Tiktok Mavi Tik Nasıl Alınır ?

Tiktok Mavi Tik Nasıl Alınır ? Tiktok ile ilgileniyorsanız veya tiktok videoları çekiyorsanız yada Tiktok mavi tik nasıl alınır ? diye merek ediyorsanız, sizde diğer hesaplar gibi mavi tik rozeti almak isteyebilirsiniz. Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi Tiktok da doğrulama rozeti vermektedir.

Ancak, mavi tik rozeti almak düşünülen kadar kolay değil. Doğrulama alan kişiler çoğunlukla tanınmış kişiler, bilinen kişiler, yüksek takipçiye sahip hesaplar ve markalara olarak bilinmektedir. En ehemmiyetli etken olan takipçi kitleniz genişse bunu sizde alabilirsiniz. Ama tek takipçinin yüksek olmasıyla bitmiyor. Tiktok’un kendi içinde belirlemiş olduğu bir takım kaideler ve şartlar bulunmaktadır. Bu koşulları yerine getiren hesaplar genelde mavi tiki alabilir.

Peki, Tiktok hesap onaylatma nasıl yapılır ? Müracaatı nasıl yapılır ?

Tiktok Mavi Tik Nasıl Alınır ?

Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında hesabınızı doğrulamak için müracaat yapabilirsiniz ancak bu Tiktok için geçerli değil. Tiktok, kendisi arka tasarıda daimi doğrulama gerektirecek hesap arar ve doğrulama gerekip, gerekmediğini Tiktok ekibi karar vermektedir.

Sizin de anlayacağınız üzere tiktok başvurusunda bulunamazsınız. Eğer doğrulama hesabınız için uygunsa doğrulama rozetini alırsınız. Ancak değilse belirli kriterlere dikkat ederek onay rozetini alabilirsiniz.

Öncellikle bunun belirli koşulları, şartları ve algoritmasının olduğunu unutmayın. Hesap doğrulama işlemi genelde yüksek takipçisi olan ve tanınmış hesapları , fake ( düzmece ) hesaplardan ayırmak için kullanılır. Bu da natürel olarak güvenilirlik ve daha fazla takipçi getiriyor. ÖYLEYSE bunun daha fazla ayrıntılarına inelim.

Tiktok uzmanı olan Rachel Pedersen’e göre bir hesabı değerlendirirken baktıkları kriterler şunlar:

  • Düzenli takipçi artışı
  • Büyüyen izlenim müddeti
  • Müddetli Muhteva üreten hesaplar
  • Diğer platformlardaki onaylanan hesaplar
  • Yüksek spam sayısı
  • Bot bulunmayan hesaplar

1- Düzenli takipçi artışını sağlayın.

Bir hesabı değerlendirmeye alırken en ehemmiyetli kriter; düzenli takipçi artışı olması. Doğrulama verilen hesaplar günlük genelde 500 ve üstü takipçi kazanan hesaplar oluyor. Ancak hesabınızı botlar ile boğmayın. Buna bir örnek verilecek olursa: Bir hesap açılmasının hemen peşinden 2 saat içerisinde yarım milyon takipçiye kazanıyor. Netice olarak hesabın bot olduğu anlaşılıyor ve ardından hızlıca kapanıyor. Başka bir deyişle oldukça doğal olun.

2- İzlenme müddetinin büyütün.

Doğru takipçi artışı ile büyüyen izlenim ve görüntülenme müddeti, ayrı olarak bakılan ehemmiyetli faktör. Hesabınızda eğer bot kullanıyorsanız yakayı en çok izlenim ve görüntülenme müddetlerinde ele veriyor olacaksınız. Takipçi sayısı ve izlenim müddetinin belirli ve doğru oranda olması gerekir. Ters halde hesabınız dikkate alınmayacaktır.

3- Aktüel ve sürekli muhteva üretin.

Uzun bir müddet hesabınızda içerik üretmiyorsanız artık aktüellemenin ve üretmenin zamanı gelmiştir. Mavi tik kriterlerinde bu madde bilhassa ehemmiyetli olarak geçiyor. Tiktok, bir eğlence platformu olduğundan daha çok eğlenceli, alaka çekici, merak uyandıran videolar atmanız önerilir.

Şayet Tiktok da üretecek muhteva bulamıyorsanız ve sıkıntı çekiyorsanız. Tiktok muhteva üretme platformuna bakın orada sizin gibi muhteva üreten insanlar olacaktır.

4- Diğer sosyal medyada hesap onaylatın.

Twitter ve Instagram gibi diğer platformlarında onaylanmış ve mavi tik almış hesaplarınız varsa bunlar incelenerek aynı şekilde Tiktok’da mavi rozeti almış oluyorsunuz. Ancak bir tanınmış kişi ve bilinen bir kişi iseniz bunları sizin için ehemmiyetli değildir. Fakat sıfırdan yapmak denilince bu kriterleri karşılamak zor olabilir.

5- Trendlere kaçırmayın.

Bir tiktok trendinde, bir hesap çok hızlı takipçi kazanmaya başlatabilir. Yalnızca trendlerde yerinizi almanız yeterli olacaktır. Ancak trendlerde özellikle belirli algoritmalar bulunmaktadır. Bunlara uymanız gerekebilir. Ve trendleri sürekli izlemek oraya doğru içerik üretmek sizi hızla büyütebilir.

Tiktok’ta sürekli keşfet sayfasına çıkmak ile mavi tik almanıza yardımcı olur zira keşfet sayfasında hızlı takipçi kazanabilirsiniz.

6- Reklam ve işbirliği yapın.

Reklam ve işbirliği sağlayarak, isminizi diğer videolarda ve sayfalarda görünmesi size vakit içerinde takipçi kazandıracaktır. Yalnız doğru reklam verilmesi ehemmiyetli bir faktör. Yanlış yapılan işbirliği ve reklam istenmeyen neticelere kapı aralayabilir.

Tiktok Mavi Tik Ne İşe Yarar ?

İçerik ve marka oluşturma gibi faaliyetlerde bulunuyorsanız mavi tik sizin için son derece ehemmiyetli olacaktır. Mavi rozete sahip hesaplar diğer hesaplara göre daha fazla güven vermektedir. Yalnızca güven vermiyor daha fazla takipçi ve daha fazla görüntülenme gibi ehemmiyetli istatistikleri yükseltiyor.

Ayrıca, rozete sahip olanlar reklam ve işbirliği önerilerini daha çok almaya başlıyor başka bir deyişle buda Tiktok da para kazanma başlıyorsunuz. Markalar ve şirketler özellikle böyle viral reklamlar vermeyi daha çok seviyorlar. Genellikle video platformu olan hesaplar ile çalışma yapıyorlar.

Tiktok mavi tik nasıl alınır ? sualinin yanıtı tam olarak böyle istikrarlı bir şekilde ilerlendiğinde ve bu kriterlere uyulduğunda sürece mavi tiki alabilirsiniz.

Son Yazılar

Telefonu 2. Mönitör Olarak Kullanma

Duet Display: Duet Display, iOS veya Android telefonunuzu ikincil bir monitör olarak kullanmanıza olanak tanıyan popüler bir uygulamadır. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağladıktan sonra...

Telegram hesabı nasıl hacklenir?

Şu anda sosyal ağlardaki diğer hesaplardan Telegram, hack'in hedef aldığı ağlardan biri. Bu, çok sayıda abonesi olan hesaplar için geçerlidir. Üstelik bu hesaplar son...

Helium mining cihazı nedir ? Helium mining device nasıl para kazanılır?

Hotspot veya Helium madencisi adı verilen bir kablosuz cihaz, HNT madenciliği için radyo teknolojilerini kullanır ve kapsama sağladığı için HNT jetonlarını ödüllendirir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

212BeğenenlerBeğen
1,762TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

Son yazılar

Telefonu 2. Mönitör Olarak Kullanma

Duet Display: Duet Display, iOS veya Android telefonunuzu ikincil bir monitör olarak kullanmanıza olanak tanıyan popüler bir uygulamadır. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağladıktan sonra...

Telegram hesabı nasıl hacklenir?

Şu anda sosyal ağlardaki diğer hesaplardan Telegram, hack'in hedef aldığı ağlardan biri. Bu, çok sayıda abonesi olan hesaplar için geçerlidir. Üstelik bu hesaplar son...

Helium mining cihazı nedir ? Helium mining device nasıl para kazanılır?

Hotspot veya Helium madencisi adı verilen bir kablosuz cihaz, HNT madenciliği için radyo teknolojilerini kullanır ve kapsama sağladığı için HNT jetonlarını ödüllendirir.

Windows Bilgisayar Geçmişini Görüntüleme

Windows Bilgisayar Geçmişini Görüntüleme,İnternet Geçmişini Görüntüleme,İnternet Geçmişini Temizleme gibi sorularınıza cevap arıyorsanız yazımıza hoş geldiniz. Windows Bilgisayar Geçmişini...

Bubble Cash Para Kazanma

Bubble Cash, uyumlu iOS cihazları için App Store'da bulunan bir oyun uygulamasıdır. Oyun, beceriye dayalı bir pop shooter oyunu ve bir "balon patlatıcı"...