Instagramda Reels Videoları Nasıl Çekilir

Bugün Instagram’da kısa, eğlenceli videolar oluşturmanın ve keşfetmenin yeni bir yolu olan Instagram Reels’ı duyuruyoruz. Instagram Reelsi herkesin çok seveceğinizden eminiz.Eminim hemen herkes Instagramda Reels Videoları Nasıl Çekilir diye sormaya başlamıştır bile.

Reels sizi arkadaşlarınızla veya Instagram’daki herhangi biriyle paylaşmak için eğlenceli videolar oluşturmaya davet ediyor. Ses, efektler ve yeni yaratıcı araçlarla 15 saniyelik çok klipli videolar kaydedin ve düzenleyin. Makaraları Gönderilerde takipçilerinizle paylaşabilir ve herkese açık bir hesabınız varsa, Keşfet’teki yeni bir alan aracılığıyla bunları daha geniş Instagram topluluğunun kullanımına sunabilirsiniz. Reels in Explore, herkese Instagram’da bir içerik oluşturucu olma ve küresel bir sahnede yeni kitlelere ulaşma şansı sunar.Bu kadar ön tanıtma yeter Instagramda Reels Videoları Nasıl Çekilir dediğinizi duyar gibiyim.

Nasıl çalışır

İnstagram Reels Videosu oluşturma

Reels Video Oluşturma

Instagram kamerasının altındaki Reels’ı seçin. Makaranızı oluşturmanıza yardımcı olmak için ekranınızın sol tarafında aşağıdakiler dahil çeşitli yaratıcı düzenleme araçları göreceksiniz:

  • Ses: Instagram müzik kitaplığından bir şarkı arayın. Kendi orijinal sesinizi, onunla bir makara kaydederek de kullanabilirsiniz. Orijinal sesle bir makara paylaştığınızda, sesiniz size atfedilir ve herkese açık bir hesabınız varsa, kişiler makaranızdan “Sesi Kullan” ı seçerek sesinizle makaralar oluşturabilir.
  • AR Efektleri: Farklı efektlerle birden çok klip kaydetmek için hem Instagram hem de dünyanın her yerinden yaratıcılar tarafından oluşturulan efekt galerimizdeki birçok efektten birini seçin.
  • Zamanlayıcı ve Geri Sayım: Ellerinizi kullanmadan kliplerinizi kaydetmek için zamanlayıcıyı ayarlayın. Kayda bastığınızda, seçtiğiniz süre boyunca kayıt başlamadan önce 3-2-1 geri sayımı göreceksiniz.
  • Hizala: Kıyafet değişiklikleri veya makaranıza yeni arkadaşlar ekleme gibi anlarda sorunsuz geçişler oluşturmanıza yardımcı olması için bir sonraki klibinizi kaydetmeden önce önceki klibinizdeki nesneleri sıralayın.
  • Hız: Seçtiğiniz videonun veya sesin bir kısmını hızlandırmayı veya yavaşlatmayı seçin. Bu, tempo tutmanıza veya ağır çekim videolar oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Makaralar, bir dizi klip halinde (teker teker), hepsi aynı anda veya galerinizden video yüklemeleri kullanılarak kaydedilebilir. Çekim düğmesini basılı tutarak ilk klibi kaydedin. Kayıt yaparken ekranın üst kısmında bir ilerleme göstergesi göreceksiniz. Her klibi bitirmek için kaydı durdurun.

Reels Videoları Paylaşma

Reels ile takipçilerinizle paylaşabilir ve Explore’daki devasa, çeşitli Instagram topluluğu tarafından keşfedilebilirsiniz.

  • Herkese Açık Bir Hesabınız varsa: Makaranızı, daha geniş Instagram topluluğu tarafından görülme ve keşfedilme şansı olan Explore’daki özel bir alanda paylaşabilirsiniz. Makaranızı, Feed’inize göndererek takipçilerinizle de paylaşabilirsiniz. Belirli şarkıları, hashtag’leri veya efektleri içeren makaraları paylaştığınızda, bir kişi o şarkıya, hashtag’e veya efekti tıkladığında makaranız özel sayfalarda da görünebilir.
  • Özel Hesabınız varsa: Reels, Instagram’daki gizlilik ayarlarınızı takip eder. Makaranızı yalnızca takipçilerinizin görebilmesi için Feed’de paylaşabilirsiniz. İnsanlar, makaralarınızdaki orijinal sesi kullanamayacak ve insanlar sizi takip etmeyen başkalarıyla makaralarınızı paylaşamayacak.

Makaranız hazır olduğunda, makaranızın taslağını kaydedebileceğiniz, kapak resmini değiştirebileceğiniz, başlık ve etiketler ekleyebileceğiniz ve arkadaşlarınızı etiketleyebileceğiniz paylaşım ekranına gidin. Makaranızı paylaştıktan sonra, profilinizdeki ayrı bir Makaralar sekmesinde yayınlanır ve burada paylaştığınız makaraları bulabilir. Feed’inizde de paylaşırsanız, makaranız ana profil ızgaranızda görünecek, ancak onu kaldırma seçeneğiniz vardır.

İster genel ister özel bir hesabınız olsun, makaranızı Hikayenizle, yakın arkadaşlarınızla veya doğrudan bir mesajla paylaşabilirsiniz. Bunu yaparsanız, makaranız normal bir Hikaye gibi davranacaktır – Keşfedin’deki Makaralar ile paylaşılmayacak, profilinizde görünmeyecek ve 24 saat sonra kaybolacaktır.

Reels Videoları İzleme

Reels in Explore, Instagram’daki trend kültürünün en iyilerini sergiliyor. Size özel dikey beslemede Instagram’daki herhangi biri tarafından yapılan eğlenceli makara seçeneklerini keşfedin. Bir makarayı seviyorsanız, onu kolayca beğenebilir, yorumlayabilir veya arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Ayrıca “Öne Çıkanlar” etiketine sahip bazı makaralar da göreceksiniz. Makaranız Keşfedin’de gösteriliyorsa bir bildirim alırsınız. Öne çıkan makaralar, sizi eğlendireceğini ve size ilham vereceğini umduğumuz orijinal içeriği keşfetmenize yardımcı olmak için Instagram tarafından seçilen genel makaraların bir seçkisidir.

Reels, insanlara kendilerini ifade etmeleri, Instagram’da sevdikleri şeyleri daha çok keşfetmeleri ve içerik oluşturucu olma hırsına sahip herkesin ön plana çıkmasına yardımcı olmaları için yeni yollar sunuyor.

Instagram bağlantısını kullanarak instagramı indirebilir ve bu mükemmel özelliği deneyebilirsiniz.

Son Yazılar

Instagram Threads Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Threads'de profil oluşturmak için Instagram hesabınızla giriş yapmanız gerekir. Instagram hesabınız yoksa bir hesap oluşturabilirsiniz. Threads'de, sahip olduğunuz her...

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir ?

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir yazımıza hoş geldiniz. Instagramın yeni kullanıma açtığı threads uygulamasını beğenmemiş olabilirsiniz.Threads uygulamasının nasıl silindiğini merak...

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır?

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Whatsapp Takip Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nedir, gibi sorulara cevap...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

212BeğenenlerBeğen
1,762TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

Son yazılar

Instagram Threads Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Threads'de profil oluşturmak için Instagram hesabınızla giriş yapmanız gerekir. Instagram hesabınız yoksa bir hesap oluşturabilirsiniz. Threads'de, sahip olduğunuz her...

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir ?

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir yazımıza hoş geldiniz. Instagramın yeni kullanıma açtığı threads uygulamasını beğenmemiş olabilirsiniz.Threads uygulamasının nasıl silindiğini merak...

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır?

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Whatsapp Takip Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nedir, gibi sorulara cevap...

Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Tabii ki! İşte "Kariyer ve Kişisel Gelişim" konusunda 1000 kelimelik bir makale: Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Host Dosyası Nedir? Host Dosyası Nasıl Kullanılır?

Hosts dosyası nedir ?, bir bilgisayarın işletim sistemine ait bir dosyadır ve alan adlarını IP adresleriyle eşleştirmek için kullanılır. İnternet üzerindeki bir...