlü kimlik doğrulamasını açın.
Hesap ayarlarında telefon numaranızın ve e-posta adresinizin doğru olduğunu onaylayın. Çalınan instagram hesabı kurtarma için önemli bir adım olacaktır.
Hesaplar Merkezi’ni kontrol edin ve tanımadığınız bağlı hesapları kaldırın.
Şüpheli üçüncü taraf uygulamaların hesabınıza erişimini iptal edin.
Instagram’dan gelen bir mesaj olup olmadığını görmek için e-posta hesabınızı kontrol edin
security@mail.instagram.com’dan e-posta adresinizin değiştiğini bildiren bir e-posta aldıysanız mesajda bu değişikliği geri al’ı işaretleyerek bu değişikliği geri alabilirsiniz. Başka bilgiler de değiştirildiyse (ör. şifreniz) ve e-posta adresinizi eskisiyle değiştiremiyorsanız Instagram’dan bir giriş bağlantısı veya güvenlik kodu talep edin.

Instagram’dan bir giriş bağlantısı talep etme
Hesabın size ait olduğunu doğrulamamıza yardımcı olmak için e-posta adresinize veya telefon numaranıza bir giriş bağlantısı göndermemizi isteyebilirsiniz.

Giriş bağlantısı istemek için:

Instagramdan Çalınan instagram hesabı kurtarma hesap için giriş bağlantısı isteyin.

Giriş ekranında Giriş yapmayla ilgili yardım al (Android) veya Şifreni mi unuttun? (iPhone) seçeneğine dokunun.
Hesabınızla ilişkili kullanıcı adını, e-posta adresini veya telefon numarasını girin ve ardından İleri’ye dokunun. Not: Hesabınızla ilişkili kullanıcı adını, e-posta adresini veya telefon numarasını bilmiyorsanız İleri düğmesinin altındaki Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var? seçeneğine dokunun ve ekrandaki talimatları izleyin.
E-posta adresinizi veya telefon numaranızı seçin ve ardından Giriş Bağlantısı Gönder’e dokunun.
E-postanızdaki veya kısa mesajınızdaki (SMS) giriş bağlantısına tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.
Instagram’dan bir güvenlik kodu veya destek talep etme
Size gönderdiğimiz giriş bağlantısıyla hesabınızı geri alamıyorsanız bizden destek talep edebilirsiniz.

Instagram’dan destek talep etmek için:

Android’de:

Giriş ekranında Giriş Yap kısmı altında Giriş yapmayla ilgili yardım al seçeneğine dokunun.
Hesabınızla ilişkili kullanıcı adını, e-posta adresini veya telefon numarasını girin ve ardından Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var? seçeneğine dokunun. Birden fazla Instagram hesabınız varsa ilk olarak giriş yapma konusunda sorun yaşadığınız hesabı seçmeniz ve ardından talimatları izlemeniz gerektiğini aklınızda bulundurun.
Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var? seçeneğine dokunun ve ardından ekrandaki talimatları izleyin.
E-posta adresinizi veya telefon numaranızı seçin ve ardından Güvenlik Kodu Gönder’e dokunun.
Bir güvenlik kodu almazsanız Güvenlik Kodu Gönder kısmında Bu e-posta adresine veya telefon numarasına erişemiyorum’a dokunun ve ardından ekrandaki talimatları izleyin.
iPhone’da:

Giriş bağlantısı ekranında Giriş Bağlantısı Gönder kısmında Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var? seçeneğine dokunun. E-posta adresinizi veya telefon numaranızı seçin ve ardından Güvenlik Kodu Gönder’e dokunun.
Bir güvenlik kodu almazsanız Güvenlik Kodu Gönder kısmında Bu e-posta adresine veya telefon numarasına erişemiyorum’a dokunun ve ardından ekrandaki talimatları izleyin.
Yalnızca sizin erişebildiğiniz güvenli bir e-posta adresi girdiğinizden emin olun. Talebinizi gönderdikten sonra sıradaki adımlar için Instagram’dan bir e-posta alacaksınız.

Kullanıcı adınızı bilmiyorsanız neler yapabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi alın

Kimliğinizi doğrulayın
Destek talebinizi gönderdikten sonra Facebook’un Destek Ekibi’nden kimliğinizi doğrulamamıza yardımcı olmanızı isteyen bir otomatik yanıt e-postası almanız gerekir. Sizden aşağıdakilerden biri veya her ikisi birden istenebilir:

Size gönderdiğimiz kodun el yazısıyla yazıldığı bir kağıdı tutarken çekilmiş bir fotoğrafınız.
Kaydolduğunuz e-posta adresi veya telefon numarası ve kaydolurken kullandığınız cihaz türü (ör. iPhone, Android, iPad, diğer).
Kimliğinizi doğrulamamıza yardımcı olacak bilgileri gönderdiğinizde hesabınızı kurtarma talimatlarını bize vermiş olduğunuz güvenli e-posta adresine göndeririz.

Çalınan instagram hesabı kurtarma,instagram çalınan hesabı kurtarma,instagramda çalınan hesabı kurtarma,instagram hacklenen hesabı kurtarma,instagram çalınan hesabı kurtarma,insagram hesap kurtarma,instagram çalınan hesabı nasıl kurtarılır, instagramda çalınan hesabı nasıl kurtarılır klavuz umarım faydalı olmuştur .

Çalınan instagram hesabı kurtarma beğendiyseniz, Instagram hesap hackleme nasıl yapılıyor öğrenmek için bağlantıya tıklayın.

Son Yazılar

Instagram Threads Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Threads'de profil oluşturmak için Instagram hesabınızla giriş yapmanız gerekir. Instagram hesabınız yoksa bir hesap oluşturabilirsiniz. Threads'de, sahip olduğunuz her...

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir ?

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir yazımıza hoş geldiniz. Instagramın yeni kullanıma açtığı threads uygulamasını beğenmemiş olabilirsiniz.Threads uygulamasının nasıl silindiğini merak...

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır?

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Whatsapp Takip Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nedir, gibi sorulara cevap...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

212BeğenenlerBeğen
1,762TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

Son yazılar

Instagram Threads Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Threads'de profil oluşturmak için Instagram hesabınızla giriş yapmanız gerekir. Instagram hesabınız yoksa bir hesap oluşturabilirsiniz. Threads'de, sahip olduğunuz her...

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir ?

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir yazımıza hoş geldiniz. Instagramın yeni kullanıma açtığı threads uygulamasını beğenmemiş olabilirsiniz.Threads uygulamasının nasıl silindiğini merak...

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır?

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Whatsapp Takip Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nedir, gibi sorulara cevap...

Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Tabii ki! İşte "Kariyer ve Kişisel Gelişim" konusunda 1000 kelimelik bir makale: Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Host Dosyası Nedir? Host Dosyası Nasıl Kullanılır?

Hosts dosyası nedir ?, bir bilgisayarın işletim sistemine ait bir dosyadır ve alan adlarını IP adresleriyle eşleştirmek için kullanılır. İnternet üzerindeki bir...