TikTok hesap hackleme nasıl yapılıyor ?

Dünyadaki milyonlarca insan gibiyseniz, FYP’nizde viral videolar izlediğiniz bir TikTok hesabınız var. Dudak senkronizasyonu köklerinden uzaklaştığından beri TikTok, tüm zamanların en popüler uygulamalarından biri haline geldi. Ancak, platformla ilgili hala bazı gizlilik endişeleri var. 

Aslında, kullanıcılara yönelik gizlilik saldırıları uygulama genelinde daha sık gerçekleşiyor. TikTok hesabınızın bir bilgisayar korsanı veya profilinize erişmeye çalışan biri tarafından saldırıya uğradığını düşünüyorsanız endişelenmeyin. Bu makalede, hesabınıza erişimi geri yüklemenize ve şu soruyu yanıtlamanıza yardımcı olacağız: “ TikTok hesabım saldırıya uğradı mı?”

TikTok Gizlilik Endişeleri

TikTok uygulamasında gizlilik riskleri, platformda dikkate değer bir endişe nedenidir. 2018 yılında TikTok haline gelen uygulama Çin’de bir şirket tarafından satın alındı. Musical.ly olarak başlayan uygulama, yeni sahipleri sayesinde çılgınca başarılı oldu.

 Ancak 2019 yılında Musical.ly’yi satın alan şirket, gizlilik hakları ihlalleri nedeniyle ateş altında kaldı . ABD Federal Ticaret Komisyonu, ByteDance adlı şirketi 13 yaşın altındaki kullanıcılardan uygulama verilerini topladığı için para cezasına çarptırdı. Çocukların Çevrimiçi Gizliliğini Koruma Yasasını ihlal eden TikTok, 5,7 milyon dolar ödedi . 

Uygulama, kullanıcının verilerini korumak için çaba sarf etmiş olsa da, TikTok uygulaması , kullanıcılarından gelen ses ve yüz izleri gibi biyometrik verileri tutma yeteneğine sahip. Uygulama ayrıca aşağıdakiler de dahil olmak üzere diğer bilgileri toplar: 

 • cihazınız
 • Uygulama içi mesajlar 
 • Uygulama arama geçmişi 
 • IP adresi ve konumu 
 • İzlediğin videolar 
 • Bu videoları ne kadar zamandır izliyorsun 

TikTok ayrıca reklamveren etkileşimini denetleyen belirli tanımlayıcıları da toplar. Uygulama ayrıca , elde ettiği verilere dayanarak yaş aralığı, ilgi alanları ve cinsiyet gibi belirleyici faktörleri “çıkarıyor” . 

TikTok bu bilgileri reklamverenlerine verir ve uygulamadaki reklamcılık deneyiminizi uyarlamak için kullanır.

TikTok Hesabım Hacklendi mi?

Merak ediyor olabilirsiniz, “ TikTok hesabımın saldırıya uğradığını nasıl anlarsınız ?” TikTok hesabınızın saldırı altında olduğunu düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken birkaç işaret var.

 Bilgisayar korsanları daha fazla bilginizi çalmadan önce bu göstergeleri belirlemek gerekir. TikTok hesabınızın saldırı altında olduğuna dair aşağıdaki olası belirtiler listesine bir göz atın.

 • Hesap adınız veya takma adınız farklı
 • Videolar, onayınız olmadan profilinizde görünür veya kaybolur
 • Şifreniz bilginiz dışında değişir
 • Göndermediğiniz mesajlar hesabınızdan gidiyor

Bu işaretlere bir göz attığınızda, bunlardan herhangi biri son TikTok deneyiminizi yansıtıyor mu? Eğer öyleyse, TikTok hesabınızın bir saldırının alıcı tarafında olma ihtimali vardır. Ancak endişelenmeyin – onu geri almak için atabileceğiniz adımlar var.

TikTok Hesabım Hacklenirse Ne Yapmalıyım?

Yani, TikTok hesabınız bir bilgisayar korsanlığı saldırısının hedefidir – sonraki adımlarınız nelerdir? Yapmanız gereken ilk şey, e-postanız da dahil olmak üzere diğer sosyal profillerinizdeki şifrelerinizi güncellemektir. 

TikTok’ta sahip olduğunuz giriş bilgileri, sahip olduğunuz diğer hesaplarla eşleşiyorsa, bilgisayar korsanları bu hesaplara giriş yapmak için TikTok kimlik bilgilerinizi kullanabilir. Bunu yaptıktan sonra TikTok hesabınız hacklenirse yapmanız gerekenler için aşağıdaki adımlara bir göz atın .

 • Saldırıyı hemen TikTok’a bildirin
 • TikTok hesabınızdaki şifreyi güncelleyin
 • Şüpheli cihazlara erişimi kaldırın
 • E-posta veya telefon numaranız ile şifrenizi sıfırlayın

Özellikle TikTok’ta para kazanıyorsanız, sosyal medya profil bilgilerinizi kurtarmak sinir bozucu olabilir . 

Sosyal medyada faaliyet gösteren ve şirketinize ilgi çekmek için bu profillere güvenen bir marka veya işletmeyseniz, bu daha da zor olabilir. Neyse ki, sorun çözülebilir ve gelecekte benzer durumlardan kendinizi korumak kolaydır. Nasıl? 

 1. Daha güçlü bir şifre oluşturun
 2. Giriş bilgilerinizi farklılaştırın
 3. Paylaşılan cihazlarda asla oturum açma
 4. Şüpheli uygulamalardan kaçının
 5. Garip karakterler içeren bağlantılara tıklamayın
 6. Tüm hesaplarınızda iki faktörlü kimlik doğrulamayı kurun
 7. Tüm cihazlarınızda güvenilir ve güçlü bir VPN kullanın

TikTok ve diğer sosyal medya hesaplarınızın güvenliğini sağlamak her zamankinden daha önemli. Hacklemenin yeni ve yenilikçi yollarıyla saldırganlar sürekli olarak bir sonraki kurbanlarını arıyorlar. 

Bu nedenle, çevrimiçi bilgilerinizi yukarıda belirtilen güvenlik ipuçlarıyla korumanız zorunludur. Kendinizi İnternette güvende tutmak zor olsa da PrivadoVPN yardımcı olabilir.

Tiktok İzlenme Sayısı Nasıl Arttırma Yapılır ?

Son Yazılar

Online Metinlerinizin Başına Sonuna Yazı Ekleme ?

Online Metinlerinizin Başına Sonuna Yazı Ekleme,Metinlerinizin Başına ve ya Sonuna Yazı Ekleme Online, Metinlerinizin Başına Ekleme Online,Metinlerinizin...

Youtube hesabı nasıl hacklenir ?

Youtube hesabını hacklemek mümkün mü? Güvenlik açıkları her yerde, özellikle de neredeyse her şeyin mümkün olduğu internet dünyasında. 

Google Play Kredisi Nasıl Kazanılır ?

Google Play Kredisi Nasıl Kazanılır,Google Play Kredi Kazanma, Google Play Oyun Kredisi Nasıl Kazanılır,Google Play Uygulama Kredisi Nasıl Kazanılır, Bedava Google...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya

212BeğenenlerBeğen
1,762TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

Son yazılar

Online Metinlerinizin Başına Sonuna Yazı Ekleme ?

Online Metinlerinizin Başına Sonuna Yazı Ekleme,Metinlerinizin Başına ve ya Sonuna Yazı Ekleme Online, Metinlerinizin Başına Ekleme Online,Metinlerinizin...

Youtube hesabı nasıl hacklenir ?

Youtube hesabını hacklemek mümkün mü? Güvenlik açıkları her yerde, özellikle de neredeyse her şeyin mümkün olduğu internet dünyasında. 

Google Play Kredisi Nasıl Kazanılır ?

Google Play Kredisi Nasıl Kazanılır,Google Play Kredi Kazanma, Google Play Oyun Kredisi Nasıl Kazanılır,Google Play Uygulama Kredisi Nasıl Kazanılır, Bedava Google...

TikTok hesap hackleme nasıl yapılıyor ?

Dünyadaki milyonlarca insan gibiyseniz, FYP'nizde viral videolar izlediğiniz bir TikTok hesabınız var. Dudak senkronizasyonu köklerinden uzaklaştığından beri TikTok, tüm zamanların en popüler uygulamalarından biri haline...

Instagram Hesabı Hacklenmeden Nasıl Korunur ?

Instagram Hesabınızın Hacklenmesinden Nasıl Kaçınılır Ve Olursa Ne Yapılır ile ilgili detaylı bilgileri yazımızdan öğrenebilirsiniz.Instagram hesabınızın saldırıya uğraması ciddi bir durumdur saldırıya...