Online Arkadaşlık için Profil Nasıl Oluşturulur ?

Uzun süreli bir ilişkiden sonra flört sahnesine yeniden girmek zaten yeterince zor. Ancak flört sahnesine yeniden girmek ve “kendinizi ortaya koymaya” yepyeni bir anlam kazandıran yeniden icat edilmiş, dijital-ileri bir manzaraya geri dönmek, başka bir tür zorlayıcıdır. NYC merkezli editör, stilist ve sanat yönetmeni Alyssa Dineen’in 41 yaşında kendini boşanmış ve ilk kez çevrimiçi flört ederken bulması gereken zorluk buydu.

Eski kocasıyla cep telefonları popüler olmadan önce tanışan Dineen, o zamanlar çevrimiçi flört kavramının ona yabancı olduğunu söylüyor. “Benim için, orta yaşlı pek çok boşanmış insan gibi büyük bir öğrenme eğrisiydi” diyor. 

“Bu yüzden her şeyi kendi başıma çözmem gerekiyordu çünkü henüz aynı gemide olan hiç arkadaşım yoktu.” Ancak bir dizi ilk randevudan ve bolca kaydırmadan sonra, Dineen bunu anladı – ve şimdi çevrimiçi flört deneyimlerini (aynı zamanda moda, fotoğraf ve düzenleme konusundaki geçmişini) diğerlerinin modern flört dünyasında gezinmesine yardımcı olmak için kullanıyor.

The Art of Online Dating: The Art of Online Dating: Style Your En Otantik Benliğinizi Şekillendirin ve Dikkatli Bir Flört Yaşamı Geliştirin kitabını yazmanın yanı sıra , Dineen ayrıca çevrimiçi flört edenler için bir profil şekillendirme hizmeti olan Style My Profile’ı yarattı ve 20 ila 80 yaş arasındaki müşterilere koçluk sunuyor. Modern flört sahnesi hakkında biraz fikir edinmek için Dineen’den çevrimiçi flörtün ilk adımı olan bir profil oluşturma konusunda tavsiye istedik. Çevrimiçi bir flört profilinin nasıl oluşturulacağı ve dijital ortamda kendinizi nasıl rahat hissedeceğinizle ilgili ipuçlarını okumaya devam edin.

Çevrimiçi Arkadaş Profili Nasıl Oluşturulur

Stigmanın ötesine geçin.

Daha önce çevrimiçi flört fikrine burnunu sokmuş olsaydın, yalnız olmazdın. Dineen, boşandıktan sonra kendisinin de şüpheci olduğunu söyledi. “Çoğu insan gibi ben de insanlarla gerçek hayatta, iş ve çekimlerde tanışacağımı ve insanların bana boşanmış arkadaşlar ayarlayacağını düşündüm ve bu gerçekten olmadı” diyor. Boşandıktan sonra bir kez nikah masasına oturmasına rağmen Dineen, tamamen yüz yüze toplantılara ve arkadaşlarından gelen ayarlara bağlıysa, bunun “yavaş ilerleyeceğini” çabucak fark ettiğini söylüyor. Bu nedenle, günümüzün dijital dünyasında aşkı ve romantizmi bulmanın geniş çapta kabul gören, evrensel ve tamamen geçerli bir yolu olan uygulamalara yöneldi. Dineen, “[Çevrimiçi flört] bir noktada olduğundan çok daha az damgalanmış” diyor. “

Bu nedenle, uygulamalara girmekte tereddüt ettiyseniz, hissettiğiniz herhangi bir damgayı serbest bırakarak ve sadece bunun için kendinize izin vererek kendinize bir iyilik yapın.

Önce kendinizle yeniden tanışın.

Dineen, bir flört uygulaması veya web sitesi açmadan önce atılması gereken önemli bir adım daha olduğunu söylüyor. Bu adım, kendinizi ve gerçekten ne istediğinizi tanımak için zaman ayırmayı içerir. Bu, özellikle yakın zamanda uzun bir ilişkiden çıktıysanız önemlidir. Dineen, “Bir çiftseniz ve aynı kişiyle uzun süre birlikteyseniz, kendinize belirli bir bakış açınız vardır” diyor. “Ve bu ilişkiden kurtulup bekar olduğunuzda, kendinizi gerçekten farklı şekillerde görmeye başlıyorsunuz.” Dineen için, kendini yeniden keşfetmenin bir parçası, “büyük bir dolap temizliği” yapmak ve tarzının ne olduğunu ve flört sahnesine yeniden giren yeni bekar bir anne olarak onu en çok neyin güvende hissettireceğini bulmaktı.

Kim olduğunuza ve ne istediğinize sadık kalın.

Kendinle barışık olduktan sonra, kiminle çıkmakta rahat olacağın konusunda daha fazla düşünebilirsin. Dineen, arzularınızı netleştirmek için “Hayatımda kimi istiyorum ve kim bana kendimi iyi hissettirecek?” sorusu hakkında günlük tutmanızı önerir. Ardından, kendinizi ortaya koyduğunuzda, “sizin için doğru olduğunu düşündüğünüz bu hayali kişiyi çekmek için başka biriymiş gibi davranmaya çalışmadığınızdan emin olun” diyor. Dineen’e göre çok daha iyi bir yaklaşım, “sizin için gerçekten önemli olan şeyin ne olduğuna gerçekten odaklanmak ve olabildiğince özgün bir şekilde ortaya çıkmaktır.”

Bireyselliğinizi göstermek için biyografinizi kullanın.

Şimdi, gerçek profil binasına. Dineen, biyografi yazmak için en önemli ipuçlarından birinin kalıpların dışında düşünmeye çalışmak olduğunu söylüyor, çünkü onun deneyimine göre birçok bios hemen hemen aynı görünüyor. “Herkes sadık, kibar, komik ya da üçünün birden olduğunu yazıyor ve görünüşe göre herkes onların sadık, kibar ve eğlenceli olduğunu düşündüğü için anlamını yitirmeye başlıyor” diye açıklıyor. Bu nedenle, danışanlarının kendilerini kalabalığın arasından öne çıkaracak biyografiler bulmalarına yardım ederken, onlardan şu sorulara yanıt olarak bir liste yapmalarını ister: “Kendinizi nasıl tanımlarsınız?”, “Arkadaşlarınız veya aileniz hangi yolları tanımlardı? sen?” ve “Seninle ilgili en tuhaf şey nedir?”

Bu listeye sahip olduğunuzda, size özel bir biyografi derlemeye başlayabilirsiniz. (“Sadık”, “nazik” ve “komik” kelimelerinin üstünü çizmeyi unutmayın,” diyor Dineen.)

Çıkmaya açık olduğunuzu vurgulayın.

Kişiliğinizin ve kim olduğunuzun yanı sıra, çevrimiçi flört profilinizin iletmesi gereken ana şeylerden biri, insanlarla tanışmaya ve flört etmeye açık olmanızdır. Profilinizi oluştururken kestirme yollar kullanmak veya özgeçmişinizi boş bırakmak veya çok kısa yapmak gibi tembellik yapmak, potansiyel eşleşmelere yanlış mesaj göndererek bir ilişki sürdürmekle ilgilenmiyormuş gibi görünmenize neden olabilir.

Yanlış mesaj gönderebilecek başka bir profil özelliği, kendinize yeterince değil, ailenize veya çocuklarınıza çok fazla odaklanmaktır. Dineen, “Herkes bana ‘Çocuklarımla birlikte çekilmiş fotoğraflarımı eklemeli miyim?’ diye soruyor” diyor. “Ve genellikle ‘Bence bir tane eklemenin iyi olduğunu düşünüyorum, ancak bundan daha fazlasını değil’ derim çünkü bugüne kadar müsait olduğunuz mesajını vermek istersiniz.” Dineen, profilinizdeki her fotoğrafta çocuklarınızı, özellikle de küçük çocuklarınızı içeriyorsa, “bu tam olarak ‘Çıkmaya hazırım, boş gecelerim var’ anlamına gelmez” diye ekliyor.

Yüksek kaliteli fotoğraflar kullanın.

Bir fotoğraf bin kelimeye bedeldir ve çevrim içi flört profilinizdeki görseller, kim olduğunuz ve başkalarının sizin hakkınızda ne bilmesini istediğiniz hakkında çok şey anlatacaktır. Aşağıda Dineen’in flört profil fotoğraflarında yapması ve yapmaması gerekenler yer almaktadır.

Yapın: Bir vesikalık görüntü ekleyin.

Dineen, yüksek kaliteli, omuzları açık bir fotoğrafınızın profilinizdeki ilk görüntü olması gerektiğini söylüyor. “Gerçekten tam yüzünüzü göstermeniz gerekiyor, güneş gözlüğü yok, şapka yok, yüzünüzde gölge yok, gerçekten net bir şey” diye ekliyor.

Yapmayın: Arabanızdaki veya banyonuzdaki fotoğrafları kullanmayın.

Dineen, bunun özellikle erkekler için flört uygulamalarında yaygın bir fotoğraf kategorisi olduğunu söylüyor, ancak artık banyo/araba özçekimini tamamen sona erdirme zamanı. Bu fotoğraflar düşük çabayla ortaya çıkabilir ve dürüst olmak gerekirse, kafa karıştırıcı da olabilir.

Yapın: Bir aktivite çekimi ekleyin.

Dineen, “İnsanlara, ister hobi, ister spor ya da her ne olursa olsun, yapmayı sevdiğiniz bir şey gibi, aktif veya aktivite türünde bir çekim eklemelerini söylerim, sadece dışarıda bir şeyler yaptığınız bir şey” diyor. .

Yapın: Sosyal bir çekim ekleyin.

Özellikle profiliniz arkadaşlarınızla dışarıda vakit geçirmeyi sevdiğinizi söylüyorsa, bunu evin dışında iyi vakit geçirirken çekilmiş bazı eğlenceli, sosyal fotoğraflarla desteklemek iyi olur. Dineen, “Biraz giyinikseniz ve akşam yemeğine çıktıysanız ve kendinizi iyi hissediyorsanız, bu birinin fotoğrafınızı çekmesi için iyi bir zaman” diyor.

Yapmayın: Bir sürü özçekim ekleyin.

Dineen, iyi bir özçekimin tamamen pratikle ilgili olduğunu söylüyor. Genç nesiller doğru aydınlatmayı bulmayı, en iyi açıları elde etmeyi ve harika özçekimler yapmayı öğrenerek büyürken, bu akıllı telefonlarla büyümemiş insanlar için doğal olarak gelen bir şey değil. Dineen, “Çekmediyseniz, genellikle en az 200 özçekiminizin olduğunu söylerim, henüz dahil etmeyin” diyor. Bu durumda, başka birinin çektiği en sevdiğiniz fotoğrafları kullanmak daha iyidir.

Şifrelerinizi Korumanın Yolları

Son Yazılar

Instagram Threads Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Threads'de profil oluşturmak için Instagram hesabınızla giriş yapmanız gerekir. Instagram hesabınız yoksa bir hesap oluşturabilirsiniz. Threads'de, sahip olduğunuz her...

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir ?

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir yazımıza hoş geldiniz. Instagramın yeni kullanıma açtığı threads uygulamasını beğenmemiş olabilirsiniz.Threads uygulamasının nasıl silindiğini merak...

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır?

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Whatsapp Takip Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nedir, gibi sorulara cevap...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

212BeğenenlerBeğen
1,762TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

Son yazılar

Instagram Threads Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Threads'de profil oluşturmak için Instagram hesabınızla giriş yapmanız gerekir. Instagram hesabınız yoksa bir hesap oluşturabilirsiniz. Threads'de, sahip olduğunuz her...

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir ?

Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir yazımıza hoş geldiniz. Instagramın yeni kullanıma açtığı threads uygulamasını beğenmemiş olabilirsiniz.Threads uygulamasının nasıl silindiğini merak...

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır?

Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Whatsapp Takip Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Whatsapp Takip Nasıl Yapılır,Zetlog Nedir,Zetlog Whatsapp Takip Nedir, gibi sorulara cevap...

Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Tabii ki! İşte "Kariyer ve Kişisel Gelişim" konusunda 1000 kelimelik bir makale: Kariyer ve Kişisel Gelişim: Başarıya Giden Yolculuk

Host Dosyası Nedir? Host Dosyası Nasıl Kullanılır?

Hosts dosyası nedir ?, bir bilgisayarın işletim sistemine ait bir dosyadır ve alan adlarını IP adresleriyle eşleştirmek için kullanılır. İnternet üzerindeki bir...