Kara kalem çizim nasıl yapılır?

Kara kalem çizim nasıl yapılır,Kara kalem çizim nasıl yapılıyor,kara kalem çizim nedir,kara kalem çizim nasıl yapılır gibi sorulara cevap vermiş ve merakınızı gidereceğiz . Yeni Başlayanlar İçin Kurşun Kalemle Çizim Rehberi sizlerle …

Kara kalem çizim nasıl yapılır?

Kara kalemle çizim yapmak, her yaşta içine atlayabileceğiniz bir sanattır. Çok az malzeme gerektirir ve – dürüst olmak gerekirse! – öğrenmesi zor değil. Aslında, bir kalemi nasıl tutacağınızı ve kullanacağınızı biliyorsanız (kontrol edin!), bu çok yönlü ortamla çalışmaya başlamak için gereken temel grafit becerilerine zaten sahipsiniz. Yeni başlayanlar için kurşun kalemle çizim kılavuzumuz, geri kalanı için size yardımcı olabilir.

şüpheci mi? Aşağıdaki hızlı çizim eğitimini deneyin. Basit bir nesneden oluşan ilk karakalem çiziminizi yapmanın ne kadar kolay olduğuna şaşıracaksınız. Ve bu temel bilgilerde uzmanlaştıktan sonra, daha karmaşık konulara geçmek için gerekli becerilere (ve özgüvene) sahip olacaksınız. İz bırakmaya hazır olun!

Neye ihtiyacın var

Eşsiz yolculuğunuza başlamak için ihtiyacınız olan birkaç araç var .

Kalemler

Açıkça sanat dünyasında standart #2’den daha fazlasını seçebilirsiniz. Kalemler hem sayıya hem de harfe göre derecelendirilir; “H” daha sert ve “B” daha yumuşak (veya daha siyah) olur. Her harf kategorisinde sertlik veya yumuşaklık derecelerini gösteren sayılar vardır; sayı ne kadar yüksek olursa, kalem o kadar yumuşak olur.

Kafanız mı karışmış? Sorun yok! Kalem satın almak için tam olarak hangi harf/sayıya ihtiyacınız olduğunu, hatta ne çizeceğinizi bilmek zorunda değilsiniz. Sadece çeşitli H ve B kalemlerini alın (fantezi modeller bile sizi fazla geri bırakmaz) ve korunacaksınız.

Peki ya mekanik kalemler? Evet, harika olabilirler. Asla bileme gerektirmezler ve hat çalışması, tarama ve çapraz tarama için harikadırlar. Yine de yumuşak gölgeleme için normal kalemler kadar iyi değiller. Kurşun kalemle çizim yapma konusunda ciddiyseniz, ne tür uçlar (daha şişman? daha ince?) ve grafit sertliği sevdiğinizi bulmak ve ardından yüksek kaliteli bir mekanik kurşun kalem satın almak için adım atmak harika bir fikirdir.

Kalemtraş

İyi birine ihtiyacın olacak. Yeni başlayanlar için harika bir seçim, iki açıklığı olan manuel bir kalemtıraştır. Her biri kalemi farklı türde bir uçta keskinleştirecek, bu yüzden bu size çok fazla çizim çok yönlülüğü sağlayacaktır.

Silgi

Silgiler sadece yeniden yapılanma ve temizlik için değildir. Ayrıca gölgeleme ve özel efektler için de kullanılabilirler. Kaleminizin ucunda silgi olsa bile kısa sürede eskiyip eskiyecektir. Yumuşak bir sakız silgisi veya “büyük pembe” bir silgi (bir kalemin ucundaki silgi gibi ancak daha büyük) hem harika hem de düşük maliyetli seçeneklerdir.

Kağıt

Karakalem çizmeye yeni başlıyorsanız, muhtemelen en başından pahalı kağıt kullanmak istemezsiniz. İki tür kağıda yatırım yapmak isteyeceksiniz: fikirleri ve arıtma tekniklerini test etmek için ucuz ve ideal olan eskiz kağıdı; ve son bir parça üzerinde çalışmaya hazır olduğunuzda grafit için ideal olan daha kalın ve yumuşak bir “diş”e sahip daha yüksek kaliteli arşiv çizim kağıdı. Hatta geliştirmek istediğiniz eskizleri bitmiş parçalara transfer kağıdı kullanarak iyi bir kağıda aktarabilirsiniz.

Dört Kolay Adımda Kalemle Çizim

Tüm çizim çalışmalarınızda bu öğreticinin temellerini uygulayın.

1. Bir Referans Resmi Seçin

Yeni başlıyorsanız, bir fotoğraf harika bir referans seçimidir çünkü siz çalışırken üzerinizde hareket etmeyecek veya değişmeyecektir. Bir çiçek veya basit bir nesne gibi basit bir şeyle gidin. Bu örnekte, bir çörek kullanacağız.

2. Bir Anahat Yapın

Nesnenizin temel şeklini çizin, ancak burada gerçekçilik konusunda endişelenmeyin. Biraz özgürlük almak sorun değil.

3. Tonlar ve Dokular Ekleyin

Temel eskizinizden memnun kaldığınızda, çiziminizi doldurmaya ve düzeltmeye başlayabilirsiniz. Çiziminizde aktarılacak farklı dokular için referans resminizi değerlendirin. Çörek durumunda, “kek” kısmı biraz düzensiz bir dokuya sahiptir. Küçük hafif dairesel hareketler kullanarak (çömelme olarak bilinir) o alanı doldurarak başlayabilirsiniz.

Biraz tanım eklemek için, kenarlardaki dağınıklığı koyulaştırın veya referans görüntünün daha koyu kısımlarına karşılık gelen halka yarıçapının bölümlerine tarama (doğrusal çizgiler) veya çapraz tarama (çapraz çizgiler) ekleyin .

4. Çiziminizi İyileştirin

Belirli alanları gölgelendirmek ve vurgulamak için çeşitli kurşun kalem işaretleri kullanarak çiziminizi hassaslaştırın . Çeşitli tonlar kullanmak, siyah beyaz bir parçada bile renk önerecektir. Yavaş başlayın (bir görüntüyü her zaman daha koyu yapabilirsiniz, ancak daha açık hale getirmek daha zordur) ve görüntünüze uzaktan bakmak için ara sıra duraklayın. Hangi alanların daha fazla gölgelendirmeye ihtiyaç duyduğunu belirlemenize yardımcı olacaktır.

Bu noktadan sonra çizimi istediğiniz kadar alabilir, çok detaylı bir iş haline getirebilir veya daha gevşek bırakabilirsiniz. Sezginizi takip edin ve çizimi kendiniz yapın!

Kara kalem çizim nasıl yapılır? yazımızda temel tekniklere değindik. Sizlerde bu muhteşem sanata başlamak için yazımızı referans alabilirsiniz.

Kara kalem çizim nasıl yapılır? azımızı beğediyseniz, Varilden Barbekü Nasıl Yapılır ? (Videolu) azımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Son Yazılar

Instagram Threads Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Threads'de profil oluşturmak için Instagram hesabınızla giriş yapmanız gerekir. Instagram hesabınız yoksa bir hesap oluşturabilirsiniz. Threads'de, sahip olduğunuz her...

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir ?

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir yazımıza hoş geldiniz. Instagramın yeni kullanıma açtığı threads uygulamasını beğenmemiş olabilirsiniz.Threads uygulamasının nasıl silindiğini merak...

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır?

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Whatsapp Takip Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nedir, gibi sorulara cevap...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

212BeğenenlerBeğen
1,762TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

Son yazılar

Instagram Threads Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Threads'de profil oluşturmak için Instagram hesabınızla giriş yapmanız gerekir. Instagram hesabınız yoksa bir hesap oluşturabilirsiniz. Threads'de, sahip olduğunuz her...

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir ?

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir yazımıza hoş geldiniz. Instagramın yeni kullanıma açtığı threads uygulamasını beğenmemiş olabilirsiniz.Threads uygulamasının nasıl silindiğini merak...

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır?

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Whatsapp Takip Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nedir, gibi sorulara cevap...

Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Tabii ki! İşte "Kariyer ve Kişisel Gelişim" konusunda 1000 kelimelik bir makale: Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Host Dosyası Nedir? Host Dosyası Nasıl Kullanılır?

Hosts dosyası nedir ?, bir bilgisayarın işletim sistemine ait bir dosyadır ve alan adlarını IP adresleriyle eşleştirmek için kullanılır. İnternet üzerindeki bir...